Sayfa 1/380 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3034 madde; 1 - 8 arası.

Konu: KRATL - Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon San.ve Tic.A.Ş

Esas KRATL - Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon San.ve Tic.A.Ş

Halka arz tarihleri: 24-25-26 Temmuz 2012
    Halka Arz Fiyatı : 2,50

İzahname:
    http://www.karakasatlantis.com/rapor...607_Taslak.pdf

2. Esas

Teknosa bile 2 gün talep topladı, çok büyük bir halka arzmış gibi 3 gün talep topluyorlar. Ancak kakalarız mı diyorlar acaba?

3. Esas

Mali tablolara göre 5 milyon nakitine karşılık, 56 milyon kısa vadeli finansal borcu var, Gecen yıl 0.3 milyon tl kar etmiş iken birden sıçrama yapmış ( nede olsa halka arz var ) 3.9 milyon kar yazmıs falan. aynı nakarat yani. alan da kalan....

Esas

kalıbımı ortaya basarım çok değil 2 aya kalmaz burası ağlama duvarına dönmezse bana ne derseniz diyin. daha halka arz bile olmadığı için yatırım tavsiyesi zaten olamaz dediklerim ama adamlar borcunu ödetecek adam arıyorlar ve bulacaklar bizim millette bitmez tükenmez para var adımız ky ama çapımız baya büyük bir de arkamız...

5. Esas

Yönetim kuruldan bir abi reklamlara çıkmış "hadi gelin beraber kazanalım" diyor. Ben " bir el atında şu borcu kapatayım" şeklinde anlıyorum. Sonra "spekülasyon+ manipülasyonla malı götüreyim, Bu altın işinde kazanç yok zaten". oluyor işi sonucu. Yatırım yapma tavsiyesi değildir, aklını kullan tavsiyesidir.

Esas

halka arz halkbankası aracılıgıyla oluyor az once mesaj geldı yarın baslarlar artık aramaya ve kafa mıkmeye (maası ordan alıyorum da )

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Alıntı Originally Posted by engineer_06 Yazıyı Oku
    Yönetim kuruldan bir abi reklamlara çıkmış "hadi gelin beraber kazanalım" diyor. Ben " bir el atında şu borcu kapatayım" şeklinde anlıyorum. Sonra "spekülasyon+ manipülasyonla malı götüreyim, Bu altın işinde kazanç yok zaten". oluyor işi sonucu. Yatırım yapma tavsiyesi değildir, aklını kullan tavsiyesidir.
    Kendisi alınmasın ama adamı gözüm hiç tutmadı.

Ayrıca 2.5'i nasıl hesaplamışlar? Halka arzdan uzak dururum genellikle. Buna da 5 kuruş yatırmam. Kuyumcu hissesi alacak olsam Goldas'ı alırdım, en azından ne olduğu belli.

Umarım beni utandırırlarda millet halka arzdan 3-5 kuruş kazanır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Alıntı Originally Posted by engineer_06 Yazıyı Oku
    Mali tablolara göre 5 milyon nakitine karşılık, 56 milyon kısa vadeli finansal borcu var, Gecen yıl 0.3 milyon tl kar etmiş iken birden sıçrama yapmış ( nede olsa halka arz var ) 3.9 milyon kar yazmıs falan. aynı nakarat yani. alan da kalan....
    az evvel cnbc-e de açıkladılar o konuyu

o borç gibi görünen rakam yüzde 90 altın tuttukları için ellerinde hedge rakamı imiş o rakam

ons 1600 den 2500 e fırlasa ya da 1000 e düşse o hedge ile denge sağlanıyormuş

ayrıca 90 gün satmayan yatırımcıya yüzde 10 bonus hisse uygulaması varmış

Sayfa 1/380 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •