Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 23 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Evliliklere ailelerin müdahalesi

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    696

Esas

Alıntı Originally Posted by mustafauzumer
    Tebrikler verilmesi çok zor bir karar ama verildiğinde her şeye rağmen mücadele edilmeli ben yoruldum pes ettim ama şimdi çok pişmanım bende çok mücadeleler verdim aileler yüzünden 4 sene ama olmadı kısmet değil galiba hep engeller çıkıyor dedim seve seve ağlaya ağlaya ayrıldık 2 sene geçti ve onu hala seviyorum unutamıyorum. senin yaptığını ben yapamadım ve çok mutsuzum aynı şehirdeyim ve bir gün yanında bi başkasıyla görürsem naparım bilmiyorum 1,5 sene sonra aradım ama bana geç kaldığımı affedemiyceğini söyledi. Keşke annem kesinlikle olmaz evlatlıktan reddederim dediğinde onu terketmek yerine kolundan tutup evlenseydim senin kadar cesur olsaydım annem nasıl olsa affederdi. çok pişmanım. sevdiğininizin parmaklarınızın arasından kayıp gitmesine izin vermeyin sım sıkı tutun insanın karşısına ruh eşi bir kere çıkıyor
    senin olay da dramatikmiş.

Esas

Alıntı Originally Posted by mustafauzumer
    Tebrikler verilmesi çok zor bir karar ama verildiğinde her şeye rağmen mücadele edilmeli ben yoruldum pes ettim ama şimdi çok pişmanım bende çok mücadeleler verdim aileler yüzünden 4 sene ama olmadı kısmet değil galiba hep engeller çıkıyor dedim seve seve ağlaya ağlaya ayrıldık 2 sene geçti ve onu hala seviyorum unutamıyorum. senin yaptığını ben yapamadım ve çok mutsuzum aynı şehirdeyim ve bir gün yanında bi başkasıyla görürsem naparım bilmiyorum 1,5 sene sonra aradım ama bana geç kaldığımı affedemiyceğini söyledi. Keşke annem kesinlikle olmaz evlatlıktan reddederim dediğinde onu terketmek yerine kolundan tutup evlenseydim senin kadar cesur olsaydım annem nasıl olsa affederdi. çok pişmanım. sevdiğininizin parmaklarınızın arasından kayıp gitmesine izin vermeyin sım sıkı tutun insanın karşısına ruh eşi bir kere çıkıyor
    Mücadele lazım..

omer guclu Guest

Esas

Sn Ahmetayz'i yurekten tebrik ederim; ayni sekilde de ben evlendim (cok zor, onur kirici bir sekilde), ama ben maalesef cok pismanim (cok yanlis bir kadinla evlendim), icim kan agliyor, ancak Allah bana iki tane o kadar guzel sevimli ve akilli yavru verdi ki, onlari babasiz birakmak cehennemin en diplerini haketmeme sebep olur.. Maalesef, bu hayati cekmek zorundayim, benim de kaderim buymus. Allah buyuk!

Allah hepinizi mutlu etsin. Uzun omurlu olun ve hep gulun insaallah...

omer guclu Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by omer guclu
    .................................................. ......................(cok yanlis bir kadinla evlendim), icim kan agliyor, .................................................. ...............Maalesef, bu hayati cekmek zorundayim, benim de kaderim buymus. Allah buyuk!

....................................
    Bu yazdiklarimi bir kizginlik anima denk geldi de yazdim; "cok yanlis bir kadin" derken kastettigim, karimin anne - babasina ve eski yasantisina daima ve asiri ozlem duymasidir, beni arkadassiz birakmasidir, bana cok uzak olmasidir... Yoksa, Allah var, namusu, ailesine bagliligi, hanimefendiliği, cocuklarina duskunlüğünü yigidi oldur hakkini ver misali inkar edemem... Duzeltmem gerektigini dusundum bir daha okuyunca...

Esas

Bu yazdiklarimi bir kizginlik anima denk geldi de yazdim; "cok yanlis bir kadin" derken kastettigim, karimin anne - babasina ve eski yasantisina daima ve asiri ozlem duymasidir, beni arkadassiz birakmasidir, bana cok uzak olmasidir... Yoksa, Allah var, namusu, ailesine bagliligi, hanimefendiliği, cocuklarina duskunlüğünü yigidi oldur hakkini ver misali inkar edemem... Duzeltmem gerektigini dusundum bir daha okuyunca...
    sabırlar dilerim sn. guclu. iş ve eş seçimi önemli derler hep. ben henüz evlenmedim ama iş seçimi sebebiyle mutluluğu yakalayamadım bi türlü. o kadar işin arasında gittik bankacı olduk. ama sizin durumunuz da üzdü beni. hatırladığım kadarıyla forumumuzun pozitif , boğa simalarından biriydiniz. kimbilir daha ne hikayeler var ekranın öte tarafında?

Esas

Sn. Ömer Güçlü, bir marka olduğunuzu unutmayın, eğer eşinizi beğeniyor sizin hata diye nitelendirdiğiniz şeylerin düzeldiğinde bu evliliği ölene kadar sürdürebileceğinize inanıyorsanız ilk anda aklıma gelen yapmanız gerekenler.
    1- Eşinizin herşeyin farkında olduğunu mutlaka bilin.
    2- Eşinize, onun için özveride bulunduğunuz, katlandığınız hissini sakın olaki vermeyin. Kadınlar için bu çok aşağılayıcı bir durumdur kin ve nefretleri kat be kat büyür.
    3. Asla sizin için üzülüp sizin olumsuz kabul ettiğiniz davranışlardan vazgeçeceğini beklemeyin. Kısacası size acımasını hiç beklemeyin.(Bu cümleyi ne bana nede kendinize açıklamaya çalışmayın bazen biz erkekler kadınlardan zayıf olabiliyoruz.)
    4. Yukarıdaki satırları gerçekleştirebilirseniz eşinizi anlamaya çalışın elinizi uzatın sıkıca kavrayın. Gücünüzü güçlü olduğunuzu ona hissettirin .
    5. Ona da daima yanında olacağınızı hissettirin. Anladığım kadarı ile o bunu hissedemiyor, zaten sizde satırlarınızda belirtiyorsunuz 2 güzel yavrunuz olduğu, bu kelimelerin içindede onlar için katlandığınız gizli.
    6. Annesi, babası ve eski yaşantısına özlem duyması ise bence yeni yaşamında aradıklarını bulamasındandır. Bunuda bir düşünün derim.
    7. Onun annesini babasını daha çok sevmeyi deneyin faydasını göreceksiniz bu duygular insanlarda kilo ile değildir verdikçe çoğalır ve bulaşıcıdır,yani çevrenizdede aynı hareketlerin çoğaldığını bir bir geri döndüğünü görürsünüz.
    Ömer Güçlü bir markaysa bu işide çözer. Ona oturup beklemek yakışmaz.
    Bu satırları iyi okuyup anlayın lütfen, kırk yaşıma geldim uykusuzluk sorunum hiç olmadı denebilir, nedensiz yere uyuyamadım bu gece halada uykum yok olacak şey değil ama belkide size bi faydası olur.
    Allah'a emanet olun. Mutsuz günleriniz sulara karışır gider inşallah.
    Son düzenleme : Ballıkcı; 06-06-2006 saat: 03:21.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    tarabya
    Gönderi
    7,411

Esas

Sn Ahmetayz'i yurekten tebrik ederim; ayni sekilde de ben evlendim (cok zor, onur kirici bir sekilde), ama ben maalesef cok pismanim (cok yanlis bir kadinla evlendim), icim kan agliyor, ancak Allah bana iki tane o kadar guzel sevimli ve akilli yavru verdi ki, onlari babasiz birakmak cehennemin en diplerini haketmeme sebep olur.. Maalesef, bu hayati cekmek zorundayim, benim de kaderim buymus. Allah buyuk!

Allah hepinizi mutlu etsin. Uzun omurlu olun ve hep gulun insaallah...
    Bende benzer bir durumdayim... Ayni yollardan gectik sorunlar cikti... hicbir destek almadik... Ama dugun gunu herkes ordaydi bi sekilde kabullendiler...

Ama sizin gibi donusu olmayan bir yolda olmak istemiyorum... O yuzden evliligimizi iki kisi arasinda yasiyoruz su an...

Cocugumuz yok... Onun dışında bu satirlara da katilmamam mumkün degil

8. Esas

[QUOTE=deep]Bende benzer bir durumdayim... Ayni yollardan gectik sorunlar cikti... hicbir destek almadik... Ama dugun gunu herkes ordaydi bi sekilde kabullendiler...

benimde demek istediğim buydu işte illaki aileler kabul ediyorlar olay sadece sizin gerçekten istemenize bağlı hayat sizin hayatınız onlarda aileniz ama siz kötü bir şey yapmıyorsunuz ki sadece bir ömür geçireceğiniz insanı seçiyorsunuz burakın da bunda da karar verme hakkı sizin olsun büyükler deneyimliler ama onu sizin kadar iyi tanıyamazlar kendinize bu iyiliği yapın pişman olmayacaksınız farzedin yanlış bi seçimdi ki bence çok küçük bir ihtimal ileri de neden bunu yapmadım demenin pişmanlığı kendim ettim demenin üzüntüsünden çooook daha acı veriyor insana

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •