Sayfa 2/216 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1728 madde; 9 - 16 arası.

Konu: SANFM - Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=11873622 patronumuz sermayenin % 94,74 üne sahip.

yukarıdada belirttiğim gibi kesinlikle büyümeye odaklı bir şirket yanlışım varsa düzeltin ama sektör olarak imkb de başka şirket yok onun kesinlikle halka arzına katılacağım fiyatıda uydun gibi tabi önce izahnameyi görmek lazım

Esas

fiyat 2,50 * 11.300 28 milyon 250 bin piyasa değeri geçen yılki çirosuna göre şirket 27 milyon liralık satış yapmış gerçektende eğer patron avrupada üretime geçme planlarını gerçekleşirse güzel yerlere gelebilir tabi şirketin büyümesi satışlarının artması borsada kesin olarak kazandıracağı anlamına gelmez en güzel örneği intem cirosu ile piyasa değeri arasına büyük bir uçurum var sebebi ise patron hissesi ve eczacıların kimseyi yaklaştırmamaları şimdi bu şirketin önündeki olumsuz tarafı şimdilik bu gibi altınorda kardeşimin yazdığı gibi hisselerin büyük çoğunluğu patronda borsada yükselişleride patronsuz desteklenmeyeceğine göre bakalım patronumuz nasıl çıkacak inşalah kazan kazan politikası izlerde yatırım yapan küçük yatırımcılarla beraber herkes kazanır

Esas

Sanırım kimse bilançoyu takmıyor.

Faaliyet karı çok çok küçük devamında ise ciddi zarar
    Finansal borçları 6 ayda katlanmış
    Faailet toplamkarzararı zarar.
    Finansal zararlar ciddi boyutta.
    Bu hali ile bilanço üzerinden konuşursak 2,5 lira etmeyecek bir çirketle karşı karşıyayız.

Spekülatör bir kağıt olacak gibi normal garanti işleyişte işi zor. Firmanın borsadan gelen para ile en azından kısa dönem borçlarını ödemesi önünü açar gibi görünsede faaliyet karını mutlak artırmalı. Bilançoda herşey eksi artı olan tek kısım Kısa dönem BORÇLARI.

Borsadan gelen parayı iyi kullanırlarsa kısadönem borçlarını hallederlerse Finansal zararlarını kapatırlarsa ilerde belki.

Dediğim gibi spekülasyon harici bilançosu ile işi zor.

AL:SAT:TAT:KAT:YAT:TUT Tavsiyesi değildir, işimiz gücümüz yok bilançoya baktık, işin kötüsü bilanço içimi kararttı hızlı hızlı bakıp geçiştirdim bu yüzden %100 yanlış olabilir sizinde bakmanızda fayda var

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

Peki arz tarihi belli mi?

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    Fizan
    Gönderi
    1,867

Esas

Sayın bilalx ben biraz nette bakındım ama bulamadım arz tarihini bilen arkadaş var mı acaba?

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

Bulduğumda paylaşırım,ama sanırım daha belli değil...Bende merak ettiğimi söyleyeyim
     Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Sayın bilalx ben biraz nette bakındım ama bulamadım arz tarihini bilen arkadaş var mı acaba?

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    Fizan
    Gönderi
    1,867

Esas

Sünger boptan ses yok arz için.

Duhul
    Sep 2011
    İkamet
    Kars / Kağızman
    Gönderi
    1,958

Esas

Alıntı Originally Posted by eyas Yazıyı Oku
    Sanırım kimse bilançoyu takmıyor.

Faaliyet karı çok çok küçük devamında ise ciddi zarar
    Dediğim gibi spekülasyon harici bilançosu ile işi zor.
    aslında güzel bir konuya değinmişsin.. ama bu kadar sığ tahtada spek olmayacak da kim olacak ki.. hisseye girenlerde bunu gözönüne alıp girecektir.. yıllık bilançosu yok galiba, bilanço gelmeden açılırsa büyük ihtimalle de zarar açıklar gibi geliyor..

Sayfa 2/216 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •