Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İlk Hareketlenen İndİkatÖr Hangİsİ

1. Esas İlk Hareketlenen İndİkatÖr Hangİsİ

Arkadaşlar kafamda bir soru oluştu Genel olarak bir hisse hareketlenmeye başlamadan önce hissenin hareketleneceğini gösterecek güvenilir bir indikatör biliyormusunuz.yani hareketlenecek bir hissede önce hangi indikatör hareketlenir ilk önce neye bakmalıyız.(böyle bir indikatör yok diyeceksiniz ama en azından tecrübelerinizden söz ederseniz sevinirim)

Esas

Momentum tipi indikatörler öncü göstergeler olarak kabul edilir.
    Special Trix { TRIX(14)-REF(TRIX(14)) } de güzel bir öncü göstergedir.
    Ama malumunuz fiyatın hareketleneceğini hiçbir indikatör net olarak belirleyemez

Fiyatın hareket edeceğinin en önemli göstergesi fiyatın hareket etmesidir, eğer gayeniz para kazanmaksa....

3. Esas

Açıklamalarınız için teşekkür ederim.BU işi biliyorsunuz gerçekten. special trix in nasıl yorumlanacağını açıklayabilirseniz çok sevirim

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Izmir
    Gönderi
    391

Esas

Bollinger bandi ilk habercilerden biridir genelde. Cunku Bollinger bandi fiyatin %95 guvenilirlikle hareket ettigi fiyat araligi gostermektedir ve bu bant daraldikca volatilitenin artma olasiligi artmaktadir. Ancak hangi yone dogru artacagini sadece Bollinger'e bakarak anlayammiyoruz ne yazik ki.

Esas Special Trix ve Bollinger Alternatifi...

Special Trix'e biraz bakınca anlaşılır zaten. Sıfırı yukarı kesmesi AL, aşağı kesmesi SAT sinyalidir genele göre ama üzerine ortalama falan koyup, periyodla oynayıp daha erken veya geç de sinyal alabilirsiniz.
    Bollingere alternatif olarak da Denvelope denen aşağıdaki indikatörü öneririm. Bence daha güzel, kişisel seçim...

Lb := Input("Look-Back Period ?",3,100,25);
    De := Input("Band Deviation ?",.5,10,2);
    Alp:= 2 / (Lb + 1);
    Mt := Alp * CLOSE + (1 - Alp) * PREV;
    Ut := Alp * Mt + (1 - Alp) * PREV;
    Dt := ((2 - Alp) * Mt - Ut) / (1 - Alp);
    mt2:= Alp * Abs(C - Dt) + (1 - Alp) * PREV;
    ut2:= Alp * mt2 + (1 - alp) * PREV;
    dt2:= ((2 - Alp) * mt2 - ut2) / (1 - Alp);
    But:= Dt + de * dt2;
    Blt:= Dt - de * dt2;
    Dt;But;Blt

Esas

Arkadaşlar teknik analiz programlarındaki tüm göstergeler trend takip eden göstergelerdir.
    Bu nedenle fiat artarken yukarı döner,düşerken gerilerler.Bazıları örneğin Williams %R önce
    den hareketlenir diyorlar ama bence amaç yükselmeden alıp para kazanmak ise bu trend
    göstergeleri ile sonuç alınamıyor.Borsanın gücünü ölçen teknikler var.Advance-decline (Yükselenler düşenler)endeksi YD işlem hacmi endeksi gibi.Bunlar ile piyasanın güçlü olduğu anlaşılırsa örneğin Relatif Momentun Endeks >70 ise bu hissede para kazanırsınız.

7. Esas

Arkadaşlar sizce hangi metastock explorer grubu formüller daha kullanışlı bakıyorum bir sürü formul var ve hangisini kullanmam gerektiğini bilmiyorum
    diğer taraftan bollinger bandı daralan hisseleri hangi eksplorer formülü ile bulabilirim yani öyle bi tarama yapmalıyımki bana bollinger bandı daralmış hisseleri seçsin

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    https://twitter.com/ert_analiz
    Gönderi
    1,314

Esas

haber :

Ekonomik faaliyet için öncü göstergeler endeksi şubatta geriledi...

bu nedir diye bir bakayım dedim...belki önceden de takip eden arkadaşlar vardır, bilemiyorum...

bu endeks ile bizim endeks arasında bir ilgi var mı bir bakayım dedim...sonuç bana göre ilgi çekici...

Acaba bu endeks borsa içinde öncü gösterge olabilir mi?

İki grafiği birbirine uyarlamak için biraz uğraştım. Çizdiğim çizgiler çok az sağa veya sola kaymış olabilir...

grafiğin sayfaya sığmayacağını düşünerek linkini veriyorum...

http://gallery.cybertarp.com/albums/...rgeendeksi.GIF

Konuyla ilgilenen ve daha detaylı bilgi almak isteyenler için

http://www.tcmb.gov.tr/yeni/evds/yay.../oncu_tur.html

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •