Sayfa 1/370 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 2959 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz San. ve Tic. A.Ş.

Esas ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz San. ve Tic. A.Ş.

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket), Borsa Başkanlığı'nın 29.12.2011 tarihli ve 383 sayılı "Halka Açık Şirketlerin Hisse Senetlerinin Arz Edilmeksizin Borsada İşlem Görmesine İlişkin Esaslar" Genelgesi (Genelge) çerçevesinde paylarının Borsa'da işlem görmesi için başvuruda bulunmuştur.

Şirketin başvurusunun görüşüldüğü Borsa Yönetim Kurulunun 29.06.2012 tarihli toplantısında, Genelge'nin IV. maddesinin (d) bendinde belirtilen asgari tutar ve oranda payların Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde Borsa'da işlem görebilir şekilde kayden oluşturulduğuna ve Kurul kayıt ücretinin ödendiğine ilişkin MKK'dan alınan yazının Borsamıza ulaştırılmasını takiben, Şirket paylarının II. Ulusal Pazar'da işlem görmesine karar verilmiştir.

Borsa Yönetim Kurulunun 29.06.2012 tarihli toplantısında alınan karar kapsamında, Şirket ile ilgili olarak MKK nezdinde 03.07.2012 tarihi itibariyle Şirket sermayesinin %93,69'unu temsil eden toplam 564.001,86 TL nominal değerli hamiline yazılı paylar 6 yatırımcı hesabında Borsada işlem görebilir şekilde kayden oluşturulmuş ve Kurul kayıt ücreti ödenmiştir.

Borsa Yönetim Kurulunun 29.06.2012 tarihli toplantısında alınan karar ve yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde, Şirketin imtiyazsız hamiline yazılı payları 06.07.2012 tarihinden itibaren "ACSEL" işlem kodu ile II. Ulusal Pazar'da ilk gün, ilk seans serbest marj ile işlem görmeye başlayacak, işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanacak, ilk işlemin oluştuğu seansı izleyen seans gerçekleşen işlemlerin ağırlıklı ortalama fiyatı üzerinden baz fiyat ve fiyat marjları hesaplanacaktır. Bundan sonraki süreçte II. Ulusal Pazar'da uygulanan fiyat marjı ve işlem yöntemi ile işlemlere devam edilecektir. Değerleme raporlarında belirtilen değerler dikkate alınarak Şirket paylarına ilişkin referans fiyat 22,13 TL olarak belirlenmiştir.

Şirketin "İMKB'de İşlem Görme Duyurusu", "İMKB'de İşlem Görme Bilgi Formu" ile değerleme raporları ve 23.01.2012 tarihinden itibaren Şirket paylarında yapılan alım-satım işlemlerini gösteren tablo Borsamızın internet sitesi ve KAP'ta ilan edilmektedir.

Esas

22,13 çok değil mi? 6-7 olsaydı... şirketin sitesinde bilançosu var anlayanlar bir yorumlasa iyi olur www.aciselsan.com.tr/

Esas

yani ne kadardan arz etmişler piyasa değeri ne oluyor bu hesaba göre

Esas

Şirketin halka arzı hayırlı olsun

Esas

biraz inceledim yaklaşık 6 ay once verusa girişim sermayesi özelleştirme idaresinden dolar bazında ama tl karşılığı 1 hisse başına yaklaşık 7 tl den almış. şu an borsada 1 hisse 22,13 tl hisse başına referans fiyat belirlenmiş. verusa mı ucuza almiş şu an ki fiyatmı pahalı veya bir anlayamadım.

ytd

Esas

Sayın yöneticiler konu neden moderasyonlu blümde açıldı merak ettim. Ben de bir Acıpayamlıyım. Bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla.

Esas

Ne oldu şimdi. 100 TL mi oldu hisse fiyatı anlamadım.

Esas

işlem olmadı mı.. tahatada gozuken bir şey yok ?

Sayfa 1/370 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •