Sayfa 56/57 İlkİlk ... 64654555657 SonSon
Arama sonucu : 453 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Hangi Model Arabayı Kullanıyorsunuz ?

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

Son düzenleme : Koray; 13-11-2014 saat: 07:55.

Esas

70 li yıllarda aksaray aksaray aksaray diye bağıran minibüsçüler bunları kullanırdı.............

efsane ford taunus transit diye geçer..............transit ailesinin ilk üyesi.............

bu minibüs günümüzdeki torunlarından çok küçük olmasına rağmen tıklım tıklım dolar koca istanbulun dağ gibi yükünü taşırdı..........

iç koltukları rengarenk suni kaplamayla kaplanır içi rengarenk ışıklandırılır ön konsol sahte peluşlarla kaplanır do ki en mühimi en önde yada yanlarda ses mecmuasının verdiği ya orhan ya ferdi yada müjde ar posterleri olurdu.............

hey gidi günler hey..............

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    afyon
    Gönderi
    779

Esas

yıl 1994.tam 10 yaşımdayım.babam ozaman munihde calışıyordu.yaz tatilinde bana bilet yolladı buraya gel diye.neyse biz gittik 1 hafta sonra,ben araba alıcam o yüzden seni cagırdım seninde olmanı istiyorum filan dedi.biz dünyadan bir haber tabi..
    Beraber mercedes bayisine gittik hafta sonu,bayinin girişinde dün gibi hatırlıyorum gök mavisi bir mercedes vardı.bunu geri geri rampaya cıkarmışlar.babam dediki işte yeni arabamız.c180 diesel.o gün arabayı aldık ve hala aynı arabayı kullanıyoruz.tam 20 sene oldu ve biz sadece yagını,filitrelerini,fren disklerini degiştirdik.başka hicbir masraf yapmadık.her sene düzenli pasta+cila.düzenli bakımları oldu.suan arac 170 binde.Ve hala aktif kullanıyoruz.tabi bu süre zarfında ben cok araba aldım sattım ama o arabamız hep garajda bekledi.ayrıca son olarak şunu söyliyeyim,bir depo ile tam 1560 km yol yapıyor(bu yaz ölcüldü)
    saygılar herkese

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    70 li yıllarda aksaray aksaray aksaray diye bağıran minibüsçüler bunları kullanırdı.............

efsane ford taunus transit diye geçer..............transit ailesinin ilk üyesi.............

bu minibüs günümüzdeki torunlarından çok küçük olmasına rağmen tıklım tıklım dolar koca istanbulun dağ gibi yükünü taşırdı..........

iç koltukları rengarenk suni kaplamayla kaplanır içi rengarenk ışıklandırılır ön konsol sahte peluşlarla kaplanır do ki en mühimi en önde yada yanlarda ses mecmuasının verdiği ya orhan ya ferdi yada müjde ar posterleri olurdu.............

hey gidi günler hey..............

Namı diğer FEKA
    Sonradan yeni transitler çıktıydı da şaşırdıydıkk

Alıntı Originally Posted by Koray 3448 Yazıyı Oku

Esas

Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    yıl 1994.tam 10 yaşımdayım.babam ozaman munihde calışıyordu.yaz tatilinde bana bilet yolladı buraya gel diye.neyse biz gittik 1 hafta sonra,ben araba alıcam o yüzden seni cagırdım seninde olmanı istiyorum filan dedi.biz dünyadan bir haber tabi..
    Beraber mercedes bayisine gittik hafta sonu,bayinin girişinde dün gibi hatırlıyorum gök mavisi bir mercedes vardı.bunu geri geri rampaya cıkarmışlar.babam dediki işte yeni arabamız.c180 diesel.o gün arabayı aldık ve hala aynı arabayı kullanıyoruz.tam 20 sene oldu ve biz sadece yagını,filitrelerini,fren disklerini degiştirdik.başka hicbir masraf yapmadık.her sene düzenli pasta+cila.düzenli bakımları oldu.suan arac 170 binde.Ve hala aktif kullanıyoruz.tabi bu süre zarfında ben cok araba aldım sattım ama o arabamız hep garajda bekledi.ayrıca son olarak şunu söyliyeyim,bir depo ile tam 1560 km yol yapıyor(bu yaz ölcüldü)
    saygılar herkese
    sanırım bundan bahsediyorsun.....................taş gibi arabalar bunlar.............iyi bak ona...........

yalnız sizinki C 220 diesel olmalı çünki 94 te 180 ler 200 ler 240 ve 280 ler sadece benzinli diye biliyorum............

sonra benziliye c320 de ilave edildi..............

c180 kompresör benzinli c200 kompresör sen genel olarak c180 diyorsun anladım........

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    afyon
    Gönderi
    779

Esas

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    sanırım bundan bahsediyorsun.....................taş gibi arabalar bunlar.............iyi bak ona...........

yalnız sizinki C 220 diesel olmalı çünki 94 te 180 ler 200 ler 240 ve 280 ler sadece benzinli diye biliyorum............

sonra benziliye c320 de ilave edildi..............

c180 kompresör benzinli c200 kompresör sen genel olarak c180 diyorsun anladım........

yok sayın buz bizimki c200 diesel.o tarihde c200 d vardı.ondan sonra 220 üretildi.biz aldıgımızda 250 turbodizellerde vardı.sonra malum cdı oldu motorlar.

Esas

Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    yok sayın buz bizimki c200 diesel.o tarihde c200 d vardı.ondan sonra 220 üretildi.biz aldıgımızda 250 turbodizellerde vardı.sonra malum cdı oldu motorlar.
    doğrudur c200 dizel vardı evet...............gülegüle kullanın..............iyi bir otomobile sahipsiniz......satmayın...........

şimdiki c serileri eskileri gibi değil.............ne biliyim sanki mercedes te maliyetleri düşürmek için malzeme kalitesinden ödün vermeye başladı gibi geliyor bana...............

mesela sarıyerde bir cadillac sedan gördüm.................mercedes filan fakir kalıyor yanında.............

amerikalılar ne biçim araba yapıyorlar öyle yav............enfes şeyler..............cilli gibi hatlar kusursuz.........

bizim yollarda kum gibi kaynayan audi bmw mersolardan bööö gına geldi artık..........

arda farklı bir amerikan işi görmek başka oluyor...............

mesela cadillac yaşayan bir efsanedir amerikalı bir zengin cadillac alabiliyorsa genelde önce cadillac alır mersedese gitmez...........

çünki prestij lux aradığı herşeyi zaten cadillac ta bulur.............

saygıyla..........

Son düzenleme : BUZ; 15-11-2014 saat: 14:31.

Duhul
    Jun 2010
    İkamet
    F.B.C Bursa
    Gönderi
    3,847

Esas

Kullanmak isterdim.

Sayfa 56/57 İlkİlk ... 64654555657 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız