Sayfa 2/775 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 6196 madde; 9 - 16 arası.

Konu: NIBAS - Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Esas

Yaklaşık 2 PD/DD , 18 F/K ile pahalı bir kağıt gibi duruyor.Bağlı olduğu grubun önceki halka arzlardaki icraatları malum.Olacakları ben söyleyim : malın hepsini kendileri , yandaşları alır ; hatta 1,5 kat talep geldi derler.Kağıt 8-10 seans tavan çekmeden ufak ufak gider , sonra birden hareketlenir , millet kaçtan halka arz edildiğine bakmadan alel acele atlar trene , sonra GÜMMMM.2.04'den almadıkları kağıdı 4.00'den alırlar , sonra da gelir burayı ağlama duvarı yaparlar.Bu yazdığım mesajı okumak zahmetinde bile bulunmazlar.Tabii bu yazdıklarım sadece kötü bir senaryo , bakarsınız daha iyi bir senarist çıkar ve daha güzel şeyler yazabilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by M.C. Yazıyı Oku
    Yaklaşık 2 PD/DD , 18 F/K ile pahalı bir kağıt gibi duruyor.Bağlı olduğu grubun önceki halka arzlardaki icraatları malum.Olacakları ben söyleyim : malın hepsini kendileri , yandaşları alır ; hatta 1,5 kat talep geldi derler.Kağıt 8-10 seans tavan çekmeden ufak ufak gider , sonra birden hareketlenir , millet kaçtan halka arz edildiğine bakmadan alel acele atlar trene , sonra GÜMMMM.2.04'den almadıkları kağıdı 4.00'den alırlar , sonra da gelir burayı ağlama duvarı yaparlar.Bu yazdığım mesajı okumak zahmetinde bile bulunmazlar.Tabii bu yazdıklarım sadece kötü bir senaryo , bakarsınız daha iyi bir senarist çıkar ve daha güzel şeyler yazabilir.

kaça gider kaça gelir bilemem ama dediğiniz gibi başka senaryoya gerek yok. Şuan için içi boş bir şirket ana faaliyeti olmadan ilkdefa bir şirket görüyorum , kasada para var faiz alıyor ayrıca 2 ana işini bırakmış sadece tek işte kalmış.Birde anlamadığım şekilde faiz yemişler bilançoda o nerden kaynaklandı bilmiyorum. İçi boş fakat kasasında ciddi para olan bir şirket olacak yatırım yapacak 2 fabrika kuracak .şimdi bu anlatılanlar içerisinde gider isek şirket ilerde sınıf atlayacak gibi görünüyor.

Fikir sorarsanız , çokiyi incelenmesi gerek ortağının ortağı ortağız gibi bağları var ayırca ortak oldğu ana şirketinin faaliyetini şuan yapmıyor.

İlginç birşey daha söyleyeyim bilançonun diplerini okumadan sadece üstten bir bakış açarsanız hiçkimse elindeki paranın faizine ortak etmez bilanço incelemesini çokiyi yapan birisi bazı tutarsızlıları görecektir. bilmiyorum vbana biraz sıkıntılı geldi...

ederdeğeri nedir diye sorarsanız şuanki şirket eder değeri 1,05 civarı olabilir balki derim. ama bilançonun o dip kısımları temiz olsa ve parayı fabrikaya harcarlarsa ilerdeki ederdeğeri 3,25 lere çıkabilir hatta 4 leri zorlar ayrıca temetü veren bir şirket olur.

Bilemiyorum bana çok inandırıcı gelmedi. Mesela ozak borsaya açılır ken 2,50 lere kesinlikle pahalı demiştim alınmaz kimsde almaz demiştim ama bu şirkette bir tuhaflık var en azından ben almam.

AL:SAT:TAT:YUT tavsiyesi değildir ben tuhaf adamımherşey bana tuhaf görünüyor gülgibi parası olan şirket nesi tuhafki!!!

Esas

halka arz tarihi belli oldumu bu hissenin

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    Fizan
    Gönderi
    1,867

Esas

Aman niğde bağları gibi niğbaş hadi hayırlı olsun bakalım.

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

güzel bir izlenim olmuş...

Alıntı Originally Posted by M.C. Yazıyı Oku

Esas

halka arz ne zaman

Esas

bu tahtanın halka arzının başarılı olabilceğini tahmin ediyorum CEMAS gibi babası var

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    Fizan
    Gönderi
    1,867

Esas

banada öyle geliyor ama yinede gerilim istemiyorum hayatımda.

Sayfa 2/775 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •