Sayfa 2/168 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1341 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ISFIN - İş Finansal Kiralama A.Ş.

Esas

Uzmanlar kredi derecelendirme kuruluş Fitch Ratings'in, 8 Kasım'da Türkiye ile ilgili açıklayacağı rapora yönelik beklentinin devam ettiği görüşünü savunurken, yine de yeni pozisyon açma konusunda dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.
    Acar Yatırım Araştırma Müdürü Zeynel Balcı ise, not artışına yönelik beklentinin düşmesine rağmen piyasada çıkışın sürdüğünü söyledi. Balcı, piyasanın eğilim olarak yukarıyı gösterdiğini ancak hem işlem hacmi hem de işlemlerin banka ve bazı holding hisselerinde yoğunlaşması nedeniyle, hareket genele yayılmadan küçük yatırımcıya alım önermediğini söyledi.

Balcı şöyle konuştu, "Yükseliş altı büyük banka ve bazı holdinglerde yaşanıyor. Genele yayılan bir yükseliş yok. Rekor kırıldıktan sonra ve Moody's'den gelen açıklamaların ardından Fitch'ten gelecek not artışına yönelik şüpheler arttı. Ancak piyasa hala bu gelişmeyi fiyatlamaya devam ediyor. 'Görünümün artması dahi yeter' denmeye başladı. Diğer taraftan trend ise hala 'yukarı' diyor. 71.700 seviyesi önemli bir dirençti ve yukarı geçildi. Böyle önemli dirençler bin ya da 2 bin puan için kırılmaz. 71 bin 700'ün üzerinde kalınırsa bundan sonraki ilk kuvetli direnç 75 bin seviyesidir. Ara direnç olarak, 73.500'e dikkat edilmeli".

Esas

Alıntı Originally Posted by rintintin Yazıyı Oku
    Hissenin 2007 yilindan itibaren bedelsizleri hesaplanmis sekilde hisse performansi soyle:

31 ekim 2007: 0.92
    31 ekim 2008: 0.25
    30 ekim 2009: 0.60
    1 kasim 2010: 1
    1 kasim 2011: 0.93
    30 ekim 2012: 0.97

Tekrar soyleyeyim bunlar real fiyatlar. Kimse aglamasin bedelsizler var demesin.

Simdi bu tabloya gore bakarsak 2007 yilindan bugune kadar hissenin getirisi yuzde 6 civarinda. Peki 2007 de paranizi faize yatirsaydiniz ve yillik ortalama yuzde 10 faiz alsaydiniz bugunku degeri ne olurdu? Yillik ortalama yuzde 10 faiz alsaniz 5 yilda bu yuzde 61 eder. (faiz gelirine gelen faizi de hesaplarsaniz)

Eger bugun millet 0.96 dan 0.97 den satmak icin kuyruga girdiyse kimse kusura bakmasin bu hisseden bi cacik olmaz. Hatta birak cacigi bu hisseden bi caciga hiyar bile olmaz. Zararda degilseniz satin kacin kurtulun derim.

Tabloya iyi yonden bakalim 2008 den hesaplayalim derseniz size enayim derim cunku 2008 deki extrem kriz sartlari vardi. O donem butun hisseler tarihi diplerini gordu.

Hani borsa isi uzun vade isi derler ya hep 5 yil gecmis ortada gelir yok. Bu ne uzun is be? 100 yil mi beklemek lazim?

Tekrar soyleyeyim eger henuz satin almadiysaniz hic bulasmayin. Aldiysaniz ve zararda degilseniz satin ve arkaniza bakmadan kacin. Aldiysaniz ve zararina satmak istemiyorsaniz en yakin firsatta hisseden kurtulunuz ve yine arkaniza bakmadan kaciniz.

Eger aranizda "son 5 yilda hangi hisse faizden daha fazla kazandirdi" diyecek sivriler varsa kucuk bir liste:
    DOAS, GARAN, GARFA

Vaktim olmadigi icin sadece bu 3 hisseyi yazdim.

Tekrar soyleyeyim arkaniza bakmadan kacin bu hisseden. Hatta isbankasi grubunu silin kafanizdan o tarihten silinmeden. Kimse yok stratejik kurum yok kurumsal kurum yok ataturk kurdu ayaklari yapmasin

Isbank ve kurumlari dogandan beter oldugunda cooook gec kalmis olacaksiniz.
    özincenin başkanlığı gruba pek yaramadı....grup şirketleri karlılık açısından geçen dönemlerden çok* berbat günler geçiriyor..sandığın yeni bir başkan atama zamanı geçti bile..bizim başkan incede işbank g.md. yardımcılıktan arta kalan zaman bulursa işş finansı yönetmeye çalışışınca böyleoluyor..yani grubda vasıflı eleman kalmamış ki bir kaç iş yapıyorlar..sandık acl eleman yetiştirmeli..işin doğanla yaptığı starejik petrol ofis işide hezimetle bitmişti ..ariel de öyle..iyi ucuz kurtardılar..genel müdürde özinceydi..şimdi terfi aldı başkan oldu..biz yılların iş yatıorımcılarıda sürünmeye devam..
    işin yönetimsel bazı tespitlerin doğru..birde bankisen mi ne var ayrıca ..dolaylı yönetim..sandık üstü..hisselerde geberik devam..
    starejik diyoruz aman diyoruz fazla yazmayalım diyoruz gerçi bir çok bilinen ..kazığı biz yatırımcılar yiyoruz..jestiyon ikramiye hah getire nasılsa....

Esas

0.97 in altına bırakmıyorlar. 1-2 gün içinde bir atak yapabilir. 1.02 yi görebiliriz diye umuyorum... YTD

Esas

Bütün ortalamalar birbirine çok yakın. Dananın kuyruğu haftaya kopar ya 1.05 üzeri yada 90'lı seviyeler. şahsi görüşüm 1.05'in üzeri ağır basmakta.Tabiki bu benim fikrim kimseyi bağlamaz.

Duhul
    Jan 2011
    İkamet
    Bucharest
    Gönderi
    17,560
    Blog Yazıları
    4

Esas

Alıntı Originally Posted by eduysak Yazıyı Oku
    Bütün ortalamalar birbirine çok yakın. Dananın kuyruğu haftaya kopar ya 1.05 üzeri yada 90'lı seviyeler. şahsi görüşüm 1.05'in üzeri ağır basmakta.Tabiki bu benim fikrim kimseyi bağlamaz.
    banada oyle geliyor,
    kucuk islemlerle kademe kalkabiliyor artik.

kalkan kademede satis yemiyor.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Bu hafta Eczacıbaşı 800bin lot aldı, satışlar bir şekilde karşılanıyor. Bugün daha sağlam durdu, finansalların açıklanmasıyla birlikte 1'in üzerine atabilir. Bir önceki bilançoya dikkat ederseniz faaliyet geliri artmış ama diğer kalemlerden dolayı net kar düşmüştü (daha önce detayları yazmaya çalışmıştım). Faaliyet geliri artmaya devam ederse 1'i destek yaparak 1-1.35 bandına çıkabileceğini düşünüyorum.

YTD.

Esas

02/11/2012 11:29:59 *gedik yatırım, iş finansal kiralama için 1.33 tl hedef fiyat ve %37 potansiyel ile 'al' önerisini sürdürdü

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    Boşlukta
    Gönderi
    10,783

Esas

Alıntı Originally Posted by Karamamba Yazıyı Oku
    02/11/2012 11:29:59 *gedik yatırım, iş finansal kiralama için 1.33 tl hedef fiyat ve %37 potansiyel ile 'al' önerisini sürdürdü
    bu gedikyatta devamlı al önerisini sürdürüyor...bir ara da 1,95 dediydi..bir ara 1,34 dediydi...şimdide 1,33'mü demiş...iyi o zaman..

Sayfa 2/168 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •