Sayfa 1/13 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 99 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Okyanus - Tropik Adalar

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    911

Esas Okyanus - Tropik Adalar

Ben potansiyel bir islomania hastasıyım Balayında Maldivlere gittikten sonra bun farkettim. Seycheller ve Mauritius gezileri balayını takip eden tatiller oldu. Mauritius ile başlıyorum. 2010 yılı mart ayında Emirates'in sitesinde Mauritius biletini 450 euro ya görünce kanım kaynamaya başladı ki Emirates 2 gün tüm biletlere 100 euro ek indirim yapınca bilet 350 euro ya düştü.Normalde Mauritius bilet fyatları 750-950 euro arasında. Haziran sonuna bileti aldım.Aslında mayıs-agustos arası oraların kışı ama iş geregi mecbur. Mauritius Hint okyanusunun güneybatısında Madagaskar'ın dogusunda yüzölçümü 2000 km2 civarı olan küçük ve çok şirin bir ada.Nüfusu 1,3 milyon. Başkenti Port Louıs.Bagımsızlıgını İngilizlerden 1968 yılında almış, trafik soldan. Ülkenin geçim kaynagının büyük bölümü turizm ve şeker kamışı ihracından geliyor. Devam edecek..

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Tropik adalara bayılırım. Sürekli izleyiciyim.
    Hayırlı olsun.

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    911

Esas

Alıntı Originally Posted by balaban Yazıyı Oku
    Tropik adalara bayılırım. Sürekli izleyiciyim.
    Hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim

Bilgisayarımda problem var ve resimleri yükleyemiyorum.Hafta sonu halledip göndermeye başlayacağım.Tropik ada sevenlerin ilgisini çekeceği kesin

Gitmeden uzun uzun Mauritius'u araştırdım.Elime harita almadan nerede ne var nasıl gidilir öğrendim.Beynim Mauritius'un navigasyonu oldu
    İnternet üzerinden araba kiralama şirketi ile günlüğü 975 rupee den (Para birimi mauritius rupee 1 tl. = 15,25 rupee civarı.)
    7 gün araç kiraladım ve beni havaalanında karşıladılar.
    Flic en Flac sahilinde Manisa Otel ( http://www.manisahotel.com ) ile daha önce yazışarak oda rezervasyonu yaptırmıştım.Flic en Flac adanın batısında güzel bir kasaba.
    Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport'a akşamüstü hava kararmasına yakın indik..

Yazıya fotoğraf işini halledip öyle devam edeceğim..

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    911

Esas

Mauritius'a inişe yarım saat kala okyanustan ıssız ada görüntüleri

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    İstanbul