Sayfa 49/49 İlkİlk ... 39474849
Arama sonucu : 392 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Uzun vadede yatirimlarimizin varlik siniflarina dagilimini belirleyen faktörler

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by epikur Yazıyı Oku
    ...
    malum... reel getiri= nominal faiz getirisi eksi enflasyon aktüel enflasyon rakami ve altin...amerikan dolarinin ziddi, yani karsi degeri veya hedg'i oldugu icinde...bu iki deger icin amerikan oranlarini dikkate aliyorum.
    son -nisan-amerikan enflasyon rakam 2,3% gelmisdi, yani sürekli bu baslikda bahsettigim enflasyon düsüsü (AGUSTOS/EYLÜL 2011 den beri) halen sürmeye devam ediyor...görünüse göre duracagida yok...

ve düsen enflasyon rakamlarinin altina negatif, yani olumsuz etki yapacagini...defalarca yazmisdim. nedenide belli: düsen enflasyon rakamiyla...tarihi düsük bono faiz oranlarina ragmen... reel getiri yükseliyor ve benim görüsüme göre altini etkileyen tüm faktörler arasinda...ana etken: reel faiz seviyesi veya daha dogrusu reel faizin yönü/trendi.....
    nisan ayindaki 2,3% den sonra...mayisda 1,7% olarak aciklanan enflasyon orani...us enflasyondaki düsüsün ne derece güclü devam ettigini gösteriyor!
    yani haliyle odaklanmis oldugum yükselen reel enflasyon rakamlari altin fiyatinin eski zirvelerini görebilmesi icin...hic bir nedenin olmadigini gösteriyor.
    http://www.bls.gov/news.release/pdf/cpi.pdf (chart 2 - mavi grafik)

yani 1.550-1.700 bandi...gecerli kalacak gibi........

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

Why America is NOT the greatest country in the world!

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

uzun vadecilerin tamamına yakını mevduatcıdır sayın epikur

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by corsa Yazıyı Oku
    uzun vadecilerin tamamına yakını mevduatcıdır sayın epikur
    haklisiniz, sn corsa.
    ben bile cok bir uzun süre ugrasarak, tasarruflarimin bir bölümünü aylik vadeli mevduatdan temettü senetlerine kaydirabildim. temettü sirketleri hakkinda güven olusturabilmek cok zor bir sanat ve ugrasi.
    bu yüzden cogu insanin -negatif reel faizlere ragmen caresizlikden mevduatci olarak kalmasi.... aslinda gayet normal.
    kanimca uzun vadeci terimini temettü yatirimcilarina saklamak... daha mantikli.

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

http://www.gata.org/files/gibson.pdf

Gibsons Paradox, gold prices and real interest rates (fig.4)

Duhul
    Oct 2008
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,151
    Blog Yazıları
    9

Esas

http://research.stlouisfed.org/publi...0701/mtpub.pdf

st.louis fed in bir calismasi.
    dikkatimi ceken sey, sayfa 8 alt kösedeki "real interest rates" adli grafik oldu.
    reel faizlerin -4 gibi negatif bir rekora ulastigi günlerde....altinda o tarihlerde 6.eylül 2011, 1921 dolarla.... tüm zamanlar zirvesini olusturmusdu ve o günden beri trendi yukari dönen reel faizlerle birlikte...altin fiyatlari eski zirvesine yaklasamiyor bile...altin icin olumlu kabul edilen tüm politik, askeri veya ekonomik krizlere ragmen.
    tabii bahsettigim korelasyon, prensipde nedensel olmayabilir ama gecmis sayflarda göstermis oldugum tüm iletiler ve linklerle...2 veri arasinda cok ciddi bir baglanti oldugu.... benim icin ...kesine yakin bir sey.

http://en.wikipedia.org/wiki/Correla...mply_causation

Esas

Merhabalar,

Ekonomiyle alakalı olarak takip ettiğniz tweet var mıdır acaba?

Sayfa 49/49 İlkİlk ... 39474849

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •