Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 14 madde; 9 - 14 arası.

Konu: Kanser tedavisi - (deneyenler sonuçlarını açıklasınlar)

1. Esas

Merhaba,

Ailemde herkes kanserden öldü hayatta kalan bir tek annem. Anne biliyorsunuz insanın en önemli varlıklarından biri. 2013 Temmuzda karaciğer metastazı olarak yayıldığını Pet BT ile öğrenmiş olduğumuzda kafamızdan aşağı kaynar sular döküldü zannettik. Tam yendiğimizi düşünürken. O an içimizdeki acıyı size tarif edemem sudan çıkmış balık gibi oluyorsun. Ne yediğimizi ne içtiğimizi anladık, ayaklarım sanki yere basmıyor zannettim. Aslında düşündüğünde mesleğim icabı kendimi çok güçlü sanırdım ama insanın başına gelince anlıyor. Ne desem boş, çaresizlik. Ailecek perişan olduk. Yapılan tahliller çekilen emarlar neticesinde karaciğerde yaygın metastaz ve safra kesesinde taş olduğu tespit edildi. Ne diyeceğimizi ne yapacağımızı şaşırdık. Çok yere gittik farklı konuşuldu biri ameliyat diğeri olmaz geç kalınmış yayılmış diğeri kemoterapi falan filan kafamız çok karıştı. Yer demir gök bakır bunu anlatamam yaşayan bilir herhâlde ne desem boş. Sonra annemle radikal bir karar alıp ne ameliyat olduk nede kemoterapi gördük. Doktor kontrollerimizi düzenli yaptırıp bitkisel gıda kürlerimizi kullanmaya başladık. Aynı zamanda bio-enerji-rezonans da almaya başladık. Köylerden doğal ürünlerle beslenmesine çok dikkat ettik. İstanbul gibi bir yerde doğal ürün bulmak ve getirtmek maalesef biraz maliyetli oluyor. Annemin durumu bizim irkilmemize ve ciddi boyutta araştırmaya itti. Türkiye de hatta yurt dışında bile bir çok konu da araştırma ve analiz yaptık. Kanseri değişik yollarla yenen çok insan olduğunu gördük. Bizde bu yöntemleri denemeye başladık. Maddi manevi ailecek seferber olduk. Allaha şükürler olsun çok iyi sonuçlar almaya başladık. Her sabah ve her akşam anamı evde yaşıyor görmek bana canım oğlum demesi dünyalara bedel. Allahın da izniyle inşallah uzun yıllar yaşayacak. Şu anda her şey çok güzel ve yolunda. Kanserle yaşam ve savaş felsefemiz olmalıdır. Sürekli araştırmalıyız ve yılmamalıyız. Bol bol dua etmeliyiz. Bizim bu yolda başarı elde etmemiz ilk önce yüce Allahımızın şifa vermesidir. Yoğun mail geldi telefonum isteniyor( 0 553 564 71 09 ) paylaşıyorum. Yardımcı olabilirsek ne mutlu bize.
    İnşallah her şey hayırlara vesile olur. Sağlıcakla kalın.

Esas

Kurbanlar cep telefonu Baz İstasyonları Civarında Oturuyor!

Brezilyalı akademisyenler ülkenin Belo Horizonte şehrinde ölümle sonuçlanan kanser vakaları ile
    cep telefonu baz istasyonları arasında şok bir ilişki buldular.

http://www.habervaktim.com/haber/387...-oturuyor.html

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Question Karahindiba

Fransa'da yaşayan teyzem her sene bize hediyeler getirir. Bir tanesi de farklı bir kahveydi. Açtım, içtim; tadı bir tuhaftı. İçindekilere baktım, %60 karahindiba varmış. Karahindiba ile bakınırken de kanser ile ilgili yazılar buldum.

Karahindiba Bitkisi (Taraxacum officinale): Yol kenarı, hendek ve çayırlarda yetişen, sarıçiçekli bir bitkidir. Genellikle 20-30 cm boylarındadır, fakat 1 metreye kadar da uzayabilir. Acıgünek, güneyik, arslandişi ve radika olarak da bilinir. Başta potasyum olmak üzere kalsiyum ve diğer mineraller açısından zengin bir besin olan karahindiba A ve C vitamini de içerir. Ayrıca, torexacin, retinol, levulin, inulin gibi bileşikler içerir..

Karahindibanın Faydaları: Besleyici değeri yüksek bir sebze olan karahindiba vücuda güç ve zindelik verir. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. İdrar söktürür ve safra salgılarını arttırır. Mesane ve kalınbağırsak iltihaplarını gidermekte faydalıdır. Anne sütünü arttırır. Sarılıkta ve gut hastalığında faydalıdır. Uykusuzluğa iyi gelir. Karaciğer şişkinliğini indirir. Böbrek ve safra taşlarını düşürmeye yardımcı olur.

Karahindiba Nasıl Kullanılır? Sebze olarak yetiştirilen karahindibanın yaprakları salata olarak tüketilebilir. Kökü de yaşken doğranıp salatalara katılabileceği gibi kurutulduktan sonra öğütülerek kahveye yapımında da kullanılır. Yaprakları kaynatılıp lapa haline getirildikten sonra harici olarak egzama ve sivilcelerin üzerine sürülürse faydalı olur. Ayrıca, cildi temizleyici ve nemlendirici etkisi nedeniyle yüz maskelerine de katılabilir.

Karahindiba; sarı çiçekli 10-50 santimetre boylarına kadar uzayabilen, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Çiçeği koparılınca bitkinin özsuyu olan beyaz bir süt akar. Genelde nisan ve mayıs aylarında bahçelerde, yol kenarlarında, tarla kıyılarında, çayır ve çimenlerde yetişir. Çok ıslak yerleri sevmez. Tüm Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya olmak üzere dünyanın hemen her yerinde görülen bir bitkidir. En çok Ege ve Marmara bölgelerinde yaygın olarak görülen karahindibaya, Anadolu'nun diğer bölgelerinde de rastlanır. Çiçekleri ilkbahar ve sonbahar ortalarına kadar açar. Yaprakları parçalı ve tüylüdür, ilkbaharda toplanır. Kökleri ise sonbahar aylarında topraktan çıkarılır. Kanada da bira yapımında, Fransa'da çorba olarak tüketilir. Ege ve Akdeniz'de ise sebze olarak tüketiliyor.

Prof.Dr. Erkan Topuz karahindibanın kullanıma çok önem verilmesi gerektiğini, salatalarda bol bol tüketilmesi gerektiğini, karahindibanın önemli bir kanser koruyucu olduğunu belirtmektedir.
    Önerilen Hastalıklar:

• Kan temizleyici sayesinde romatizmada yardımcı olur.
    • Güçsüz ve bitkin kişilere güç kazandırır.
    • Uykusuzluğa olumlu etkisi vardır.
    • Göz iltihaplarında ve göz hastalıklarında güçlendirici olarak kullanılır.
    • Metabolizmayı hızlandırır.
    • Güçlü bir idrar söktürücüdür.
    • Karaciğer salgılarını artırıcı etkisiyle karaciğer yetersizliğinin nedeni olan cilt bozuklularında, egzama ve deri hastalıklarında çok faydalıdır.
    • Karahindiba çiçek sapları şeker hastalığına karşı kullanılır.
    • Yaprakları ve kökleri kaynatılarak deri hastalıklarında kullanılır.
    • Cilde parlaklık verir.
    • Karahindiba tüm zehirlere karşı faydalı bir panzehirdir.

Kullanım Şekli: Bir bardak sıcak suya 1-2 çay kaşığı kök konur. Öğle ve akşam yemeklerinde birer bardak içilir.
    Buz Devri'ndeki son karahindiba

Son düzenleme : i-ked; 12-10-2014 saat: 22:12.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

4. Esas

İzmir ili Kınık ilçesinde bitkisel yöntemleri kullanarak tedavi uygulayan biri var.
    İzmir ili Kınık ilçesi Poyracık koyu, Hasan hoca dendiği zaman herkes tanıyor.
    Birden fazla hastayı prostat, tümör, vb bir çok hastalığı tedavi etmiş biri olarak duydum. Kız kardeşimin arkadaşının akrabasından tümör 70% az azalmış.
    Benim tanıdığım bir arkadaşın akrabası na doktorlar kanser demiş bu kişiye muayene olmuş. Kanser olmadığını söylemiş ve bitkisel yöntemleri kullanarak tedavi etmiş. Allahu Teala kimseyi çaresiz bırakmasını. Adam para almıyor gidenlerden Allah rızası için konusuyor ve tedavi ediyor. Dua istiyorum babam hasta ve bitkisel tedavi uyguluyoruz. İnşaallah Allahu Teala şifa verir.

5. Esas

Bana özelden mesaj atarsanız kanserle ilgili bitkisel olarak net sonuç elde edilmiş bir yöntem önerebilirim.

Duhul
    Apr 2013
    İkamet
    Ödemiş
    Gönderi
    423

Esas

8 aydır süre gelen başka ağrılarından sonra iki hafta önce nazofarenks ca teshisini aldım.Haftaya radyoterapi ve kemoterapi başlayacak.Tedavi sürecinde ağız içi aftları oluşacağı için karbonatla ağız gargarası yapmayı düşünüyordum ama içsem de bi kaybım olmaz herhalde...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •