Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 18 madde; 17 - 18 arası.

Konu: İlk Başlık benden olsun...

Esas Kamusal alan

Efendim Danıştay evinden okula giderken başörtüsü takan bir öğretmeni suçlu bulmuş.Öğretmen öğrencilerine iyi örnek olmalıymış.Baş örtüsü takan tüm insanlar potansiyel suçlumudur hukuki açıdan??

Kamusal alan özel yaşantımızıda kapsar hale geldi.Bu kominizim ve zorba yönetimlerinde görülen bir şey.Kamusal alanın bu kadar geniş tarif edilmesi bendenizde bir soru işareti yarattı..

Malum aile planlamasında korunuyoruz. Kondom kullanıyoruz.

Acaba başörtüsüne girermi ?:düsün:

Danıştaya müracat edip görüş sormayı düşünüyorum..Tavsiyesi olan var mı?
    Hukuki prosedür nedir?
    Son düzenleme : BOZKIR; 11-02-2006 saat: 18:16.

Duhul
    Jul 2007
    İkamet
    İzmir&Los Angeles
    Gönderi
    1,074

Esas

Alıntı Originally Posted by BOZKIR Yazıyı Oku
    Efendim Danıştay evinden okula giderken başörtüsü takan bir öğretmeni suçlu bulmuş.Öğretmen öğrencilerine iyi örnek olmalıymış.Baş örtüsü takan tüm insanlar potansiyel suçlumudur hukuki açıdan??

Kamusal alan özel yaşantımızıda kapsar hale geldi.Bu kominizim ve zorba yönetimlerinde görülen bir şey.Kamusal alanın bu kadar geniş tarif edilmesi bendenizde bir soru işareti yarattı..

Malum aile planlamasında korunuyoruz. Kondom kullanıyoruz.

Acaba başörtüsüne girermi ?

Danıştaya müracat edip görüş sormayı düşünüyorum..Tavsiyesi olan var mı?
    Hukuki prosedür nedir?
    topic başlığı gezerken dikkatimi çekti...

aradan 4 sene sonra ilk kez ben yazıyorum buraya öyle görünüyor...

düşünce düzleminiz aynı mıdır bunca zaman sonra bilmiyorum sevgili dostum ama iki kelam etmek istedim...başörtüsü takan insanlar elbette suçlu değildir...

başörtüsü siyasi imge haline dönüşmüş ise durum farklılık kazanır...

şöyle anlatabilirim sanıyorum...

kamu hizmetini almak farklıdır kamu hizmetini vermek farklıdır...

alan hürdür ama veren belli kurallara kaidelere bağlıdır...

öğretmenin kamu maliyesindeki yarı bölünebilir kamu hizmetlerinden olan eğitim vermesi kamu lehine yapılan bir eylemdir, topluluğa hitabendir kurallara tabidir...

öğretmenin kamu maliyesindeki yarı bölünebilir kamu hizmetlerinden olan eğitim alması ise kendini ilgilendirir, bireyseldir istediğini yapabilir (üniversiteler hariç nedeni Avrupa İnsan Hakları müktesebatı ve mahkeme kararları incelenirse rahatlıkla anlaşılır)...

örneğin hemşireler içinde durum aynıdır...sağlık hizmeti veren hemşire ile hastalanıp hastaneye gelen hemşire arasındaki fark yukarıda belirttiğim illiyette yatar...

ayrıca Danıştay yüksek mahkemedir, idari mahkemelerin kararlarına bakar "suç" kavramı ceza hukukunu ilgilendirir, idari davalarda olmaz...

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •