Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
Arama sonucu : 66 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Fiziki altın biriktirmeye farklı bir bakış açısı, darphane altınları!

Esas

Bu durumda %50 fiziki %50 fon olarak altin biriktirmek yoksa tumunu fiziki biriktirmekmi daha kazancli olur acaba?

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    İZMİT-İSTANBUL
    Gönderi
    2,835

Esas

Alıntı Originally Posted by mustafaylmz Yazıyı Oku
    Bu durumda %50 fiziki %50 fon olarak altin biriktirmek yoksa tumunu fiziki biriktirmekmi daha kazancli olur acaba?
    Altın'a ait beklentiler kağıt veya sanal paranın olası bir sorun yaşamasına dayandırılıyor. Bu dayanak,en azından bir spekülasyon olmasını beklemekten daha mantıklı. O halde sanal para veya kağıt para ile fon altın da aynı olmayacak mı. 3000-4000 bin dolar beklentisi olanlar fiziki altın almalı, 100 dolar için oynayanlar ise fon da devam edebilir.

3. Esas

Fiziki altın biriktirmeye olumlu bakıyorum ve paramın bir kısmını bu şekilde tutuyorum. Ancak fiziki altının saklama sürecinin sıkıntılı olduğu da bir gerçek. Toprağa gömme kısmını es geçersek altını ya Bankadaki kasanızda ya da evinizde saklayabilirsiniz. Devlet isterse bankadaki kasaya çok rahat el koyabilir. Bankadaki kiralık kasalar 2 anahtarla açılıyor, birisi sizde diğeri bankada. Yani elinizdeki anahtar, bankanın anahtarı olmadan hiçbir işe yaramaz. Devlet buraya isterse el koyup vergisini alabilir.
    Diğer çözüm ise altını evdeki kasaya koymak. Bu da sürekli hırsızlık korkusu ile yaşamak demek. Metal dedektörüyle evlerde metal yoğunluğu fazla olan yerleri keşfetmek oldukça kolay olmalı. Bu yüzden eve aynı zamanda alarm da taktırmak gerek. Ama bu da ne kadar işe yarar tartışmalı.
    Diyelim ki altını ciddi anlamda yükselten bir kaos teorisi gerçek oldu. Bu durumda sağlıklı bir güvenlik hizmeti verilebilir mi? Evimize baskın yapan çetelere karşı evimizi ne kadar savunabiliriz. Altınımızı başka bir yere taşımak istersek, bunu sağlıklı bir şekilde yapmamız ne kadar mümkün olur? Benim bu sorulara cevabım pek net değil. O yüzden fiziki altın oranını toplam paramın % 20'sini geçmeyecek şekilde ayarladım. Tabi daha iyi bir koruma yolu bulana kadar.
    Son düzenleme : titanium200815; 22-06-2015 saat: 14:14.

Esas

Eski insanlar savas ,salgin hastalik gibi tehlikelerden kacarken tum varliklarini ( altin mucevher vs) toprak altina gomer ve cevresinede gomunun yerini belirleyen birtakim sifreler belirlermisler,hic usenmeden o aciliyette ne zor ne karisik cizimler kazimalar vs yapmislar,tabi o zamanlar nufus azmis herkes rahat marka degerli forumdaslar eskiler gibi yapamayacaksak en mantiklisi banka kasasi lakin kiralik kasalarda oldukca yuksek ve sanirim her sene dahada yükseliyor :s devletler genelde halklarini en son bilgilendirir tipki borsada ky en son duydugu gibi acaba bankalarin kasa fiyatlarini surekli artirmalarinin gercek nedeni ne ? 2011_2012 yillarinda bircok vatandasin fiziki altinlarini bozdurduklarini biliyoruz peki sonra ne kadar satim yapildi,son 4 yildir bankalar altin isine girdiler,hurda altin isine girdiler,kuyumculardan fiziki altini bozdurup direkt olarak banka hesabina altin olarak gecirdiler vs vs kafamda deli sorular:dusun: sari kiz adami pervane eder deeler nede guzel derler

Esas

Külçe platin satılıyor mu piyasada? Ben hiç görmedim.

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Külçe platin satılıyor mu piyasada? Ben hiç görmedim.
    Reklam gibi olmasın ama benim bildiğim bir tek bu var : http://www.iar.com.tr/Urunler/platin--gramplatin/6

Kapalıçarşı'daki ana mağazadan alınabilir diye tahmin ediyorum. Ancak siz Antalya'daydınız sanırım..

Syg.

Esas

Platini altin olarak okuduguma göre kendime bi ceki duzen vermem gerekli )

Esas

http://www.zerohedge.com/news/2015-0...online-banking

fiziki altin ve dolar tutmanin onemi.

sona kalan dona kalir.

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •