Sayfa 133/143 İlkİlk ... 3383123131132133134135 ... SonSon
Arama sonucu : 1143 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: Birinci Vazife

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

Fotoğraf: Yıl 1916. Trabzon Hükümet Konağına Rus işgal birlikleri gelecek. İşbirliği içindeki Ermeni ve Rumlar, onları karşılamak için bekliyor. Ellerinde ABD bayrağı da var.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

HABER TÜRK'te çok güzel bir program devam ediyor. Arşivlik.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    2,332

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    HABER TÜRK'te çok güzel bir program devam ediyor. Arşivlik.
    güzeldi...Pelin hanıma kocaman bir aferin..bu faydalı ve müspet tanıtımlar daha sık yapılmalı...Atatürk doğru işlenmeli...yakın tarihimizi de Türkiye cumhuriyetinin kurucusunu da tanımalı gençlerimiz..insanlarımız....doğru ve güzel tarafları anlaşıldıkça..tanıdıkça sevilir bir insan....Ne yazık ki toplumumuzun cahil çoğunluğu aziz Atayı sürekli içki içen reformlarla kendi şablonuna uymayanları ayıklayan acımasız aksi bir diktatör olarak bildi....çocuklarımız kurucularını her sabah okul bahçesinde ki çatık kaşlı donuk bir heykel olarak gördü ve kafasında da böyle canlandırdı...bu sevgiyi çağrıştırmadı...ve maalesef bundan nemalanıldı....maalesef....aslında bu herşeyin farkında olan tüm bir medyanın boynuna vebaldir....telafi etmeleri Atatürk ü halka gerçek doğru yönleriyle sevdirerek tekrar anlatmaları günahlarını belki bir nebze hafifletebilir

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

Esas

bir fıkara
    eşek,öküz,deve ve kuzu çölde içeçek su ve yiyecek ot arıyorlarmış o kadar çok yorulmuşlarki adım atacak dermaları kalmamış fakat karşıkı dagı aşınca orada ot ve su bulacaklarınada inanıyorlarmış.. içlerinden biri demişki en genç olan bizi sırtına alıp taşısın ..?
    diger üçü hemen kuzuya dönmüş içlerinde en genç kuzu ..
    kuzu = hop demiş durun bakalım ben genç gözükebilirim ama benim yaşım hz. ibrahime dayanır yani zizden yaşlıyım demiş ..
    bu defa deveye dönünce ..
    deve = hop durun bakayım benim yaşım hz . muhammed dayanırki sırtımda taşıyıp savaşlara katıldım ..
    bu defa öküze dönerler..
    öküz= hop durun bakayım benim yaşım hz. adem,e dayanır dünyaya geldiginde benimle toprakları sürerdi ..
    bu defa eşşege dönerler ..
    eşşek = kafayı bir saga bir sola sallamış vallahi aklımdan geçen ben fatihten sultan süleymenden bahsedecektimki şizin karşınızda söz söyleyecek birşey bulamıyorum..
    hiç olmaz ise kıdem sırasına göre bininki bende ölürsem sizi kimse taşımaz ..?
    aynen öyle..
    eşşek bizim halk yani ...?
    degerli yazar ve yorumcu NİHAT GENÇ,ten bir alıntıdır ve bir yorumdur ..
    türk insanının ne milliyetciligi kaldı ne şerefi hepsi ayaklar altına alındı ..
    osmanlı imparatorlugundan örnekler veriliyor bazı yandaş mı sırdaşmı ordaki halkın yaşayış tarzından ve haklarından basediliyor ..
    ne hikmetse kurucu iradenin osmanlı ogulları oldugunu ve devletin ve imparatorlugun bu isimle tanınmasını söylemeyip kendilerince yorum üretip halkı kandırıyorlar ..tabi halkta kanıyorsa.. ve ayrıca osmanlılarında bir türk soyundan oldugunu belirtmiyorlar..
    osmanlıdan sonra kurulan devletin adı türkiye cumhuriyeti bunu kurucu irade vermiş ...
    şimdi yeni bir isim aranıyormuş ..?
    bende güney dogulu bir vatandaşım soyumun ne oldugu nerden geldigim degil nerde ve hangi topraklarda yaşadıgım önemlidir..
    nasıl başka ülkelerde yaşayan halklar kendini fransız ingiliz alman yunan yahudi mısırlı pakistanlı hintli çinli japon olarak görüyor ve gurur duyup yaşadıgı bu toprakları seviyorsa ..
    bende ..NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyen MUSTAFA KEMAL VE ARKADAŞLARINI yadediyor iyiki böyle bir ülke kurmusunuz ..diyorum
    TÜRK olmaktan şeref duyuyorum milletimi ve ülkemi seviyorum varmı daha ötesi ..

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    2,332

Smile Hanedanın Kul'u olmak....Birey olmak.... Ferdi hürriyet...

Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    bir fıkara
    eşek,öküz,deve ve kuzu çölde içeçek su ve yiyecek ot arıyorlarmış o kadar çok yorulmuşlarki adım atacak dermaları kalmamış fakat karşıkı dagı aşınca orada ot ve su bulacaklarınada inanıyorlarmış.. içlerinden biri demişki en genç olan bizi sırtına alıp taşısın ..?
    diger üçü hemen kuzuya dönmüş içlerinde en genç kuzu ..
    kuzu = hop demiş durun bakalım ben genç gözükebilirim ama benim yaşım hz. ibrahime dayanır yani zizden yaşlıyım demiş ..
    bu defa deveye dönünce ..
    deve = hop durun bakayım benim yaşım hz . muhammed dayanırki sırtımda taşıyıp savaşlara katıldım ..
    bu defa öküze dönerler..
    öküz= hop durun bakayım benim yaşım hz. adem,e dayanır dünyaya geldiginde benimle toprakları sürerdi ..
    bu defa eşşege dönerler ..
    eşşek = kafayı bir saga bir sola sallamış vallahi aklımdan geçen ben fatihten sultan süleymenden bahsedecektimki şizin karşınızda söz söyleyecek birşey bulamıyorum..
    hiç olmaz ise kıdem sırasına göre bininki bende ölürsem sizi kimse taşımaz ..?
    aynen öyle..
    eşşek bizim halk yani ...?
    degerli yazar ve yorumcu NİHAT GENÇ,ten bir alıntıdır ve bir yorumdur ..
    türk insanının ne milliyetciligi kaldı ne şerefi hepsi ayaklar altına alındı ..
    osmanlı imparatorlugundan örnekler veriliyor bazı yandaş mı sırdaşmı ordaki halkın yaşayış tarzından ve haklarından basediliyor ..
    ne hikmetse kurucu iradenin osmanlı ogulları oldugunu ve devletin ve imparatorlugun bu isimle tanınmasını söylemeyip kendilerince yorum üretip halkı kandırıyorlar ..tabi halkta kanıyorsa.. ve ayrıca osmanlılarında bir türk soyundan oldugunu belirtmiyorlar..
    osmanlıdan sonra kurulan devletin adı türkiye cumhuriyeti bunu kurucu irade vermiş ...
    şimdi yeni bir isim aranıyormuş ..?
    bende güney dogulu bir vatandaşım soyumun ne oldugu nerden geldigim degil nerde ve hangi topraklarda yaşadıgım önemlidir..
    nasıl başka ülkelerde yaşayan halklar kendini fransız ingiliz alman yunan yahudi mısırlı pakistanlı hintli çinli japon olarak görüyor ve gurur duyup yaşadıgı bu toprakları seviyorsa ..
    bende ..NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyen MUSTAFA KEMAL VE ARKADAŞLARINI yadediyor iyiki böyle bir ülke kurmusunuz ..diyorum
    TÜRK olmaktan şeref duyuyorum milletimi ve ülkemi seviyorum varmı daha ötesi ..
    nefis bir paylaşım olmuş....içten gelen ve samimi olduğu ortada....dünde gazilerimiz azar işitti...daha evvelde başkaları...yani Seçilmişlerle aynı fikirde olmayanlar azar işitmeye mahkumlar galiba.....çünki bizdeki azarlama kültürünün kökeni Emeviye dayanıyor !..Emeviye... yani vahhabi kültürüne göre halk idareciye mutlak itaat eder...sorgulayamaz bile.. zinhar dinden dahi çıkar..yüzyıllar boyunca bunlarla alakalı uyduruk hadisler bile türetilmiştir ve halk uyutulup korkutulmuştur
    ....Osmanlı aileside bunu uyguladı ! herkes tarihi kendine göre yontuyor galiba ....bu Cumhuriyet... bitirilmiş,adeta yağı çıkartılmış garip Türk köylüsünün...Anadolu halkının omuzlarında yeniden doğmuştur...bir millet iradesi ortaya konmuştur.....halk asıl kimliğine hür benliğine kavuşmuştur....Osmanlı hanedan ailesine kul olmaktan..Ümmetin bir cüzü olmaktan kendini hür biçimde ifade edebilen bir bireye dönüşmüştür halk...Halka kul ve taba değil Türk halkı denmiştir...millet ve ulus olmuştur Türk insanı....yani Türkiyede yaşayan etnik kökeni farklı da olsa her birey...her kadın ve erkek...zengin ve fakir her fert !..
    ...tabii olabildiği kadar...o da ayrı konudur

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    2,332

Thumbs up Çanakkale Geçilmez !

18 Mart Çanakkale zaferini milletçe en yüce duygularla idrak etmeyi diliyorum...Çanakkalede şehit olan Aziz şehitlerimiz ve hayatta kalan Gazilerimiz atamız dedemizdir...Ruhları şad olsun..Çanakkale onlar sayesinde geçilememiştir..burada kazanılan anlamlı zafer İstiklal savaşının kazanılmasında da milltimize ve askerimizie büyük bir kuvvet vermiştir...Tanrı memlekete ve millete zeval vermesin Kahraman ordumuza kuvvet versin ve kahraman mehmetçiği korusun diyorum....Çanakkale savaşında şehit düşen henüz 15 yaşındaki İstanbul erkek lisesi talebelerini de unutmayalım...bu gençler kendi hür iradeleriyle bu savaşa katılmışlar ve şehit olmuşlardır..İstanbul lisesi o yıllar mezun verememiştir ! görüldüğü gibi İman kuvveti bir yana Çanakkale zaferini milletimizin kafasına sokulup sulandırıldığı gibi sarıklı cübbeli hayaletler değil bizzati Ananadolu çocuğu kazanmıştır...çanakkaleyi ziyaret edenler bilir...askerimizin ve orada vefat eden yabancı askerlerin dahi kemikleri her yağan yağmurdan sonra inci gibi seçilip görülebilmektedir ! bu insanın içini ürpertir..bu dişle tırnakla etle kemikle kazanılmış muazzam bir mücadeledir...

Çanakkalenin muzaffer komutanlarından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü ve nice emeği geçen büyük komutanları da rahmetle analım...
    Aziz Ruhları şad olsun...

Esas

topikteki paylaşımı yapan ark. lara tşk. ederim emeklerine

Sayfa 133/143 İlkİlk ... 3383123131132133134135 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •