Sayfa 51/765 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 6115 madde; 401 - 408 arası.

Konu: KUYAS - Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    ÇORLU..
    Gönderi
    795

Esas

genel kurula katılım için ortakların Denizbank üzerindeki lotları kaydileştirmesi gerekiyor. şuana kadar toplam 500 bin lottan yaklaşık 355 bin lot kaydileşmiş şekilde. 355 bin lotun 337 bini şuan takaslarda denizbankta, kalan 18 bin diğer kurumlarda. yaklaşık 145 bin lot sahibi ortaklar kurula katılabilmek için önceden müracaat edecekler yada lotları mkk'ya kaydileştirecekler. bu sebeple kurula katılım için yüksek miktarlı kaydileştirme haberi gelebilir. çarşamba günü yapılacak kurula odaklandık bekliyoruz.. bol kazançlar..

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    ÇORLU..
    Gönderi
    795

Esas

benden başka kimse kalmadı galiba?? ya da herkes kurula kadar sessiz kalmayı tercih ediyor.. neyse bende sessiz beklemeye geçiyorum..

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    ÇORLU..
    Gönderi
    795

Esas

----------------------------
    basın ekspres yolu adeta yeni bir şehir oluyor.Bölgede ev sahibi olmayı tercih eden kitle ise özellikle doktorlar, pilotlar, hostesler, mühendisler ve firma sahiplerinden oluşuyor.Yolun her iki tarafında da birkaç yıl öncesine kadar metrekaresi 1.800 ile 2 bin dolar aralığında satılan arsalara bugün 2 bin 200 ile 2 bin 500 dolar arasında fiyat isteniyor.Bölgeden alınan markalı bir konut, kendi fiyatını 15 yıl içinde kira getirisiyle karşılayabiliyor. Plazalarda ise bu süre 12 yıla kadar inebiliyor.1.000 ile 1.600 lira arasında bir kira getirisinden söz edilebilir. bölgede 10 dönüm ve altındaki büyüklüklerde örnek projeler:

ISTANBUL SUİTES

Proje, konumuyla dikkat çeken çalışmalaradn. TEM ile E-5 karayolları arasında, Basın Ekspres ve Deniz Bağlantı Su Yolu'nun hemen üzerinde yer alan proje Atatürk Havalimanı, Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi gibi merkezlere birkaç dakikalık mesafede.8 bin 940 metrekarelik alanda inşa edilen 10 katlı rezidans projesi, teras bahçeleri ve gün ışığını ayarlayabilen yatay hareketli teak panjur sistemiyle dikkat çekiyor. İçerisinde 24 mağazalık AVM' si de olan projede her daire için olan özel otoparkın dışında ziyaretçi otoparkı da yer alıyor.

Adı:Rumeli Suites

Yeri: Küçükçekmece

Yapımcı firma: Rumeli Gayrimenkul

Teslim tarihi:

Toplam konut sayısı: 194

Satıştaki konut sayısı:

Konut tipleri:Stüdyo, 1+1, fonksiyonel 2+1, 3+1, 4+1

CAPITAL TOWER

Capital Tower da özel konumuyla dikkat çekenlerden. Bir ofis projesi olarak geliştirilen çalışma, İstanbul 'un iki önemli aksı E5 ve E6 yollanırını bağlayan Basın Ekspres Yolu üzerinde havalimanına 5 dakikada ulaşılabilecek şekilde konumlandırıldı. Kapalı yüzme havuzu, fitnes center, kafe ve restoran projede altı çizilmesi gereken diğer unsurlar arasında. 9 bin 555 metrekarelik alanda planlanan proje, 16 katta 94 ofis olarak tasarlandı.

Adı: Capital Tower

Yeri: Basın Ekspres

Yapımcı firma: Mutlu-Miltaş-Uzman İnşaat ortak girişimi

Teslim tarihi: 2012 sonu

Toplam ofis sayısı:94 ofis

Satıştaki ofis sayısı: 78

Ofis tipleri: 117 ile 230 metrekare arasında değişiyor

İSTANBUL LOFT

İstanbul Loft, toplam 8 bin 500 metrekare inşaat alanı olarak planlandı. Bunun, 7 bin metrekarelik kısmı ise yeşil alan olarak tasarlandı. yeşil alan içeriyor. 20 katta yer alan 186 daireden oluşan proje, yüzme havuzu, fitness, yürüyüş parkuru, spa ve Türk hamamı gibi detaylarla zenginleştirildi.

Adı: İstanbul Loft

Yeri: Basın Ekspres

Yapımcı firma: Rumeli Gayrimenkul

Teslim tarihi: Mart 2013

Toplam konut sayısı: 186 daire

Satıştaki konut sayısı: % 45'i satıldı

Konut tipleri:1+0, 1+1, 2+1, 3+1 dubleks daireler

Konut fiyatları: 123.200 TL'den başlayan fiyatlarlar

Esas

Sabırları zorluyor. 27sinde bakalım şapkadan ne sürprizler çıkacak. Takip ettiğim hisseler yukarı giderken bu geri geldi,sinirlerimi gerdi. Bıraksalar hisse soluğu 200lerde alacak ama birileri baskı uyguluyor. 27sinden sonra da basabilecek mi,izleyenler alabilecek mi merak ediyorum. Ya sabır.

Esas

toplantı tutanağı, bu maddelerin karara bağlanması diyor......efendiler karara bağlayacağına göre.....bu kararların hepsinin ayrı , ayrı değeri olması lazım.....olanlarda 3- 5 lot mal var...malların hepsi ortaklarda yani kendilerinde....millette fazla malda yok , milleti ters düz etmeleride gerekmiyo...bu arsadaki inşaatın sonuna kadar buralardayız....kira gelirlerinide bekliyeceğiz....benim 10 lot 2000 lot olana kadar burdayım....

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    ÇORLU..
    Gönderi
    795

Esas

7- Yönetim Kurulunun sorumluluğunda olan ve dağıtılması gereken 2011 yılı faaliyet karının dağıtılma usulünün belirlenmesi, görüşülmesi ve karara bağlanması,
    9- Şirketin Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesinden alınmış S.S. İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ile birleşme sonucu devralınacak öz varlık tutarının sermaye artırımı hususu ve 2011 yılı dağıtımına esas dönem karının da sermayeye ilavesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
    10- Esas sermayeden kayıtlı sermaye sistemine geçme konularının görüşülmesi ve karara bağlanması,
    14- Şirketimizin sahibi olduğu inşaatlar ve arsalar ile ilgili ihaleler, mevcut gayrimenkullerin satılması, kiralanması, teminat, ipotek altına alınması, yeni gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi, inşaatlara dönüştürülmesi, bankalardan nakdi/gayri nakdi kredi kullanma yetkisi hususlarında Yönetim Kurulu' na yetki verilmesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
    16- S.S. İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ile birleşme hususunda Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi ve bununla ilgili Birleşme Sözleşmesi ile Birleşme Raporunun okunması ve karara bağlanması,
    17- Serbest İşlem Pazarında ( SİP ) işlem gören Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'yi Sermaye Piyasası Kanunu doğrultusun da sırası ile 2. ve daha sonra da 1.Ulusal Pazara taşımak için her türlü girişimlerde bulunmaya, Ulusal Pazarda işlem görecek duruma getirmeye yönelik işlem ve tasarruflar ile ilgili Yönetim Kuruluna yetki verilmesinin görüşülmesi ve karara bağlanması..

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    ÇORLU..
    Gönderi
    795

Esas

Alıntı Originally Posted by eses_26 Yazıyı Oku
    7- Yönetim Kurulunun sorumluluğunda olan ve dağıtılması gereken 2011 yılı faaliyet karının dağıtılma usulünün belirlenmesi, görüşülmesi ve karara bağlanması,
    9- Şirketin Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesinden alınmış S.S. İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ile birleşme sonucu devralınacak öz varlık tutarının sermaye artırımı hususu ve 2011 yılı dağıtımına esas dönem karının da sermayeye ilavesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
    10- Esas sermayeden kayıtlı sermaye sistemine geçme konularının görüşülmesi ve karara bağlanması,
    14- Şirketimizin sahibi olduğu inşaatlar ve arsalar ile ilgili ihaleler, mevcut gayrimenkullerin satılması, kiralanması, teminat, ipotek altına alınması, yeni gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi, inşaatlara dönüştürülmesi, bankalardan nakdi/gayri nakdi kredi kullanma yetkisi hususlarında Yönetim Kurulu' na yetki verilmesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
    16- S.S. İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ile birleşme hususunda Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi ve bununla ilgili Birleşme Sözleşmesi ile Birleşme Raporunun okunması ve karara bağlanması,
    17- Serbest İşlem Pazarında ( SİP ) işlem gören Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'yi Sermaye Piyasası Kanunu doğrultusun da sırası ile 2. ve daha sonra da 1.Ulusal Pazara taşımak için her türlü girişimlerde bulunmaya, Ulusal Pazarda işlem görecek duruma getirmeye yönelik işlem ve tasarruflar ile ilgili Yönetim Kuruluna yetki verilmesinin görüşülmesi ve karara bağlanması..
    şimdi bu önemli maddelerden çıkacak kararlara bakalım..
    7- 2011 karının dağıtım usulü.. 19 milyonun 8.5 milyonu bedelsiz verilecek.. geri kalan 10.5 milyon karar alınırsa nakit temettü verilebilir..
    9- bu maddede kooperatiften net devrolacak tutar açıklanacak ve 55 bin lirası mevzuata göre sermaye arttırımında kullanılacağı vurgulanacak. devir tutarı : yaklaşık 8.5 milyon. bu rakam henüz açıklanmadı umarım kurulda açıklanır..
    10- kayıtlı sermayeye geçiş için yetki alınacak ve 3 yıl için 100 milyon tl için yetki alınacak. yani şirket diyorki sermayemi 3 yıl içinde 100 milyona taşıyacağım.. buradan anlaşılan projeden gelecek kar rakamını sermayeye eklemek istiyorlar. yetki alacakları 1 e 18 bedelsizle sermayeyi 9 milyona taşıyacakları kesin.. sonrasında 3 yıl içinde 9 milyondan 100 milyon sermayeye ulaşmak için 1 e 11 %1100 oranda bedelsiz sermaye arttırımı potansiyeli doğdu..
    14-yeni gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi.. bu maddenin açılımında yetki alınırken imzalar atıldıysa anlaşmış olabilecekleri gmyo şirketi açıklanır ve hasılat paylaşımı modeliyle ortak proje yapılması için yetki istenir.
    16-kooperatifle birleşme raporu.. net devrolacak tutar olan 8.5 milyon lirayı açıklayacaklar ve karara bağlayacaklar..
    17- yönetim kurulu ulusal pazara geçmek için çalışmasını yapmış, ulusala geçmek için hertürlü girişimde bulunmak için ortaklardan yetki istenecek ve gerekli müracaat ve prosedürler tamamlanacak..[/SIZE]

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    ÇORLU..
    Gönderi
    795

Esas

Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    Sabırları zorluyor. 27sinde bakalım şapkadan ne sürprizler çıkacak. Takip ettiğim hisseler yukarı giderken bu geri geldi,sinirlerimi gerdi. Bıraksalar hisse soluğu 200lerde alacak ama birileri baskı uyguluyor. 27sinden sonra da basabilecek mi,izleyenler alabilecek mi merak ediyorum. Ya sabır.
    yeterli miktarda alıcı gelmediği için baskıyla hissenin yükselişini engellediler. az da olsa mal alma derdindeler sanırım. çarşamba kurul var bakalım kurula hangi fiyattan gireceğiz.. devamında kuruldan çıkacak kararlar karşısında baskı uygulamaya devam edebileceklermi bu hafta hareketli geçeceğini düşünüyorum..

Sayfa 51/765 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •