Sayfa 2/20 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 158 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Hukuk Bölümü

Esas

Alıntı Originally Posted by patti
    şimdi benim oturduğum sitede aidatları arttırmışlar. %85 lik bir artış.bu bana çok geldi. nasıl itiraz edebilirim? hukuki olarak ne gibi bir durum ortaya çıkar? yani eskisi üzerinden ödersem...bu site kooperatif yönetimi muhatabım. selamlar...
    Kat malikleri kurul toplantısı ile alınan kararlar geçerlidir, bu kararlara itiraz sulh hukuk mahkemesine dava yolu ile yapılabilir, toplanan aidatlar apartman ortak giderleri ile orantısız olmadıkça mahkeme müdahale etmeyecektir

vural Guest

Esas

Sayın ALP-EREN,verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Daha önce kullandığım başka marka makinada bu ses yoktuda o yüzden işkillendim.Sağolunuz.

Esas

Benimde bir sorum olacak apartmandaki kısıtlı arabanın girebileceği kapalı garajdan akşamları dükkan sahipleri faydalanabilirmi?

Esas

Benimde bir çözüm bulamadıgım sorum olacak.Bir şirkette vardiye usulü çalışıyorum.Fakat vardiya sisteminde değişiklik yaptılar ben ve diğer arkadaş sadece 16:00-24:00--24:00-08:00 çalıştırılıyoruz.Gündüz vardiyesine gelemiyoruz.Bu sizce kanunen normalmi benim gecem gündüzüm birbirine karıştı.Şirket 3 vardiya ama arkadaşla ben sadece 2 vardiya çalısıyoruz.
    Ayrıca gece vardiyasında teknik elemanlar tek başına çalışabilirlermi?Mesela ben elektrik teknikeriyim.24:00-08:00 arası tek başıma fabrikanın elektrik arızalarını gidermeye çalışıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.
    Son düzenleme : i-ked; 16-07-2014 saat: 15:31. Sebep: Bozuk yazı karakteri

Esas

Sayın Fikrot,toplu iş sözleşmesi (TİS) var mı sizde, varsa ona bakın, yoksa iş kanununda ilgili birşeyler olacak...
    Tek başınıza arızaya gitme konusu yine TİS'e konulabiliyor...

Esas

Hayırlı uğurlu olsun,
    gerekli bir topikti,faydalı olacağına yürekten inanıyorum.

Esas

Acaba Bir satış sözleşmesine , borçlunun borcunu ödemedeği takdirde ifşa edilmeyi , bölgesel gazetelerde durumun ilan edilmesini ...vs gibi bir durumu borçlunun okuyarak kabul ettiği bir durum düşünün....

Acaba bu , hukuki olarak kişinin , özgürlük , onur , şeref , haysiyet....vs haklarına yanlış bulunup mahkemece durdurulabilir mi ?
    yani kişi özgür iradesi ile borcunu ödemediğinde ifşa edileceği durumunu kabul ederek böyle bir sözleşmeyi kabul ederse bu sözleşmenin geçerliliği problem olur mu ?

Müsait olan hukukçular bir iki kelam yazarlarsa sevinirim. Bu soru hep aklıma takılmıştır....

Duhul
    Nov 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,842

Esas

Çok güncel ve acilen çözülmesi gereken bir problemim var.Benim çocuk bir hata sonucu Üniversite öğrenim harcını zamanında yatıramamış...Şu ana kadar yapabileceğim her şeyi yaptım fakat bir sonuç alamadım...Görebildiğim kadarıyla bir çok okul bu konuda ek süre vermiş...İkinci dönem başlayalı dört hafta oldu Marmara üniversitesinde henüz böyle bir adım yok...360 lira için öğrencinin bir yılı harcanır mı?Ayrıca bizlerin yaşadığı maddi ve manevi kayıp.Üç gün önce Cumhurbaşkanı,Başbakan,Milli Eğitim Bakanı,Yök Başkanı ve Üniversite Rektörüne mektup yazdım...Çok çaresiz kaldım...Bu konuda yapılabilecek bir şey varmı?Mahkemeye verebilir miyim ?

Sayfa 2/20 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •