Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 14 madde; 9 - 14 arası.

Konu: Dolar niye yükseliyor?

Esas

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu ülkede mb başkanına falan ne gerek var koyun Zeybekçiyi başa bakın görün nasılda ekonomiyi şahlandırıyor. Nede olsa ülkenin üretimi ithalata falan dayalı değil döviz yükseldikçe enflasyon yani Türkçesi fakirin cebindeki son kuruşlarıda çalıp Rezzanın, Bilalin kasalarına koymak falan olmaz. Eh zaten inanç gereğide niye ben fakirim o zengin demek haşa şirk koşmak allahın işine karışmaktır o halde yola devam...
    enerji bakanımız da dolarla yatıp dolarla kalkıyorum diyor. yuksek doviz kuru ithalatcılar için kotu durum ama ihraççılar için iyi. fakat bi kaç sorun var.
    ithalata bagımlı bir ülkeyiz;sıcak paraya,finansmana muhtacız.
    bizim giderlerimiz dolar cinsinden,gelirlerimiz euro .1dolar=1euro olursa battıgımızın ilanıdır.

artık kolay para bulabilecekmiyiz,bulursak yuzde 4-5 faizle kredi alabilecekmiyiz,avrupaya mal satabilecekmiyiz?

maliye bakanımız mehmet şimşek,2013 mart-nisan ayında bu kış çok sert gececek demişti umarım en kötüyü görmüşüzdür.

Esas

Faiz ve kâr transferi 199 milyar dolar
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/fa...ar-32152yy.htm

Yabancılar özelleştirme ve satın almalar yoluyla sahip oldukları şirketlerden her sene kar transferi yapıyorlar yani getirdiklerinden fazla bir parayı geri götürüyorlar.
    Dış borç stoku 400 milyar dolar. 12 yılda ödenen faiz 111 milyar dolar. Yani gene gelen paradan fazlası gidiyor.
    Borç alınan paralar yatırıma harcanmıyor, tüketime harcanıyor. Yani ayranı yok içmeye atla gidiyor …….. durumları.
    Sonra da soruyoruz; ‘’dolar niye yükseliyor?’’
    Eğitim sistemimizde mi bir sorun var yoksa yediklerimizde mi bir eksiklik var?

Esas

Alıntı Originally Posted by Dıscover Yazıyı Oku
    merkez bankasi sahte dolar bassin. yakalanirsak

bi bunu yapmadik.
    sucu cinlilere ve yahudilere atariz. biraz da avrupali ve usa nin kafasi karissin.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    Zamanında o kadar söyledim dolar 1.40 iken MB na istifle dolarları gerekince kullanırsın diye. Abi nasıl yapacağız dediler. ABD sıkı takip ediyor. E sen bilirsin dedim.
    Baktım fikrimden çok daha iyi bir fikir çıkmış. Sayın Dıscover i kutluyorum. Benim fikrin zamanı geçti ama bu fikrin tam zamanı

Esas

Burda o zaman teknik ve dolar konuşulsun herşeyde hükümete saldırılmasın.............

Duhul
    Feb 2010
    Gönderi
    10,942
    Blog Yazıları
    2

Esas

Başlıkta dini,siyasi,etnik ve atışma ortamı yaratacak iletiler göndermeyelim lütfen.Devam ettirildiği takdirde gerekli yaptırımlar uygulanacak,konu dışı yazılar arttıkça başlık amacı dışına taştığı için kapatılması söz konusu olacaktır.İyi forumlar..

Esas

peki dolar niye yükseliyor. !

bir dolar basan ülke dolarını geri topluyor .. ve faizini artırmaya hazırlanıyor.

sen tl basıyorsun . dolar basamıyorsun üstelik . dolar ile kamyon kamyon borcun var.

Üretiminde bir para etmiyor. dolayısı ile sende sana borç verecek insanlara daha cok faiz vermelisin ki . sana versinler para.

inat ediyorsun .

hem çirkinim hem kıymetliyim.

dünyada özgür dünya. vermiyor doları .. üstelik verdiğini de geri istiyor. .

mesele bu kadar basit. !

ülkenin cirosu
    750 mılyar dolar.

gider 750 milyar .

üstelik 550 milyar dolar borç var.

220 si bu sene.

ne olur. !

zekası olan çözer. !

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız