Sayfa 88/588 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon
Arama sonucu : 4704 madde; 697 - 704 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

ciroda %15- 20 buyume hedefi ile cironun 120 mılyona gitmesi kacınılmaz en azından ve ilk yarıda %18,6 lık buyume bu hedeflerin tutturabilinirliği kanıtlıyor. ve sodanın etkısını 3 ceyrekte görnmeye başlayacagız. 3. ceyrekte satışlar diğer ceyreklerden daha yuksek olmuş.
    bence ciro soda meyvelı soda etkısı ile 150 mılyonlar civarına gidebilir ve net karda yıl sonunda inşallah epeyli artar..

Esas

pınarsu 6 aylıkta kar açıkladı,su satışlarının zirveye ulaştığı temmuz-ağustos-eylül ayları 3.çeyrek bilançosunda gözükeceği için bu bilançodan çok daha iyi bir bilançoyla karşılaşacağımıza eminim,pınarsu 6 tl yi gördüğü yıldada iyi kar açıklamış,bu sene bitmeden 6 tl ye ulaşacağını düşünüyorum,acemşah ın dediği gibi soda işine daha yeni girdi,bunların satışları da 3.çeyrekte gözükecektir,cola işine girse iyi olur diye düşünüyordum,ancak fikrimi değiştirdim,bence soğuk çay ve limonata işine girerse süper olur,soğuk çay işine dimes ve çaykur girdi,iki firmada yok satıyor,içenler bilir,kola gibi insanı şişirmiyor,herkese tavsiye ederim,limonatada c vitaminli,bu ikisine de girse o zaman çok süper olur,ancak pınarsuyun başındakiler öncelikle soda yı pazara güçlü sokmayı düşünecekleri için başka çeşitleri hemen üreteceklerini düşünmüyorum.

Esas

bankalarda havalar mutedil dalgalı.. ortada bir kriz varsa , bilimiyorum. krız ortamında 1 tl ye 1.5 kuruşa mal satan şirketlerin ayakta kalma sansları daha yuksek. ürünü 1000 tl.. vs üzerinde olan şirketler talep ötelemesinden dolayı zarar görebilirler . pınar su gibi kolayda mal üreten şirketlerin krizden etkilenmeleri daha zor.

bir diğer konuda gercekten bedelsiz olayı.. borusan gubrefb gibi şirketlerde bedelsizler etkılı olmadı, ama özkaynaklarının %50 si oranında orsa degeri olan sermayesi düşük bir pınar suda oldukça etkılı olur düşüncesindeyim. bu yatırımların ödemenmesi için sermaye artırmaları artık gerektiği yönunde izlenimler oluşuyor. daha buralarda yeniyiz.

Esas

yaşasın amerikan verisi kötü geldi bizim borsayı kurtardı tam komedi...

Esas

aşalım artık şu 3 ,60ları..

hazır amerikan veriside kötü gelmişken..

Esas

Üçüncü denemesinde 3.60 ı geçer İnşallah.

Esas

şu anki 3.57 yi yüzde 6 primli düşünenler için söylüyorum,pınarsu bugün prim yapmadı,şu an ki bana göre yükseliş değil,sadece kaybettiklerini yerine koyuyor,bana göre yükseliyor demek için 4 tl yi geçmesi gerekir,bu da önümüzdeki günlerde olacak diye düşünüyorum.

Esas

hay maaşallah...

Sayfa 88/588 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •