Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617
Arama sonucu : 134 madde; 129 - 134 arası.

Konu: Şİfali Bİtkİler..

1. Esas

TIP TARİHİ :

M.Ö. 2000 Al bu otu ye.

M. S. 1000 O ot kötü, gel bu duayı oku.

M. S. 1250 O dua batıl inanç, al bu iksiri iç.

M. S. 1500 O iksirin ne faydası var, al bu hapı yut.

M. S. 1750 O hap etkisiz, al bu antibiyotiği iç.

M. S. 2000 O antibiyotik kimyasal, al bu otu ye!

Esas

Alıntı Originally Posted by dealer(sezgin) Yazıyı Oku
    ben keten tohumu ıle gune baslayanlardanım. kimi yogurdu ıle karıstırıp yıyor. ben domatesımın uzerıne serpıyorum keten tohumunu tuketmeye özen gosterelim doktorum oyle diyor.
    Aman dikkat:

Keten tohumu kefen tohumu olmasın!
    http://www.yeniaktuel.com.tr/tur105,[email protected]

Buna benzer uyarıyı bende aktarlara hep yaparım..Ama dinleyen de yok..Bunları denetliyen de yok..Özellikle Çörekotu ile ilgili olarak..Çünkü Çörekotu öğütülüp te uzun süre hava ile temas edince çok zararlı kanserojen maddeler üretiyor.

Esas

Sevgili dostlar, hepinizin hosgorunuze inanarak, bitkisel urunler ile ilgili bir konuda bilgi vermek istiyorum. Bundan bir kac ay once etkisine gercekten cani gonulden inandigim, bizlere dedelerimizden kalan, dr agbiminde gelistirip patentini aldigi, yanik ve yaralarin iyilesme sekli ve suresine dunyada yeni bir boyut getirecek olan bir urunun uzerine kurulan kucuk olcekli bir ilac sirketini agbimin ortagindan devralarak urunumuzu dunyaya acma calismalarina basladim. Bugun itibariyle de sitemizin online acilisini yapmanin mutlulugunu yasiyorum.

Tamamiyla doğal, bitkisel içerikli, patentli ürünümüz Stigma Krem Stigma Krem yanik, yara, deri lezyonlarının en hızlı şekilde iyileşmesine katkı sağlayarak, acı hissini gidererek ve yaralarin iz bırakmadan iyileşmesine yardımcı olmakta.

www.biselilac.com.tr yi ziyaret etmeye tum dostlarimiz davetlidir.

Selamlar & sevgiler

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Exclamation Horoz İbiği (Amaranthus retroflexus)

Horoz İbiği (Amaranthus retroflexus)
    Tarım fuarında Bursa'dan gelen sevimli göçmen dede vermişti. Dolapta duruyordu. Neymiş bir bakayım dedim. Görsellere bakılırsa bizim tarla, bahçelerde istemediğimiz ama sürekli kendi kendine sağda solda büyüyen zararlı (!?) otlara benziyor.

Tek yıllık, 1 metreye kadar boylanabilen, çiçekli dalları grimsi-yesil görünen bir bitkidir. Gövdesi tüylü olan bu bitkinin yaprakları yumurta biçimli olup kenarları hafif dalgalı ve tüysüzdür. Çiçekler kümesi resimden de görülebilecegi gibi tilki kuyruguna benzer. Çiçek genellikle yeşil yada kırmızı renkli, uzun ince, yalancı başak görünümünde, çiçek sapı ve yaprakçıkları kaba ve dikenlidir. Bu türün dişi çiçek bölümleri kaşık seklinde ve meyveden uzundur.

Çiçeklenme dönemi haziran-ekim aylarıdır. Yaprakları 3-7 cm uzunlugunda ve 2-4 cm genisligindedir. Subtropik iklimleri sever. Doğal olarak yetiştigi Kuzey Amerika'da Kızılderililer, yapraklarını haşlar, tohumlarını ise unu için öğütürler. Kumlu, iyi drenajlı, iyi ışık alan ve azotca zengin toprakları sever. Yem bitkisi veya yabancı ot olarak tüm dünyaya yayılmıstır.

Arginin, histidin , izolösin, lösin , linoleik asit, lisin, metiyonin, oleik asit, palmitik asit, fitosteroller, treonin, triptofan ve aynı zamanda phytonutrientler bakımından geniş bir içeriğe sahiptir. Ayrıca vitamin bakımından da oldukça yüksek olan bu bitki içeriğinde B2 vitamini (riboflavin), B9 vitamini (folik asit), kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, fosfor, potasyum ve çinko açısından da oldukça zengindir

Amaranth lif içeriği yüksek bir tahıldır. Bu kanser ve kalp hastalıklarına karşı etkili bir rol oynar. Amaranth da hastalıkların birçok türde önlenmesinde önemli bir rol oynar. Fitosteroller önemli miktarda içeren tek tahıl çeşididir.

http://foodfacts.mercola.com/amaranth.html

Kullanılışı : Bendekinde yazan, 10 gr. yaprağı (1 çay kaşığı 5 gr.) 1 bardak kaynar suda 5 dakika demleyip balla tatlandırarak içiniz.

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Thumbs up Amaranth

Bugün yine rastladım:

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •