Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 31 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Elektrik faturalarında , canımızı ne kadar yakıyorlar...

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas Elektrik faturalarında , canımızı ne kadar yakıyorlar...

Gecenin bu saati izlediğim haberden etkilenip birşey paylaşmak istiyorum...

Fatura dökümü ;

Tüketim 198,159 * birim fiyat 0,163455 = 32,35 TL (tüketim tutarı)

K/K Bedeli..................................... = 5,80 TL (Hırsızların kayıp-kaçağı)
    Perakende Satış Hizmet Bedeli.......... = 0,72 TL (Ben toptancı değilim ki, zaten sattıkları hizmet perakende hizmet)
    Sayaç Okuma Bedeli....................... = 0,21 TL (Benden ne kadar alacaklarını söylemek için gelip ona da para istiyor)
    İletişim sistemleri kullanım Bedeli........ = 1,44 TL (Elektrik Faturasını ödemek için internete gireceğim ya, onu alıyor galiba)
    Dağıtım Bedeli............................... = 6,49 TL (Halen dağılmadığımı düşünüp, dağılmam için , bir bedel daha alıyorlar)
    Enerji Fonu................................... = 0,33 TL (Konut Edind.Fonu gibi galiba,burada biriken paralarla adıma santral kuracaklar)
    TRT Payı...................................... = 0,66 TL (TRT izlemediğim için kızdıkları için aldıklarını düşünüyorum)
    Elektrik Tüketim Vergisi................... = 1,66 TL (Neden bu kadar elektrik tükettin al sana vergi demişler)
    K.D.V.......................................... = 8,94 TL (Özala rahmet okuttukları için dua parası)

Fatura Toplamı ............................. = 58,60 TL ödenecek tutar.

zaten birim fiyata abana abana 32,35 TL lik Tüketim bedeli alıyorlar.... Üzerine de 26,25 TL IVIR-ZIVIR bedeli...

Bu bana YETMEZ ama EVET.....

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Konu ile ilgli , yaptığınız şikayetleri , şikayetlerle ilgili geri dönüşleri ve yaşadıklarınızı paylaşırsanız, sevinirim.

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Alıntı Originally Posted by majestik72 Yazıyı Oku
    Konu ile ilgli , yaptığınız şikayetleri , şikayetlerle ilgili geri dönüşleri ve yaşadıklarınızı paylaşırsanız, sevinirim.
    Çevremdeki herkes bana şikayet ediyor,kendimden şüphe eder oldum enerji bakanımıyım diye.

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    Hemen arkandayım, dön bak işte ordayım
    Gönderi
    5,023
    Blog Yazıları
    2

Esas

Eşim pazartesi valiliğe gidip hakem heyetine şikayet de bulunacağını bana ibraz etti. Ben de git tabi diyerek gazı verdim. Bakalım işlerden zaman bulup gidemiyorum demezse sonuçlarını bildiririm

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Alıntı Originally Posted by alpbike Yazıyı Oku
    Eşim pazartesi valiliğe gidip hakem heyetine şikayet de bulunacağını bana ibraz etti. Ben de git tabi diyerek gazı verdim. Bakalım işlerden zaman bulup gidemiyorum demezse sonuçlarını bildiririm
    3-4 itiraz kabul edilmiş ve paralarının geri ödenmesi gerektiği yönünde karar çıkmış. Ama ödenir mi ? Önemli olan bu ?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

Fatura dökümü ;

Tüketim 406.000 * birim fiyat 0,163424 = 66,35 TL (tüketim tutarı)

K/K Bedeli..................................... = 11,87 TL (Hırsızların kayıp-kaçağı)
    Perakende Satış Hizmet Bedeli.......... = 1,47 TL (Ben toptancı değilim ki, zaten sattıkları hizmet perakende hizmet)
    Sayaç Okuma Bedeli....................... = 0,42 TL (Benden ne kadar alacaklarını söylemek için gelip ona da para istiyor)
    İletişim sistemleri kullanım Bedeli........ = 2,94 TL (Elektrik Faturasını ödemek için internete gireceğim ya, onu alıyor galiba)
    Dağıtım Bedeli............................... = 13,30 TL (Halen dağılmadığımı düşünüp, dağılmam için , bir bedel daha alıyorlar)
    Enerji Fonu................................... = 0,68 TL (Konut Edind.Fonu gibi galiba,burada biriken paralarla adıma santral kuracaklar)
    TRT Payı...................................... = 1,36 TL (TRT izlemediğim için kızdıkları için aldıklarını düşünüyorum)
    Elektrik Tüketim Vergisi................... = 3,39 TL (Neden bu kadar elektrik tükettin al sana vergi demişler)
    K.D.V.......................................... = 18,32 TL (Özala rahmet okuttukları için dua parası)

Fatura Toplamı ............................. = 120,10 TL ödenecek tutar.

zaten birim fiyata abana abana 65,35 TL lik Tüketim bedeli alıyorlar.... Üzerine de 54,75 TL IVIR-ZIVIR bedeli...

Banada gönderdikleri bu....

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Fatura dökümü ;

Tüketim 406.000 * birim fiyat 0,163424 = 66,35 TL (tüketim tutarı)

K/K Bedeli..................................... = 11,87 TL (Hırsızların kayıp-kaçağı)
    Perakende Satış Hizmet Bedeli.......... = 1,47 TL (Ben toptancı değilim ki, zaten sattıkları hizmet perakende hizmet)
    Sayaç Okuma Bedeli....................... = 0,42 TL (Benden ne kadar alacaklarını söylemek için gelip ona da para istiyor)
    İletişim sistemleri kullanım Bedeli........ = 2,94 TL (Elektrik Faturasını ödemek için internete gireceğim ya, onu alıyor galiba)
    Dağıtım Bedeli............................... = 13,30 TL (Halen dağılmadığımı düşünüp, dağılmam için , bir bedel daha alıyorlar)
    Enerji Fonu................................... = 0,68 TL (Konut Edind.Fonu gibi galiba,burada biriken paralarla adıma santral kuracaklar)
    TRT Payı...................................... = 1,36 TL (TRT izlemediğim için kızdıkları için aldıklarını düşünüyorum)
    Elektrik Tüketim Vergisi................... = 3,39 TL (Neden bu kadar elektrik tükettin al sana vergi demişler)
    K.D.V.......................................... = 18,32 TL (Özala rahmet okuttukları için dua parası)

Fatura Toplamı ............................. = 120,10 TL ödenecek tutar.

zaten birim fiyata abana abana 65,35 TL lik Tüketim bedeli alıyorlar.... Üzerine de 54,75 TL IVIR-ZIVIR bedeli...

Banada gönderdikleri bu....
    ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa diyorum, o kadar.... 55 TL lik soygun.... 26 TL de benden 81 TL 2 ye bölsek ortalama 40 TL oldu... Halkın bir kısmı daha da fakir desek aylık ortalama 30 TL fazla paraalınıyor....
    Yani ödediğimiz elektriğin dışında.... BİZDEN 30 TL ÇALIYORLAR....
    70 milyon nüfusmuşuz, 10 milyon hane desek... Bunun 3 milyonu doğuda elektrik ödemiyor desek.

7 milyon halktan her ay 30 TL çalınıyorsa... 210 milyon TL lik AYLIK SOYGUN BEDELİ çıkıyor...

210 milyon * 12ay = 2 MİLYAR 520 MİLYON TL YILLIK SOYGUN BEDELİ yapıyor...

Bu Eletrik Dağıtım ihalelerinde neden bu kadar büyük rakamlar çıkıyor daha iyi anlıyoruz galiba...

10 yıllığına yapsalar bu işi 25 MİLYAR TL vurgun yapıyor....

Esas

bir arkadaşımın tanıdığı ona " sadece 15 dk da kazandıkları parayı bilsen hemen elektrik işine girersin" demiş...bu tablodan sonra gerçekten inandım o söze ve enerji sektörünün neden "yeni oyun sahası" olduğuna...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •