Sayfa 5/873 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 6981 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ECZYT Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by ökkeş Yazıyı Oku
    eskiden böyle değildi ... cin mi girdi yoksa senede...????????????????

hayır olsun sayın ökkeş cin filan.spek duymasın bırakır gider mazaallah

2. Esas

ECZYT***ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
    ***ECZYT***ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Büyükdere Cad. No:185, Kanyon Ofis Kat: 23-25 34394 Levent -İstanbul Telefon ve Faks No. : 212 371 70 00 - 212 371 72 22 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 371 72 23 - 212 371 72 22 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Şirket Ana Sözleşmesi'nin 14, 16, 17, 21, 34 ve 40'ıncı maddelerinin tadili ve 44'üncü maddenin eklenmesi için izin alınması AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Yönetim Kurulumuz Şirketimizin Ana Sözleşmesi'nin 14, 16, 17, 21, 34 ve 40'ıncı maddelerinin aşağıdaki şekilde değiştirilmesi ve 44'üncü maddenin Ana Sözleşmeye eklenmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan izin alınmasına karar vermiştir.ESKİ MADDE 14 - YÖNETİM KURULU Şirket, Genel Kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu'nun ve işbu ana sözleşmenin hükümleri uyarınca en çok üç yıl süre ile seçilen 5-9 kişilik bir yönetim kurulu tarafından yönetilir ve temsil edilir. Tüzel kişiler yönetim kurulu üyesi olamazlar. Bununla beraber tüzel kişilerin temsilcisi gerçek kişiler yönetim kurulu üyeliğine seçilebilir. Süresi biten Yönetim Kurulu üyesi yeniden seçilebilir.YENİ MADDE 14 - YÖNETİM KURULU Şirket, Genel Kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu'nun ve işbu ana sözleşmenin hükümleri uyarınca en fazla üç yıl süre ile seçilen 5-9 kişilik bir yönetim kurulu tarafından yönetilir ve temsil edilir. Tüzel kişiler yönetim kurulu üyesi olamazlar. Bununla beraber tüzel kişilerin temsilcisi gerçek kişiler yönetim kurulu üyeliğine seçilebilir. Yönetim Kurulu üyelerinin çoğunluğunun T.C. vatandaşı olmaları ve Ticaret Kanunu ile sermaye piyasası mevzuatında öngörülen şartları taşıması gerekir.Yönetim Kurulu'nda görev alacak bağımsız üyelerin sayısı ve nitelikleri Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine göre tespit edilir.Süresi biten Yönetim Kurulu üyesi yeniden seçilebilir.Yönetim Kurulu, görev ve sorumluluklarını yerine getirirken Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine uygun olarak komiteler oluşturur.ESKİ MADDE 16 - YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNİN BOŞALMASI Bir üyelik ölüm, istifa veya sair sebeplerle boşalırsa, Yönetim Kurulu yeni bir üye seçer. Bu seçim, ilk Genel Kurulun onayına sunulur. Yeni üye yerine geçtiği üyenin tabi olduğu süre için görev yapar.YENİ MADDE 16 - YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNİN BOŞALMASI Bir üyelik ölüm, istifa veya sair sebeplerle boşalırsa ya da Bağımsız Yönetim Kurulu üyesinin bağımsızlığını kaybetmesi halinde, Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde Sermaye Piyasası mevzuatına uygun bir şekilde atama yapılır. Bu seçim, ilk Genel Kurulun onayına sunulur. Yeni üye yerine geçtiği üyenin tabi olduğu süre için görev yapar.ESKİ MADDE 17 - TOPLANTILAR VE ÇALIŞMA DÜZENİ Yönetim Kurulu, görev süresinin başında bir başkan, bulunmadığı zamanlarda ona vek let etmek üzere bir başkan vekili seçer.Yönetim Kurulunun toplantı günleri ve gündemi, başkan veya başkan vekilinin daveti üzerine toplanır. Toplantı günü Yönetim Kurulu kararı ile tespit olunabilir.Yönetim Kurulu ayda en az bir toplantı yapmak zorundadır. Toplantılar şirket merkezinde veya başka bir yerde yapılabilir.YENİ MADDE 17 - TOPLANTILAR VE ÇALIŞMA DÜZENİYönetim Kurulu, görev süresinin başında bir başkan, bulunmadığı zamanlarda ona vek let etmek üzere bir başkan vekili seçer.Yönetim Kurulunun toplantı günleri ve gündemi, başkan veya başkan vekilinin daveti üzerine toplanır. Toplantı günü Yönetim Kurulu kararı ile tespit olunabilir.Yönetim Kurulu ayda en az bir toplantı yapmak zorundadır. Toplantılar şirket merkezinde veya başka bir yerde yapılabilir.Yönetim Kurulunun toplantı şekli, toplantı karar ve nisapları, oy kullanımı, görev ve yetkileri, Türk Ticaret Kanunu hükümleri ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine uyulur.ESKİ MADDE 21 - ÜCRET VE HUZUR HAKLARI Yönetim Kurulu üyelerine verilecek huzur hakkı ve ücretler Genel Kurulca kararlaştırılır.YENİ MADDE 21 - ÜCRET VE HUZUR HAKLARI Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine verilecek huzur hakkı, ve diğer mali haklar ücretler Genel Kurulca kararlaştırılır. Yönetim Kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticilere sağlanan mali haklarla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine uyulur.ESKİ MADDE 34 - UYGULANACAK HÜKÜMLER Bu ana sözleşmede aksine hüküm bulunmayan konularda Genel Kurul toplantılarına, görüşmelerine ve karar nisaplarına ilişkin konularda Türk Ticaret Kanunu'nun hükümleri uygulanır.YENİ MADDE 34 - UYGULANACAK HÜKÜMLER Bu ana sözleşmede aksine hüküm bulunmayan konularda Genel Kurul toplantılarına, görüşmelerine ve karar nisaplarına ilişkin konularda Türk Ticaret Kanunu'nun hükümleri ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine uyulur.ESKİ MADDE 40 - İLANLAR Şirkete ait ilanlar, Türk Ticaret Kanunu'nun 37/4'üncü maddesi hükümleri saklı kalmak şartı ile gündelik bir gazete ile yapılır.Genel Kurulun toplantıya çağrılması ile ilgili ilanlar, Türk Ticaret Kanunu'nun 368. Maddesi gereğince, ilan ve toplantı günleri hariç olmak üzere en az iki hafta önce yapılır.Sermayenin azaltılması veya tasfiye ile ilgili ilanlar Türk Ticaret Kanunu'nun hükümleri uyarınca yapılır.YENİ MADDE 40 - İLANLAR Şirkete ait ilanlar, Türk Ticaret Kanunu'nun 37/4'üncü maddesi hükümleri saklı kalmak şartı ile gündelik bir gazete ile yapılır.Genel Kurulun toplantıya çağrılması ile ilgili ilanlar, Türk Ticaret Kanunun 368'inci maddesi gereğince, ilan ve toplantı günleri hariç olmak üzere toplantı tarihinden en az 3 (Üç) hafta önce yapılması zorunludur.Sermayenin azaltılması veya tasfiye ile ilgili ilanlar Türk Ticaret Kanunu'nun hükümleri uyarınca yapılır.YENİ MADDE 44 - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygulaması zorunlu tutulan Kurumsal Yönetim İlkelerine uyulur. Zorunlu ilkelere uyulmaksızın yapılan işlemler ve alınan yönetim kurulu kararları geçersiz olup esas sözleşmeye aykırı sayılır.Kurumsal Yönetim İlkelerinin uygulanması bakımından önemli nitelikte sayılan işlemlerde ve şirketin her türlü ilişkili taraf işlemlerinde ve üçüncü kişiler lehine teminat, rehin ve ipotek verilmesine ilişkin işlemlerinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine uyulur.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

Esas

.YENİ MADDE 44 - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygulaması zorunlu tutulan Kurumsal Yönetim İlkelerine uyulur. Zorunlu ilkelere uyulmaksızın yapılan işlemler ve alınan yönetim kurulu kararları geçersiz olup esas sözleşmeye aykırı sayılır.... en önemlisi de yatırımcı hakları ve ahlak ilkeleri olmalı... kaç yıldır uyulduğu görülmedi inşallah bundan sonra görebiliriz.................. özellikle kazanılan paraların bilançolarda hakkıyla görülmesi ve yatırımcıyla paylaşılması suretiyle en azından hisselerinin gerçek değerlerine ulaşılması çok önemli olmalı..........................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!???!!!!!!!!!!!!

4. Esas

Alıntı Originally Posted by ökkeş Yazıyı Oku
    .YENİ MADDE 44 - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygulaması zorunlu tutulan Kurumsal Yönetim İlkelerine uyulur. Zorunlu ilkelere uyulmaksızın yapılan işlemler ve alınan yönetim kurulu kararları geçersiz olup esas sözleşmeye aykırı sayılır.... en önemlisi de yatırımcı hakları ve ahlak ilkeleri olmalı... kaç yıldır uyulduğu görülmedi inşallah bundan sonra görebiliriz.................. özellikle kazanılan paraların bilançolarda hakkıyla görülmesi ve yatırımcıyla paylaşılması suretiyle en azından hisselerinin gerçek değerlerine ulaşılması çok önemli olmalı..........................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!???!!!!!!!!!!!!
    can alıcı yerini yakalamışsın sayın ökkeş

Esas

bugun bılancosu acıklanması lazım

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    Olduğum yerden uzaklarda...
    Gönderi
    1,385

Esas

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. / ECZYT [ECILC] 13.04.2012 17:45:12
    Hisse Alım Satım Bildirimi

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Cad. No:185, Kanyon Ofis Kat: 23-25 34394 Levent -İstanbul

Telefon ve Faks No. : 212 371 70 00 - 212 371 72 22

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 371 72 23 - 212 371 72 22

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Özet Bilgi : EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar A.Ş. Hissesi Alımı

AÇIKLAMALAR

13.04.2012 tarihinde EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,12-2,13 TL fiyat aralığından 1.125.577 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar A.Ş. sermayesindeki paylarımız 13.04.2012 tarihi itibariyle %21,16 sınırına ulaşmıştır.

Esas

bilanco son tarihi bugün değilmiydi

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    111

Esas

Alıntı Originally Posted by heroglu Yazıyı Oku
    bilanco son tarihi bugün değilmiydi
    http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx