Sayfa 501/672 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon
Arama sonucu : 5372 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: OSTIM - Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.

1. Esas

Bu ne enteresan bir hisse arkadaş,,,,adamı rezil de eder,, vezir de eder modunda,,spk yakında bir el atar buna..

2. Esas

İnşaat alanına kule vinci dikmişler. tahminen 10-12 katlı binalar olacak. Alan çok büyük. satış ofisi de yapılıyor caddeye. proje büyük, yakında haberi düşer, gelir beklentisi büyük bence. alan kurum(lar) da buna oynuyor bence.

3. Esas

Alıntı Originally Posted by engineer_06 Yazıyı Oku
    İnşaat alanına kule vinci dikmişler. tahminen 10-12 katlı binalar olacak. Alan çok büyük. satış ofisi de yapılıyor caddeye. proje büyük, yakında haberi düşer, gelir beklentisi büyük bence. alan kurum(lar) da buna oynuyor bence.
    inşaat alanı nerde tam olarak,,,istanbulda oturuyorum geçen ankaraya gelmiştim,,heryerde inşaat var,,bunada bir bakalım...

4. Esas

Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    inşaat alanı nerde tam olarak,,,istanbulda oturuyorum geçen ankaraya gelmiştim,,heryerde inşaat var,,bunada bir bakalım...
    Ostim de metro durağının yanında hemen inşaat.

Esas

şirketle görüştüm bir kaç güne kadar ruhsat alınır diyorlar... kap a bildirecekler alıklarında

25 günde falan da proje ile ilgili değerleme sonuçlarını almayı bekliyorlar...

etbette bunlar şirketin tahminleri süre uzayabilir de kısalabilir de...

20 000 m2 lik alana inşa edilecek büyük bir proje

%50 gelir paylaşımına göre olacak

6. Esas

Alıntı Originally Posted by newagex Yazıyı Oku
    şirketle görüştüm bir kaç güne kadar ruhsat alınır diyorlar... kap a bildirecekler alıklarında

25 günde falan da proje ile ilgili değerleme sonuçlarını almayı bekliyorlar...

etbette bunlar şirketin tahminleri süre uzayabilir de kısalabilir de...

20 000 m2 lik alana inşa edilecek büyük bir proje

%50 gelir paylaşımına göre olacak
    Burada önemli olan ne gelir beklendiği bence. Halkbankasına 100 milyon TL bu proje gelirlerlerinden temlik edildi. Buradan en az 100 milyon TL gelir elde edileceğini anlıyorum. Bu da bu proje bitine kadar şirket kasasına ciddi miktar nakit gireceğini gösteriyor.
    Ayrıca bilançoda arsalar değeri 30 küsür milyon tl. hiç para harcamadan 30 milyon 100 milyon olacak ki hisse basına 4-5 tl gelir demek. 2016 yılının kağıdı olmaya adaydır.

7. Esas

Alıntı Originally Posted by engineer_06 Yazıyı Oku
    Burada önemli olan ne gelir beklendiği bence. Halkbankasına 100 milyon TL bu proje gelirlerlerinden temlik edildi. Buradan en az 100 milyon TL gelir elde edileceğini anlıyorum. Bu da bu proje bitine kadar şirket kasasına ciddi miktar nakit gireceğini gösteriyor.
    Ayrıca bilançoda arsalar değeri 30 küsür milyon tl. hiç para harcamadan 30 milyon 100 milyon olacak ki hisse basına 4-5 tl gelir demek. 2016 yılının kağıdı olmaya adaydır.
    Tamam burada sorun yok gibi ama, hissedeki bu enteresan hareketler neden? Cok ortakli olmasindan kaynaklanan sıkıntılari var galiba..

Esas

bölgedeki http://sentezemlak.com

emlak bürosunu aradım...
    m2 fiyatı bu arazi için 4000 düşünülebilir diyorlar...
    20 000 m2 arazi 80 milyon olur
    3000 bile olsa m2 fiyatı , arsa 60 milyon eder..
    bence en az 80 milyon kar edebilir ostim buradan....
    hissenin piyasa değeri 50 milyon...

Sayfa 501/672 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551601 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •