Sayfa 52/591 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 4723 madde; 409 - 416 arası.

Konu: AFMAS - Uluslararası Film Prodüksiyon A.Ş.

Esas

http://www.foreks.com/hisse/pages/ta...stk0GO&by=desc
    İki günde citiye yine toplam 45 bin lot gitti.bişeyler dönüyor ama ne zmaan gösterecek.artık küçüm yatırımcıyı sırtlarında kambur gördükleri ve tamamen dökmeden gün göstermeyecek izlenimi nedense bende uyanmaya başladı.Ama yılmak yok arkadaşlar.Yatırım tavsiyesi değildir.Benim gibi yıllarını dolduran arkadaşlara bol kazançlar dilerim.

2. Esas

bu piyasada şevket elinden geldiği kadarı ile ky. ile uğraştı. yine bir müddet daha kendisine göre fırsat buldukça bu kısa zamanda uğraşabilir...ancak şevket şapkasını önüne koyup düşünüyor...
    şu dar zamanda ne yapacağını hep birlikte göreceğiz... YDT.

Esas

Alıntı Originally Posted by mete013 Yazıyı Oku
    Hisse üzerinde söz sahibi şahıs, demekki bu site üzerinde de söz sahibi...İstediği yazıyı istediği zaman silebiliyorsa...
    Evet bu sitede özellikle daha çok oluyor bu olaylar,spek veya tahta sahibi dediğimiz adamlara yapılan olumsuz yorumlar site yöneticilerini de etkiliyor ne hikmetse?

4. Esas

arkadaslar 45 is günü gecmedi mı usanc verdi artık gsd ve afm
    prosedür hangi aşamada bilgisi olan?

Duhul
    Feb 2006
    İkamet
    LTBA
    Gönderi
    1,150

Esas

Milim milim gidiyoruz. Ben böyle grafik işleyen sabırlı bir spek daha görmedim. Son iki senelik hareketleri derlesek "Hisse Harekatı" isimli bir kitap yazardık heralde. Buradan Şevket beyi tebrik ediyorum. Kendisine profesyonelliği nedeniyle saygı duyuyorum.

Esas

Alıntı Originally Posted by NeCo1907 Yazıyı Oku
    Milim milim gidiyoruz. Ben böyle grafik işleyen sabırlı bir spek daha görmedim. Son iki senelik hareketleri derlesek "Hisse Harekatı" isimli bir kitap yazardık heralde. Buradan Şevket beyi tebrik ediyorum. Kendisine profesyonelliği nedeniyle saygı duyuyorum.
    Üstat sizi yeniden görmek güzel. Özledik yazılarınızı, bir süredir yazmıyordunuz.

Kağıdın hareketlerine ilişkin görüşünüze katılmamak elde değil. Dediğiniz gibi aslında çok ta abuk bir durum yok. Tahtası sığ olan hisselerde kağıt takibi nispeten kolaydır. Tek tek sayarlar kim ne almış, ne satmış. Bizimkileri uzun zamandır saya saya bitiremediler, geçenlerde sayın meks yazmıştı, Şevcat'in inadını kırmak ta bizim inadımızı kırmak ta zordur diye. Sırf bu sebepten dolayı bazen bu hisselere tekniğin hiç işlemeyeceğini düşünürüm. Tüm göstergelerin al yaktığı bir yerde malı başınızdan aşağı boca ediverirler.

Tekniğin işlemeyeceğine inandığım bir hisse için aşağıda fiyat grafiği çıkardım.

Vurgulamak istediğim sadece 2 tane nokta var yukarıdaki grafikten:

1. 27 Nisan'da 60.596 seviyesinden kapanan ulusal 100 endeksi 13 işlem günü sonunda 57.331 puandan kapanarak %5'ten fazla değer yitirmiş durumda. Bu sürede AFM ne yapmış (endeks kağıdı olmamakla birlikte) 13 lira kapanıştan 13.50'ye gelerek %4 kadar primlenmiş. Shevcat diyor ki: Endeks beni bağlamaz. Dolar/TL olmuş 1.83 (7.35 * 1.83 = 13.45), aşağılara basarak size daha fazla mallanma imkanı vermem.

2. Teknikçilerin en güçlü trend reversal göstergelerinden birisi mum çubuklarındaki yusufçuklardır (doji). Bir malın açılış fiyatı ile kapanış fiyatının aynı olması durumudur ki, yükselen ya da alçalan trendlerde dönüş habercisi olarak algılanır. Tabii teknik işlerse! Tüm geçmişi dojilerle dolu olan AFM fiyat grafiği için "ahan da bu" diye güvenle birşey söyleyemiyoruz. Grafikte özellikle "dikkat" diye not düştüm ve aşağıdaki ulusal 100 grafiğinden de iki tane trend reversal durumlarda oluşan doji örneklerini daire içine aldım.

Shevcat abimiz bir kazık atmaz ve elindeki hisseleri ana ortağa devretmezse umarım daha iyi bir gelecek bizi bekliyor olacak. Ancak bu adam yine bekledi bekledi ve tam nehir taştı taşacak botu karşı kıyıya geçirmeye kalkacak. Tam bir ayı piyasası arefesindeyiz, Avrupa ve Amerika'da işler sarpa sarmaya başladı. İş Yatırım short tarafa yatırdı gemisini. Borsaların en verimsiz aylarına geliyoruz, bu dar zamanda Şevket'ten mikro ralli bekliyoruz. Göreceğiz bakalım bizi karşıya geçirecek mi yoksa nehirde botu devirecek mi bizimle beraber. Asıl botu devirirse siz o zaman görün bu topiği.

Esas

yanlış yazmaktan dolayı
    Son düzenleme : atr; 18-05-2012 saat: 09:55. Sebep: yanlış yazmaktan dolayı

8. Esas

şu çağrı olayı da hallolsa da kurtulsak

Sayfa 52/591 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •