Sayfa 2/12 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 93 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

Esas

merhabalar,
    NFIST'in çıkmasını heyecanla bekliyordum, duyurulalı bayağı olmuştu ama işlem görmeye başlaması oldukça geç oldu.

Arkadaşlar, NFIST'in hikayesi şu şekilde :

DJIST'i biliyorsunuz. En büyük 20 şirketin hisselerini içeriyor, ve manipülasyon derdiniz yok, (endekse) inanıyorsanız alıyorsunuz oluyor bitiyor.
    Dikkat ettiniz mi bilmem ama 2005'te endeks muhteşemdi ve DJIST'te aynı muhteşemliği sergiledi.

NFIST'e gelince :
    Non financial 20, yani IMKB'ye kote olup, mali piyasalarla ilgili olmayan en büyük 20 senet tek potada.
    Bildiğiniz gibi endeksin yükselişinde etkili olan ve oldukça primlenen hisselerin hepsi çoğu sektörden.
    Bu nedenledir ki Türkiye ekonomisi iyiye gitmeye devam edecekse, kalan diğer büyüklerin şirketlerini daha iyiye götürmeleri ve mali sektör kadar primlenmemiş olmalarından dolayı, önümüzdeki dönemde endeksten daha iyi bir getiri sunacak olmaları ihtimalinine dayanan bir yatırım fonudur.

Eğer bu senaryo size mantıklı geliyorsa (ki aslında hedef küçük yatırımcı değil, yabancı fonlar, yerli büyük fonlardır) bu hisseye yatırım yapabilirsiniz.

Ben 2006 için endeksin seyri konusunda endişeliyim, ama doğru zaman için hep takip edilmesi gerektiğine inanıyorum.

Borsanın büyük düşüşleri sonrası toparlanma eğilimi başgösterdiğinde toparlanma süreci boyunca (1 hafta oluyor genelde) en hızlı para kazanabileceğiniz hisselerdir DJIST ve NFIST.
    Çünkü diğer tekil hisselerden nazlı olanı seçmişseniz saçınızı başınızı yolmakla uğraşıyorsunuz.

Bu nedenle büyük düşüşler sonrası, geri döneceğine emin olamadığınızda, ama uzak da kalmak istemediğinizde, düşüşü nispeten yavaşlatan bu hisseleri öneririm.
    Saygılar,
    Zone
    Son düzenleme : guneysu; 06-12-2012 saat: 01:08.

2. Esas

Sanırım djıst daha anşaşılırolacak, bu nfıst bana saçma geldi, çünkü bu şirketlerin hisseler üzerinde fazla bir yatırm kararı almak gibi bir strateji geliştirmemelei, buna karşılık gjıst daki hisselere olan talebi yine finans sektörünün oyuncularının etkin daha direk bir strateji uygulayabilmeleri aradaki en büyük fark diyorum.Yani tüpraşın hisseleri mi yoksa işctr nin hisselerimi finans sektörü tarafından daha güvenilir trade edilir onu söylüyorum, tabiki içini dışını daha iyi kontrol edebildikleri djıst onların avantajına, durum böyle oluncada nfıst fazla derinliği olan bir yatırım aracı olmayacaktır diyorum, zaten imkb de mali sektör trendlere öncülük etmiyormu, saygılar.

canbaba Guest

Esas

Endekste her zaman finans sektörü lokomotif olacaktır. Bilancolar bunun en büyük göstergesidir. Son on yolda Atipi fonların Mali endeks fonları getiride birinci olmuştur bundan sonrada olacaktır. DJIST bence daha mantıklı geliyor.

4. Esas

djist veya nfist?bunların hareket tarzı nasıl? örneğin çok yüklü girerseniz, sepetteki diğer hisse senetlerini de yerinden oynatır mı? Örneğin sepette % 25 oranında isctr var sayalım. yarım trilyonluk Djistf aldık diyelim. Bu bir anlamda da 125.000 ytl. İsctr eder. Atıyorum bu 125.000 ytl borsada işlem gören salt isctryi etkiler mi, hiiç etkilemez mi? birbirleriyle ilişkililer mi? bileniniz var mı?
    Son düzenleme : guneysu; 06-12-2012 saat: 01:08.

5. Esas

ben djıstf alacağıma isctr akbank garan finbnk alırım daha iyi çünkü bu fonda uyuz imkb 30 hissleri varsa karımı azaltıcı etki de bulunur.ulusal 30 hisselerini tek tek analiz edip alınırsa daha karlı.çünkü bazı senetler diğerleri artarken yatay kalıyor sonra da o senetler endekse göre daha iyi performans gösteriyor.buna kimse yanlış diyemez. örnek veriyim kchol ykbnk tcell epey bıktırdıktan sonra yatırımcıyı harekete geçip aradaki farkı kapatıyor.bu esnada da artanlar yataya geçiyor. illede u30 kağıdı endeks kağıdı alınacaksa nfıst e gerek yok seçici olarak daha fazla kar elde edilebilir.acizane fikirlerimdir. saygılar okuyanlaa katılanlara ve katılmayanlara
    Son düzenleme : guneysu; 06-12-2012 saat: 01:09.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Stuttgart, Dünya sehri :)
    Gönderi
    4,685

Esas

Hayirlisi olsun bakalim, bugün alim yapacagim.

Esas

28/03, 9:07:30

***nfist*** mali sektor disi nfist istanbul 20 a tipi borsa yatirim
    fonu'ndan gelen yazi: mali sektor disi nfist istanbul 20 a tipi
    borsa yatirim fonu'nun uzerine baz edildigi endeks olan non financial
    istanbul 20 endeksi'ni olusturan 20 adet hisse senedinin agirliklari
    endeks yapisi sebebiyle degistirilmistir. yapilan degisiklikler,
    non financ istanbul 20 endeksi'ni tam kopyalama yoluyla takip
    eden mali sektor disi nfist istanbul 20 a tipi borsa yatirim
    fonu fon portfoyune de yansitilmistir. bu degisim sonucu endeksten
    cikartilan trakya cam, vestel ve akcansa fon portfoyunden de
    cikmis, endekse dahil olan kardemir d, sise cam ve tav havalimanlari