Sayfa 18/18 İlkİlk ... 8161718
Arama sonucu : 141 madde; 137 - 141 arası.

Konu: Eğitim ve öğretmenler

Esas

Şirket olarak yardım ettiğimiz Ağrı Kızıltepe ilkokulu
    tadilat işlemi esnasında eğitim materyalleri çalınmış. Yazıcı, projeksıyon cıhazı, bılgısayar ve fotokopı makınası eksiği mevcut. Öğretmenimiz Kübra Hanım koy okulunda gorev yapsa da çocukların ılcedekı yada merkezdekı bır ogrencıden farkı olmadığına kendini inandırmış. Fırsat eşitliği sağlama yolunda sizler de evinizde veya işyerinizde bulunan çalışır durumda bilgisayar, yazıcı, vb. göndererek zor şartlarda görev yapan öğretmenimize yardımcı olabilirsiniz.
    İletişim:
    Kübra İnci
    Şeyh Edebali caddesi Öğretmenevi yanı.Park sokak Baran Pansiyon kat 1 Daire 18 Patnos-Ağrı
    05424904075

Esas

Batman Kozluk Halk Eğitim merkezi ana sınıfı öğrencileri için kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi ihtiyacı mevcut. İkinci el ürünler çok işe yarar. Biz şirket olarak kırtasiye malzemesi ve kitap yolladık. Esra öğretmenin söylediğine göre bu çocukların ilk kitapları olmuş bunlar ve bir teşekkür fotoğrafı yollamışlar.
    Gönderim adresi:
    Alıcı:
    Esra Dolapçı
    Adres:
    Batman Kozluk Halk Egitim Merkezi Komando Mahallesi Pk: / Kozluk / Batman Kozluk Batman
    Tel:554 8396214

Not : Resim ekleyemedim.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Thumbs up Yeni Nesil Öğretmen

Klasik bir ilkokul sınıfını alıp harikalar yaratan yeni nesil öğretmen Ahmet Nac, bizi tekrar ilkokul birinci sınıfa götürüyor ve Atatürk'ün hayatını farklı bir bakış açısıyla yeniden anlatıyor. Tarihin en büyük askeri dehalarından sayılan Atatürk'ün asıl mesleğinin öğretmenlik olduğuna inanan Ahmet Nac, ayakta alkışlanan bu konuşmasında onun vizyonunu paylaşmaya çalışan bir öğretmen olarak tüm izleyenleri gururlandırıyor.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Bir başka "fark"lı öğretmen

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Böyle haberleri duyunca çok mutlu oluyorum.
    Belki buna başkaları da eşlik eder..katılır diye herkese bahsetmeden geçemiyorum.

Modern Köy Enstitüsü'yle fark yaratan öğretmen: Fatma Ayan

Sınıf öğretmeni Fatma Ayan, Köy Enstitüsü ve Waldorf sistemini birleştirerek okulunu Modern Köy Enstitüsü'ne dönüştürdü.

Sınıf öğretmeni Fatma Ayan, Köy Enstitüsü ve Waldorf sistemini birleştirerek okulunu Modern Köy Enstitüsü’ne dönüştürdü.

EĞİTİM / SÖZCÜ

Fark yaratan öğretmenlerden Fatma Ayan, atıl halde kapanmakta olan bir okulu yeniden sistemin içine alınmasını sağladı. Eğitimi sınıflara hapsetmedi. Çocukların farklı becerilerinin gelişmesi için çaba harcadı. Okulu bölgenin en gözde okulu haline getirdi. Hem uyguladığı eğitim yöntemleri hem de projelerle çocukların hayatında kocaman bir fark yarattı.

OKULUNU BÖLGENİN GÖZDESİ HALİNE GETİRDİ

Sabancı Vakfı’nın “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini†anlattığı Fark Yaratanlar programının yedinci sezonunun on üçüncü Fark Yaratan’ı, birleştirilmiş sınıflı bir köy okulunda Köy Enstitüsü ve Waldorf sistemini birleştirerek okulu bölgenin gözdesi haline getiren sınıf öğretmeni Fatma Ayan oldu.

Türkiye’nin ilk açıkhava kütüphanesinin bulunduğu Kılıçarslan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde öğrenciler kitap okuyor, yanlarında 20 yıllık bir öğretmen Fatma Ayan var. Kütüphanede 8 bin’e yakın kitap bulunuyor.

Alanya’nın Mahmutlar Beldesi’ndeki Kılıçarslan İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olan Ayan, Erzurum’dan bu okula atandığında harap bir okul ve ihtiyaç sahibi öğrencilerle karşılaştı. Yaptığı çalışmalarla Alanya’nın ‘Modern Köy Enstitüsü’nü yaratan Fatma Ayan, bir yandan okulun fiziksel koşullarını iyileştirirken diğer yandan da öğrencilerine yeni deneyimler yaşatmayı amaçlıyor. Ayan ayrıca, köy enstitüsünü modernleştirmek adına ise çocuğun iradesini ve iyimserliğini destekleyen Waldorf eğitim sistemini müfredatla bütünleştiriyor. Bu sistem aynı zamanda çocuğun yaratıcılığının gelişmesi ve öğrenme yeteneğinin artmasını amaçlıyor.

http://www.sozcu.com.tr/mobil/home/d...30&slug=egitim
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

öğretmenliğimin ilk günü...................

karşımda bir sınıf dolusu anadolu çocuğu...........

o simsiyah parıldayan gözleriyle kitlendiler gözlerimin içine..........

öğret bana ....anlat bana dünyayı diyordu o bakışlar..............

türk çocuğu zekidir....................

o bakışların altından kalkmak hakkını vermek zor iştir.................

zor iştir öğretmen olmak....................hakkını vermek zordur o kara tahtanın..............

bir yanda bir alay çocuk vardır sana muhtaç.............

bir yanda kendin vardır gurbette........ anadolu bozkırında soğuk ve çıplak...................

o çocukların kömür siyahı gözleri öğrenmeye olan açlıkları ısıtır içini bastırır sendeki gurbeti hasreti............

zaten başka türlü şevk gelmez.............geçmez o gurbet o dağlar o yollar bitmez................

saksıdaki bir gül gibi açar çocuk gün be gün serpilir büyür gözünün önünde............

bilmeyi öğrenir çocuk.....her kelime öğrendiğinde saçına bir tel ak düşer beli biraz daha bükülür öğretmenin............

çocuk yetiştiğinde bir fert olduğunda öğretmen de öğretmen olur saçına ak düşer işte en büyük zafer nişanı budur..............

büyü çocuk ...............oku çocuk..............yetiş çocuk..............

öğretmen senin için var...................

öğretmenin yarısı insan.............yarısı istikbal................

BUZ...................

Sayfa 18/18 İlkİlk ... 8161718

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •