Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
Arama sonucu : 70 madde; 65 - 70 arası.

Konu: Malatyaspor..

1. Esas

Malatyaspor'lu değilim ama Malatyaspor'u tebrik ederim.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    696

Esas Malatyaspor eski yöneticisiydi Allah rahmet eylesin

Edirne'den İstanbul'a gelen Muhsin Erdoğan'ın kullandığı 34 TC 6890 plakalı cip, TEM Otoyolu Esenyurt mevkiinde kontrolden çıkarak takla attı. Kazada, araçta bulunan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve şemsiye firması sahibi Celal Birsen ile sürücü Erdoğan, olay yerinde öldü. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, ihbar üzerine kaza yerine gelerek inceleme yaptılar. HASTANEYE KOŞTULAR Trafik kazası sonucu vefat eden işadamı ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Celal Birsen'in yakınları ve dostları, cenazesinin kaldırıldığı hastaneye geldiler. Esenyurt'taki kazanın ardından Celal Birsen'in cenazesi, Esenyurt Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Kazayı duyan Birsen'in oğlu Recep Birsen, diğer yakınları, CHP Malatya Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Malatyaspor Kulübü Başkanı Haşim Karadağ, kulübün eski başkanı Hikmet Tanrıverdi, eski Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Selami Özdemir, teknik direktör Ziya Doğan ve yapımcı Şahin Özer, hastaneye geldiler. Aynı kazada yaşamını yitiren şoför Muhsin Erdoğan'ın yakınları da hastaneye gelerek bilgi aldılar. Malatyaspor Kulübü Başkanı Haşim Karadağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, şokta olduklarını ve üzüntülerinin büyük olduğunu belirterek, ''Çok önemli, hayırsever bir büyüğümüzü kaybettik. Bütün Malatyalıların başı sağolsun'' dedi. Yapımcı Şahin Özer de Birsen'in vefat haberiyle yıkıldıklarını ifade ederek, ''Kendisini bu genç yaşta ve bu şekilde kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Çok sevilen bir insandı. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağolsun'' diye konuştu. Birsen'in arkadaşlarından Dr. Hasan Hüseyin Şener de kazanın, Celal Birsen'in Edirne'deki fabrikasından İstanbul'daki evine dönerken meydana geldiğini söyledi. Kazanın, virajdaki su birikintisinden kaynaklandığını öğrendiklerini ifade eden Şener, şoförün direksiyon hakimiyetini yitirdiğini ve aracın takla attığını kaydetti.

AA

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tuzla
    Gönderi
    784

Esas

Ve olcaklar oldu.
    Herhalde 2005 yılıydı. Süper ligde son sene. Sezon başlarken ilk beş lafları vardı.
    Transferlere baktım ve düşer dedim.İlk sezonu açık ara sonuncu sırada tamamladı. Yönetimi arayarak, sakın yeni transfer yapmayın, dedim. Sebebini anlattım. ÇOK PARA harcarsınız ve düşerseniz takım sahipsiz kalır ve taaa 3.Lige kadar gider. Para harcamazsanız gecek sene bu kadro, lig A dan rahat çıkar, merak etmeyin.26 yeni transfer yapıp düştüler. Bu gün, aslında o gün hazırlanmıştı.

Esas

Hem Erzincanım düştü

Hemde Malatyam

Seneye ikiside çıkar inşallah

5. Esas Günün türküsü: Malatya Malatya.. bulunmazdı eşin!

"Malatya yeni başkanını seçti!
    Malatyaspor'un başkanlığına İnşaat Mühendisi Mehmet Hanifi Selimoğlu seçildi.

23/05/09 13:34

Özel İdare Toplantı Salonu'ndaki olağanüstü kongreye katılan CHP Malatya Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, kulübe hizmet eden eski yönetimlere teşekkür ederek, ''Hiç kimse kulüpten bir şey bekleyerek hizmet etmemiştir. Kulüp yanlış yönetilmiştir, hatalar yapılmıştır ama birbirimizi suçlayarak bir yere varamayız'' dedi.

Malatyaspor için ortak aklın oluşturulması gerektiğini anlatan Aslanoğlu, şöyle konuştu:

''İçinde bulunduğumuz durumu anlatmama gerek yok. Vergi borcu, sigorta borcu, futbolcu borcu iki kalem daha var. Yaklaşık 20 milyon TL borç var. Malatyaspor hepimizin onuruysa 'Kim hata yaptı' diye değil, ne hata yaptık, hatayı hepimiz yaptık, diye düşünmemiz gerekiyor. Yöneticilere kızdık, eleştirdik ama ortak aklı yakalayamadık. Burada hepimizin suçu var. Hiç kimse bundan kaçmasın.''

Kulübün eski başkanlarının iyi niyetinden kuşkusu olmadığını anlatan Aslanoğlu, ''Malatyaspor'dan bir lira dahi haksız yere bir kişi gelir elde etmişse ilk şikayetçi benim. Bu bir dönem noktamız olsun'' diye konuştu.

Başkanlığa seçilen Mehmet Hanifi Selimoğlu ise Malatyaspor'u kendisine ve yönetimine emanet edenlere teşekkür ederek, ''Kulübün eski başkanlarından alacaklarından feragat etmelerini talep etmiştik. Orhan Kaya ve İlhan Kavuk alacağını sildiklerini açıkladı, kendilerine teşekkür ediyoruz. Sayın Haşim Karadağ'dan ise herhangi bir açıklama çıkmadı'' dedi.

Malatyaspor'un, Malatya Belediyespor'la birlikte düşünülmesi ile ilgili tartışmalara da değinen Selimoğlu, şunları ifade etti:

''Malatya Belediyespor farklı bir isim adı altında gündeme getirilmek isteniyor. Bu imitasyon olur. Bunun başarılı yönetileceği veya bulunduğu ligden tekrar borçsuz harçsız çıkarılacağının garantisi yok. Biz Malatyaspor'la ilgili bir kenetlenme yaşamamışız ki, belediyesporla ilgili, o isim altında birleşelim de Malatyaspor'u tekrar eski günlerine kavuşturalım. Bir Malatyasporlu kalıncaya kadar bu kulübü kimsenin kapatmaya gücü yetmeyecektir.''

-''ASLANOĞLU'NDAN BAŞKA KİMSE KONGREYE GELMEDİ''-

Malatya Valiliğinden ya da Malatya Belediyesinden maddi bir talepte bulunmadığını anlatan Selimoğlu, ''Sadece projelerimize destek istedik. Maalesef görüyoruz ki, kimsenin kılı kıpırdamamış. Kongreye sadece Mevlüt Aslanoğlu geldi. Geri kalanların Malatyasporluluğu da bu kadarmış'' dedi.

Malatyaspor'un eski başkanı Orhan Kaya da Malatya'dan özür dileyerek, şunları kaydetti:

''Kulüp ligden düştü. Ama şunu kimse unutmasın, kimse parasını verip de Malatyaspor'u düşürmeyi hazmedemiyor. Biz de hazmedemiyoruz. Ama nasip de değilmiş. Yeni arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Şu krizde elini taşın altına koydular. İnşallah başarılı olurlar. Malatyaspor'un kapatılması tartışması da var. Malatyaspor'u kapatacak güç yoktur, kapatamazlar. Buna sahip çıkacak mülkü amirler değil. Mülkü amirlerin durumu belli. Kulübe Malatyasporlular sahip çıksın.''

Kongrede kulübün gelir ve gideri de açıklandı. Kulübün borcunun, 27 milyon 676 bin 144 TL olduğu belirtildi.

A.A."

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1

Esas

Malatyaspor aslında Türkiyedeki birçok klüp gibi amatörce yönetilen bir klüp olduğu için aslında bugün bu halde.Futboldan anlamayan tek bildikleri mersoya binmek olan insanların futbola girmeleri transfer yapmaları hatta hadlerini aşıp maç kadrosu kuran futbol katili başkanların eserleri bu sonuçlar.Futbolun zirvesine bakıyorum da Sir Alex Ferguson ben doğmadan çok önce başlamış Manchester United teknik direktörlüğüne.Zaten Manchesterliler enayi bizim başkanlara göre ne gerek var istikrara,ne gerek var futboldan anlayan insanları başa getirmeye.Bizim faşoların yanında Alex Ferguson da kim zaten.Birde alacakları varmış klüpte.Git saçma sapan adamlara ver parayı sonra alacağım var de.Bizde zihniyet değişmedikten sonra daha çok düşeriz çıkarız ama lafın gelişi bu düşüşün çıkışı imkansız gibi bişey.Allah yeni yönetimin beline kuvvet versin işleri çok zor.

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •