Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Somali ye yardım..

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,666

Esas Somali ye yardım..

malumunuz afrikadaki açlık giderek büyüyor.özellikle somali de yaşananlar insanlık adına çok kötü.
    bu akşam haberlerde insanların ne kadar çaresiz olduklarını gördüm,daha önce göz ardı ettiğim bu konuda kızılay vasıtası ile elimden geldiğince yardım etmeyi düşünüyorum.
    Fazla konu açan biri değilim,ama belki benim gibi yardım etmek isteyipte bu kampanyadan haberi olmayan kişiler olabilir...
    Türk Kızılayı Bağış Yöntemleri;

Yardım kampanyası hakkında detaylı bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Türk Kızılayı’nın ücretsiz bilgi ve bağış hattı olan 168’i arayabilecekler. Yardımseverler, kampanya için özel olarak açılan banka hesap numaralarından ve Türk Kızılayı’nın resmi internet sitesi, www.kizilay.org.tr adresine girerek bağışta bulunabilecekler.

Banka: Tüm bankalardaki Türk Kızılayı hesabı

İnternet: www.kizilay.org.tr

Telefon: 168 ücretsiz bağış ve danışma hattı

PTT: 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki

Kızılay: Tüm şubeler

SMS yoluyla: Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atarak 5 TL’lik bağış yapılabilir.

Türk Kızılayı Mutfak Seti+Gıda Kolisi bağışı için: 200 TL’lik bağış ile 5 kişilik bir ailenin bir aylık ihtiyaçları karşılayabilirsiniz.

Ayrıca her türlü ayni bağış için 168 ücretsiz bağış hattımızla irtibata geçebilirsiniz.
    en kötü 5 tl karşılığ sms atılabiliyor.

bilgi için...
    http://www.kizilay.org.tr/kurumsal/h...ardima.Kosuyor
    http://www.kizilay.org.tr/kurumsal/index.php

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    yaşanacak yer arıyorum :) ve Kuşadası...
    Gönderi
    4,192
    Blog Yazıları
    10

Esas

başlık için teşekkürler...

büyük bir kuraklık ve kıtlıkla karşı karşıyalar..

haydi dostlar..

bir damlada bizden olsun...

syg..

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas "Her evden bir iftar, bir fitre Afrika'ya."

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı Afrika için bir kampanya başlattıklarını belirterek, "Her evden bir iftar, bir fitre Afrika'ya." dedi.
    Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda din görevlilerine seslendi. Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Başkan Görmez, burada yaptığı konuşmada, Ramazan'da hayata geçirilecek iki proje hakkında bilgi verdi. "Her evden bir fitre bir iftar Afrika'ya" diyen Görmez, bu kıtada yaşanan açlık sıkıntısına dikkat çekti.

Görmez, "1 Ağustos'tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden AFRİKA yazıp 5601'e gönderilecek olan SMS'ler 5 TL karşılığında olacak. 3 SMS gönderildiğinde bir fitre bir iftar parası verilmiş olacak. Ümit ediyoruz ki fitrelerimiz ve iftarlarımız, uzaklarda hayata tutunmaya çalışan canlara ab-ı hayat olacaktır." diye konuştu.
    Fitre miktarının 7,5 TL olarak belirlendiğini hatırlatan Görmez, bu miktarın asgari olarak belirlendiğini hatırlattı. Görmez, "Herkes kendi konumunu dikkate alarak, onun üzerinden verebilecektir." dedi.

Esas

Başlık için çok teşekkürler.
    http://www.wfp.org/

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,666

Esas

Alıntı Originally Posted by Işılay Yazıyı Oku
    Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı Afrika için bir kampanya başlattıklarını belirterek, "Her evden bir iftar, bir fitre Afrika'ya." dedi.
    Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda din görevlilerine seslendi. Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Başkan Görmez, burada yaptığı konuşmada, Ramazan'da hayata geçirilecek iki proje hakkında bilgi verdi. "Her evden bir fitre bir iftar Afrika'ya" diyen Görmez, bu kıtada yaşanan açlık sıkıntısına dikkat çekti.

Görmez, "1 Ağustos'tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden AFRİKA yazıp 5601'e gönderilecek olan SMS'ler 5 TL karşılığında olacak. 3 SMS gönderildiğinde bir fitre bir iftar parası verilmiş olacak. Ümit ediyoruz ki fitrelerimiz ve iftarlarımız, uzaklarda hayata tutunmaya çalışan canlara ab-ı hayat olacaktır." diye konuştu.
    Fitre miktarının 7,5 TL olarak belirlendiğini hatırlatan Görmez, bu miktarın asgari olarak belirlendiğini hatırlattı. Görmez, "Herkes kendi konumunu dikkate alarak, onun üzerinden verebilecektir." dedi.
    2868 e boş mesaj atınca 5 tl karşılığı yardımınız ulaşıyor(en kısa ve çabuk)ayrıca bu mesaja kızılaydan teşekkür geliyor...

Esas

tüm topiklere taşıyalım....

eminimki verilen karşılığında kat kat geri kazanılacaktır...

emeğinize sağlık...

mevlam kimseyi yoklukla terbiye etmesin..

biz kimiz ki dayanabilelim......

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas

Alıntı Originally Posted by water Yazıyı Oku
    2868 e boş mesaj atınca 5 tl karşılığı yardımınız ulaşıyor(en kısa ve çabuk)ayrıca bu mesaja kızılaydan teşekkür geliyor...
    Kim hangi yolla yardım etmek isterse onu kullansın tabi, mühim olan harekete geçmek..

Esas

Başlık için teşekkürler.
    Bu seneki fitreler somaliye gitsin. Hepimiz asgari fitre tutarına bakmadan mümkün olan en yüksek yardım tutarını göndermeliyiz. Çevremizdeki eşimizi dostumuzu ve tanıdıklarımızı da yönlendirebiliriz. Boşuna dememişler Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin diyee..

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •