Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 51 madde; 17 - 24 arası.

Konu: DünYAnıN eN bÜyüK fUtboLcuLaRı

Esas

Kaleci denilince akla ilk gelmesi gereken kişi LevYaşin'dir.Dassiyev'ler,Schmeichael'lar,Zofflar rahmetli Lev amcanın yanında karpuzcu gibi kalır.

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    Bir de bizden sorayım. Bombacı Bekir i tanıyan var mı?
    kemal sunal filminde bombacı mulayim vardı onla bi akrabalıgı olmasın

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    St. Pauli
    Gönderi
    275

Esas

Ronaldinho'nun 1 günlük kazancı 116.000 YTL......

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas ALINTI ek$i sözlük

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    Bir de bizden sorayım. Bombacı Bekir i tanıyan var mı?
    fenerbahçe spor kulübünün yetiştirdiği en önemli futbolculardan biridir bekir rafet teker, nam ı diğer bombacı bekir...yıllarca fenerbahçeye başarıyla hizmet ettikten sonra 1921 yılında istanbula turneye gelen yabancı kulüplerin dikkatini çekti ve o zamanki adı karlsruhe phoenix olan karlsruhe takımına transfer oldu.- ilk önce ufak bir açıklama yapalım; o yıllarda avrupa çapında herhangi bir uluslararası organizasyon olmadığı için kulüpler kendi imkanlarıyla yurtdışındaki çeşitli takımlarla maçlar ayarlardı ve bu maçlar şu anki milli maçlar kadar iddialı ve heyecanlı geçerdi,futbolculara yabancı ülkelerde oynama şansını sadece ve sadece bu turneler sağlardı...avrupanın o zamanki güçlü takımları da bu şekilde bazı yıllarda istanbula uğrarlar,üç büyük takımla maçlar düzenlerdi...- bekir rafer tekerin almanyaya transfer olmasının ardından fenerbahçe biraz da olsa kan kaybetmiş,uluslararası maçlarda başarısız sonuçlar almaya başlamıştı,örnek vermek gerekirse o yıllarda avrupada efsane olan slavia prag ile 1923 yılında istanbulda oynanan maçı tarihinin en farklı yenilgisini alarak 10-1 kaybetmişti fenerbahçe...türk spor çevrelerinde büyük bir fırtına koparmıştı bu karşılaşma...küllerinden yeniden doğmaya çalışan bir ülke için çok üzücü bir sonuç olmuştu bu büyük hezimet...

yıl 1927 olmuştu ve slavia tekrar istanbula uğramıştı bazı maçlar yapmak için...ilk maçlarını galatasarayla oynayacaklardı,dört yıl önceki hezimeti unutamayan türk takımları çeklerden intikam alabilmenin peşindeydi ancak işlerinin çok zor olduğunun da bilincindelerdi...bu psikolojiyle sahaya çıkan galatasaray direnmeye çalıştıysa da başarılı olamadı ve maçı 4-1 kaybetti...sıradaki maç fenerbahçe ile slavia arasında olacaktı, yani hem galatasarayın intikamı alınmalıydı hem de dört sene önceki hezimetin...bu sırada almanyada başarılı sezonlar geçiren bombacı bekir boştaydı artık ve tekrar fenerbahçe ile anlaşmıştı,özellikle de bu karşılaşma düşünülerek...ama otoriteler yine de fenerbahçeye şans vermiyorlardı...derken maç günü geldi çattı,taksim stadında binlerce seyirci toplanmıştı...iki takım da dengeli oynuyordu maçın başlarında,hatta fenerbahçe biraz daha baskılıydı,zeki rıza sporel ve bombacı bekir sağlı sollu ataklar geliştiriyorlardı,ancak rakip o yılların efsane takımı olan slavia idi,geçit vermiyorlardı fenerbahçe akınlarına...dakikalar ilerlerken taksim meydanındaki sessizliği bozan gol bombacı bekirin müthiş kafa vuruşuyla geldi...binlerce seyirci coşmuştu,maçın bitiş düdüğüne kadar seyirci coşkusu devam etti,slavia takımının inanılmaz baskısına karşı koyan fenerbahçe tarihe geçecek bir galibiyet almıştı son düdükle birlikte...bombacı bekir de bu muhteşem zaferin mimarı olarak tarihe geçmişti...

aynı sene slavia intikam almak için tekrar istanbula uğramıştı ve tarihi bir maç daha oynanmıştı slavia prag ile fenerbahçe galatasaray karması arasında,o karşılaşmada da bombacı bekir muhteşem bir performans sergilemişti ve slavia takımı yine 1-0 yenik ayrılmıştı istanbuldan...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by greenleaf Yazıyı Oku
    kemal sunal filminde bombacı mulayim vardı onla bi akrabalıgı olmasın
    Fenerbahçeli dostum biraz da Fenerbahçe tarihini okumanı ve FB Tv yi izlemeni tavsiye ederim. Her ikisinde de Bombacı Bekirden bahsedilir.

Esas

ben bombacı mulayimle buyudum ne yaparsın pinky. ac tv de o vardı hep. show da

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by greenleaf Yazıyı Oku
    ben bombacı mulayimle buyudum ne yaparsın pinky. ac tv de o vardı hep. show da
    Gülümsettirdiniz beni. İmkan olsaydı da bu anı izlettirebilseydim. Sağolun

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    509

Esas tabiiki!!

tabiiki George HAGI dünyanın en büyük futbolcularından biriydi...
    Attached Images Attached Images

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •