Sayfa 1/397 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3170 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Yok artık bu kadarda olmaz dedirtecek haberler

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Exclamation Yok artık bu kadarda olmaz dedirtecek haberler

Nişanlısından ayrılmak isteyen kıza, aileler 'tecavüz odası' hazırladı

MUĞLA’da 18 yaşındaki genç kız, nişanlısı 28 yaşındaki T.G.’den ayrılma kararı alınca, iki aile fertleri akıl almaz bir plan yaptı. Nişanlısının ailesi tarafından kilitlendiği odada kendisine 3 saat boyunca tecavüze kalkışan T.G.’ye direnen genç kız., kaçmayı başarıp jandarmaya sığındı. Korkunç plana onay veren genç kızın anne ve babasıyla birlikte 9 kişi tutuklandı.

Ergün TOS (Muğla), (DHA)
    Olay, geçen perşembe günü T.G.’nin halası H.C.’ye ait evde meydana geldi. 18 yaşındaki kız ve bir otelde çalışan T.G., ailelerinin rızasıyla 4 ay önce nişanlandı. Ancak son 1 aydır nişanlı çiftin arasına soğukluk girdi. Ayrılmak isteyen genç kız., kararını nişanlısı T.G. ile annesi S.A. ve babası S.A.’ya anlattı. Karara karşı çıkan genç kızın anne ve babası, iddiaya göre kızlarına T.G. ile evlenmesi konusunda baskı yaptı. T.G. de nişanlısının ayrılma isteğini babası N.A.’ya anlatarak, yardım istedi. Bunun üzerine bir araya gelen iki ailenin fertleri, çiftin evlenmesi için birlikte hareket etmeye karar verdi.

'BÜYÜ BOZDURMAK İÇİN HOCAYA GÖTÜRDÜLER’

Aileler, genç kıza büyü yapılmış olabileceği gerekçesiyle büyünün bozulmasını kararlaştırdı. Bunun üzerine genç kız, büyü bozduğu iddia edilen hocalara götürüldü. Okutup üfleterek büyüyü kaldıracaklarına inanan aileler, Ö.A.’yı ayrılma kararından döndüremedi. Bunun üzerine tekrar bir araya gelen iki ailenin fertleri, akıl almaz bir plan yaptı. Plan genç kızın anne ve babası tarafından da onaylanınca devreye sokuldu.

ODAYA KAPATIP İLİŞKİYE ZORLADILAR

Hocaya götürmek bahanesiyle evinden alınan genç kız., T.G.’nin halası H.C.’nin evine götürüldü. Genç kızı evde T.G.’nin babası ile akrabaları karşıladı. İddiaya göre genç kıza, T.G. ile evlenip evlenmeyeceğini soran aile bireyleri ’Hayır’ yanıtını alınca, genç kızı evin yatak odasına kilitledi. Daha sonra genç kızın yanına nişanlısı T.G. girdi. Kapı aile bireyleri tarafından çiftin üzerine kilitlenince genç kız çığlık atarak yardım istedi, ancak sesini kimseye duyuramadı.

ERKEĞİN AİLESİ KAPIDA, KIZIN AİLESİ EVDE BEKLEDİ

T.G., iddiaya göre kendisinden ayrılmak isteyen 18 yaşındaki kızın üzerine saldırarak cinsel ilişkiye zorlamaya başladı. Tecavüz girişimi 3 saat boyunca devam etti. Bu sırada T.G.’nin babası ve akrabaları yatak odası kapısında, kızın anne ve babası ise kendi evlerinde ilişkinin tamamlanmasını bekledi. 3 saat sonunda T.G.’nin tüm girişimlerine karşı koyan genç kız., nişanlısının odadan çıkmasını fırsat bilerek evin penceresinden atladı.

JANDARMAYA SIĞINDI

Kaçmaya başlayan kız, yoldan geçen bir minibüse binerek Jandarma Karakol Komutanlığı’na ulaşmayı başardı. Genç kızın olayın detaylarını anlatıp şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatıldı. Kızın ifadesinin ardından soruşturmayı genişleten Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla genç kızın annesi, babası, ayrılmak istediği nişanlısı T.G. ile 6 yakını dün gözaltına alındı.

Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen T.G. ’cinsel istismar ve saldırı’ ve ’alıkoyma’, babası N.G. (58), ağabeyi Y.G. (33) ablası S.G. (35), ablasının eşi H.G. (40), halası H.C. (58), halasının oğlu Ç.C. (34) ile genç kızın annesi S.A. (43) ile babası S.A. (44) ’tecavüze yardım ve yataklık’ suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Tutuklular cezaevlerine gönderildi.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

resmen midem bulandı bu nasıl bir zihniyettir
    Yuh yaa, arkadaş ben de bir sorun var, dünya mı bozuk.
    yuhh artık...
    yuuuhh ya yuuh
    zorla güzellik olmaz
    0laya bak.
    Benim memleketim
    utanmıyormsunz kızın hayatını kirletiyorsunuz...tüüühhhhh sizlere
    yuuhhhh senin gibi babaya beee.
    İnanılır gibi değil..tam bir Cahillik ve Rezillik.
    böyle canilik olmaz. nasıl insanlar bunlar Allah muhafaza
    yuh demek istiyorum artık yuhhhh
    10 sene oradan cıkmazlarsa belki akıllanırlar !!! Allah su Ramazan gunlerinde size hidayet nasip etsin HAPISHANE'de..
    boyunuz devrilsin altında kalın...
    ne biçim bi ana babadır bunlar ya? yazık...
    bu nasıl bir kansızlık...
    Yuh diyorum başka bir şey demiyorum
    Yorumu Oyla
    Ne vicdanı geniş aile
    Yüzyılın sapıklık olayları arasında ilk 3'ü zorlar.
    yuhhh artık bu insanlık nereye gidiyor böyle.

buda haberin altına yapılan yorumlar

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    16110
    Gönderi
    4,358

Esas

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    .....Nişanlısının ailesi tarafından kilitlendiği odada kendisine 3 saat boyunca tecavüze kalkışan T.G.’ye direnen genç kız., kaçmayı başarıp jandarmaya sığındı....
    "Yok artık" denilecek cinsten bir haber gerçekten... Üç saatin sonunda icraat gerçekleşemeden kızı kaçırmış elinden..

Damat adayında iş yokmuş, demek ki kız bu sebeple istemezmiş evlenmeyi...

İşin şakası bir tarafa, gerçekten iğrenç bir olay...

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,511
    Blog Yazıları
    8

Esas

Hayırlı olsun.

Şehit haberleriyle ve yukarıdaki gibi haberlerle daraldığımız bu günlerde iyi ki bu kadar da olmuş, ne mutlu böyle insanlar da var dedirten bir haber paylaşmak istedim..

'Eğitim dede' kredi çekip 8. okulu yaptırdı

AA

5 Ağustos 2012

Ereğli'de 83 yaşındaki hayırsever İbrahim İzmirlioğlu, finans şirketindeki 200 bin lirasını alamayınca devlet desteğiyle yaptırdığı fen lisesi için bankadan kredi çekti.

Ereğli'de küçük bir dükkanda esnaflık yapan 1 çocuk babası İzmirlioğlu, iş hayatı süresince tasarruflarıyla ilçede 7 okul ile 1 huzurevi inşa ettirdi.

Her yıl onlarca gencin fen lisesine gitmek için ilçeden ayrılmasını istemeyen İzmirlioğlu, 2009'da Ereğli'de fen lisesi yapılması için valilikle protokol imzalayarak 700 bin lira destek sözü verdi.

İzmirlioğlu, taahhüt ettiği paranın 500 bin lirasını teslim etti, finans şirketindeki 200 bin lirasını alamayınca bankadan kredi çekti.

“Allah bana eğitim için yatırım yapmayı nasip etti”

İzmirlioğlu, yaptığı açıklamada, süpürgecilik yaparak başladığı iş hayatında çeşitli sektörlerde çalıştığını, şu anda hırdavat dükkanında çalıştığını ifade etti.

İzmirlioğlu, şöyle konuştu:

“Her şeyin başında tasarruf geliyor. Küçük yaşlardan itibaren hep çalıştım. Allah'ım da onun yolunda harcadıkça bana lütfetti. Kimseden destek almadım. Eğitim için İstanbul'daki dairemi bile sattım. En son Ereğli'de fen lisesi yapılması için girişimlerim oldu. Dönemin milli eğitim bakanı Nimet Çubukçu'yla görüşerek bu hayalimin gerçekleştirilmesi için destek istedim. Bakanımız da beni kırmadı, ilçede fen lisesi yapılmasına izin verdi. 2009'da okulun yapılmasına yönelik olarak valilikle protokol imzaladım. 500 bin liramın yanı sıra 200 bin lira finans şirketinde alacağımın olduğunu, 700 bin lira destek verebileceğimi söyledim. 500 bin lirayı hemen verdim ancak ekonomik bakımdan zor durumda olan finans şirketi 200 bin liramı ödemedi. Alacağıma karşılık bana daire vermeyi teklif ettiler. İstanbul'daki evimi bile eğitime harcamak için satmışken daireyi ne yapayım? Okul için söz verdiğim 700 bin liranın 200 bin lirasını bankadan kredi çekerek ödedim. Şu anda onun taksitlerini ödüyorum. Bana da yazık günah. Paramın verilmesini istiyorum.”

İzmirlioğlu, okul inşaatının hızla devam ettiğini, gelecek yıl tamamlanmasının planlandığını ifade ederek, “Ereğli'ye büyük bir imkan sağladığım kanaatindeyim. İlçede benden çok daha zengin insanlar var ama nasipleri yok. Allah bana eğitim için yatırım yapmayı nasip etti” dedi.
    Unutulmayacaksınız.

Forum Kuralları

Söz, büyüdür. Sözcüklerin büyüsü vardır.

Esas

Başkanım paylaştığınız haberin bir benzerini bir yakınımdan duydum bu yakın arkadaşımın abisi ilk eşi ile evlendiğinde eşinin psikolojik kaygıları nedeni ile 2-3 ay bir türlü beraberlik olmuyor, arkadaşın abisi her türlü tıbbi, mental çabalara rağmen sonuc almayınca bu şekilde evliliğin yürümeyeceğini düşünerek boşanmayı aklına koyuyor ancak kafasındada bu işi halletmedekızı bu evden anasının evine yollamak bana yakışmaz diyor ve aileside (ailesi ile aynı evde/dairede yaşıyor) bu konuda baskı uyguluyor, daha sonra olayı gerçekleştirmek için kayınvalidesi geline içki veriyor gelin içiyor ama yeterli derecede içiremeyince geline, iş yine olmuyor, artık ailenin canına tak ediyor çocukta ailesi baskısının nefesini her daim ensesinde hissediyor, plan kuruluyor çocuğun işten dönmesine yakın kayınvalide gelinin içiçeğinin içine ilgili hapı atıyor ve tüm aile fertleri o gece yarısına dek eve uğramıyor bir tek evin oğlu ve baygın gelin oluyor, o gece evde ve iş bitiyor sonrada tekrar düzene girmediği için evlilikleri boşanıyorlar.

Biraz bulvar gazetesi gibi oldu kusura bakmayınız ama yaşanmış ve ilk ağızdan duyduğum bir olay olunca yeride denk gelince yazmak istedim.

Velhasıl kelam ama yukarıdaki haber olsun ama benim yazdığım veya istemediği bir okulu okuyan veya istemediği bir işte çalışmaya zorlanan bir genç bence hepsi aynı mantığın ürünü, aile, çevre. toplum baskısı altında kendi kafasındaki hayatı değilde ailesinin kendine uygun biçtiği hayatı sorgulama izni verilmeden yaşamak zorunda kalan, mutsuz, umutsuz bir nesil ancak bu mantığın mahsülüdür.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

Köpekle seks yaptı
    Kadıköy'de apartmanının arkasındaki boş arazide bir köpekle cinsel ilişki yaşayan kimliği belirsiz kişi apartman sakini tarafından kaydedildi

İğrenç olay Kadıköy Hasanpaşa mahallesinde meydana geldi. Önceki gün balkona çıkan H.T. isimli kadın boş arazide bir köpeğin iniltilerini duydu. Kısa bir süre etrafı kolaçan eden H.T. bir kişinin köpek ile cinsel ilişkiye girdiğini fark etti.

Köpekle cinsel ilişkiye giren kişiyi evde bulunan kamera ile kayıt altına aldı. Polisi aradı. Ancak kimliği belirsiz sapık olay yerinden kaçtı. Köpek ise baygın vaziyette yerde kaldı. H.T. veteriner cağırdı. Köpek tedavi altına alındı. H.T. çektiği görüntüleri karakola götürdü.

H.T., köpeğe işkence yapıldığını belirterek bu kişinin yakalanmasını istedi. Polis görüntüleri izledi muhafaza altına aldı. Polis görüntülerdeki kişiyi arıyor.

igrenç olay demişler ama ben yok artık bukadarda olmaz diyom

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

Üniversitede son 'nokta'
    Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran'ın teditleri yüzünden fakültede görev yapan Doç. Dr. Gözde Yılmaz okula polis eşliğinde gidip geliyor.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran tarafından tehdit edildiğini söyleyen öğretim üyesi, dün okuluna kendisine tahsis edilen koruma polis eşliğinde gitti. Doç. Dr. Gözde Yılmaz, jüri üyesi olduğu yüksek lisans ve doktora mülakat sınavlarında Dekan Devran’ın ‘terörist’ diye fişleyip kodladığı öğrencileri elemesi için zorlandığını ve okul içindeki bazı gruplara hedef gösterildiğini söyleyerek suç duyurusunda bulunmuştu. Rektörlük ve YÖK ’ü bilgilendirdiğini söyleyen Yılmaz yaşananları Radikal ’e şöyle anlattı:

“O günden bu güne, Prof.Dr.Yusuf Devran’ın tarafıma yönelttiği iftira, fişleme ve yıldırmalar artarak devam etmektedir. Her geçen gün can ve çalışma güvenliğim tehdit altındadır. ... Lisans üstü eğitime başvuran öğrencilerimizi, sınav öncesi, sınav listeleri üzerinde MC, FS, P, ŞÖ, EÖ, gibi kodlamalarla fişlemiş, sınav sonrasında alınmamaları için baskı uygulamıştır.”
    “Örneğin, adı Azad olan bir öğrenci, sınavı başarılı geçtiği halde dekan Prof. Dr. Yusuf Devran tarafından PKK ’lı olarak fişlenmiş ve bu öğrencinin yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına müdahale edilerek kazanması engellenmiştir. Dekan Prof.Dr. Yusuf Devran, sınav sonrası beni de ‘bir teröristi yüksek lisansa almakla’ itham ederek, gece 02.30’da sözlü saldırıda bulundu. Daha sonraki günlerde de sözlü saldırının yanısıra fiziksel saldırıda da bulunmuştur.”

“Öğrencileri twitter üzerindeki yazışmalarla tetikçi ve PKK’lı ilan etmekte ve bu öğrencileri internette afişe ederek farklı öğrenci gruplarına hedef göstermekte ve öğrencileri birbirine düşürmektedir. 5 günde 15 lisansüstü sınavının 8’ine kendisi başkanlık yapmış, sınav sonuçlarını da sınav öncesi kendisinin belirlediği şekilde, diğer jüri üyelerine söz hakkı vermeksizin baskı ve tehdit yoluyla yine kendisi belirlemiştir.”

Dekan Devran ise avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada sınavlara müdahalenin olmadığını söyledi.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

gazete efendiliğinden son nokta diye başlık atmış. ama ben yuh artık diyecem. 2 side askademiyen yani ülkenin çok okumuş çocukları ama yaptıkları yuh dedirtecek cinsten. okula polis korumasıyla giden bi doçent hemide polis doçenti profösör dekandan koruyor.

Sayfa 1/397 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •