Sayfa 2/509 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 4067 madde; 9 - 16 arası.

Konu: EUHOL - Euro Yatırım Holding A.Ş

Esas

17 EKİM_NEDEN PİYASA 71000 OLDUĞU HALDE HİSSELER GİTMİYOR. ?
    gönderen Yönetim » Pzt Eki 29, 2012 6:12 pm

NEDEN PİYASA 71000 OLDUĞU HALDE HİSSELER GİTMİYOR. ? SORDUĞUNUZ MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEYİ AÇIKLIYORUM...

Biliyorsunuz 2008 de dolar 1.81 tepesini yapmıştı hisseler ve endeks tarihi diplerini göstermişti.. örneğin arçelik hissesi 1 lirada 6 ay bekledi gitti geldi gitti geldi 1 lirada sinirleri bozdu.. dolar düşmeye başlayınca kırılma seviyesinden o zaman başladı ve gitti 8 katına .. geride dönünce bakıyoruz 1 lirada neden kimse almamış bunu zengin olurdu diyoruz..o anda arçelik taşıyanlar 1.20 ye gitse de satsak bari diye düşünüyorlardı çünkü !! neyse konumuz bu değil bunu neden anlattığımı zamanı gelince açıklarım.. bazen fiyatlar gerçeği yansıtmaz bunun nedenleri vardır.

Resimde gördüğünüz şey bir yol.. borsaya uyarladım ben bunu.. bir yolda olduğunuzu düşünün polis yolu kesmiş.. demekki orada bir kaza ya da olay var... 1.80 de doların tutunmasından borsada büyük olay olamaz . Ancak doları ilgilendirmeyen yani kendini ondan soyutlamış şirketler yani banka kagıtları cazip görüldüğü için yabancılar tarafından alınıyor... garanti bankasından 40 milyon lot mal çeken adam yani 320 trilyon yatırım yapan adamı kimse durduramaz !!. üstteki resimde gördüğünüz gibi polis yolu kapatmış.. sadece başbakanın aracı- polis araçları- ambulanslar geçebilir emliyet şeritinden kontrole takılmadan transit geçebilirler.. borsada transit gidenleri 3 aydır görüyorsunuz zaten..

Diğer yan hisseler yani borsanın geneli tarihi diplerinde dolaşıyor..yatayda geziyor dediğim şey de uyuz eşşek gibi bi ileri bi geri.. yokuş yukarı olduğunuzu düşünün böyle bir trafikte.. aracınız otomatik değilse çok da usta şöför değilseniz her ileri gitmeye kalktığınızda ufak geri kaçırma yapabilirsiniz. bu seviyeden sonra görüyorsunuz zaten hisseler daha dipe gidemiyorlar giderlerse zaten şirketlerine zarar verirler ( arabalarına )

BİRDE ŞUNA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUM ! BORSANIN EN KÖTÜ HİSSELERİNİ ÖNERDİĞİMİ DÜŞÜNENLERE GELSİN BU ::Bakın tüm seçtiğim hisselerin geçmişlerine son 10 yılda en çok kazananlar listesinde ya da şirketini en çok büyüten şirketler olduğunu görürsünüz.. hepsi ciddi kar eden şirketler sermayesine göre yüksek kar marjları yapıyorlar.. avıva hariç o zarar ediyor ama 300 yıllık bir şirket olduğu için temeli sağlam...

Yani şöyle arkadaşlar:: bir yatırım yapılırken dükkan ev ya da bir fabrika otel yatırımı yaparken kendisini amorti etmesi 5 yıldan aşagı ise yaptığınız yatırımı geri kazanılması çok iyi yatırımdır.5-10 yıl ise normal bir yatırımdır... 10- 15 yıl üstü çıkarırsa kötü yatırımdır... 15 yıl üstü kazanılıyorsa o işe hiç girmemek gerekir...paranız pul olur kısaca !!!kaplamıne bakıyorum eksi 1 yılda sermayesi kadar kar açıklıyor.. yani harikanın en harikası bir şirket..piyasa değeride sermayesinin 15 katı olan kaç şirket vardır..yani siz bir yatırım yapıyorsunuz oraya koyduğunuz paranın 15 katını satmaya kalktığınızda size teklif ediyorlar.. amma yaptın şimdi 15 katına kim alır sermayesinin 15 katı olan şirketi derseniz.. yabancılar alıyorlar valla ! haziran ayında alan salak değildi herhalde.

. DAHA ANLAŞILIR ŞEKİLDE KONUŞURSAK !!

trafikte bekliyorsunuz önünüzde bariyerler var.. sizin altınızda bmw mercedes var.. tofasla murat 131 le aynı şekilde bekliyorsunuz diye sizin altınıza verdiğim araba kötü araba değil..şartlar şu anda beklemenize yönelik...ben 6 ay önceden endeks 70000 i geçecek dedim biliyordum şimdi 80 bine gidecek orta vadede .. hisseleride önerirken o yolun açık olduğunu düşündüm.. sonuçta emliyet şeridinden giden bankaların gideceğini ( başbakanın arabasının oradan hızlı gideceğini biliyordum o yüzden o yol açık olacak öngörüsüyle sizinde altınıza hışır bir araba yerine mercedes verdim...yani gidecek olsa en iyi araba gider manasıyla.. kısacası spekülatörler girecekse bu hisselere girer ..herkes kendisini sağlama almaya bakıyor artık bu piyasada..sürekli kar yazan bir şirketin kapandığını görmedim ben ... zarar edip hızlı hareketler yapıp para kazanmak yerine bu hisselerde beklemek mantıklı geldi bana...

KISACASI NE ANLATTIK:::SİZLERE ÖNERİLEN HİSSELER MERCEDES AYARINDA ARAÇLAR.. SADECE YOLDA OLUMSUZLUK VAR GİDECEĞİNİZ ŞERİTTE..BU YOL İLLAKİ AÇILACAK SONSUZA KADAR KAPALI YOL GÖRDÜNÜZ MÜ SİZ ? BORSAYA UYARLARSAK... HERKES CEBİNDEKİ PARAYA BAKAR BURADA... SADECE BU HİSSELER KY DA YOK.. AÇIN TAKASLARI KÜÇÜK YATIRIMCILAR KALMADI ARTIK BORSADA 1-2 YILDIR.. KÜÇÜK YATIRIMCILAR BU FİYATTAN ALMAZLAR.. YANDAŞLAR ALIRLAR TUTTURURLAR HİSSELERİ. BUNU DA HERKES YAPTIRAMAZ ÇEVRESİNE.. KAÇ KİŞİ 4 AY ÖNCE 54000 ENDEKSTE 70000 TELAFFUZ EDEBİLİYORDU.. ÇEVREM BİLE 59000 DEN BERİ 70000 DİYORDUM HER GÜN DÜŞÜŞ OLUYORDU DÜŞEN BİŞEYE KARŞI GİDECEK DİYENLEDE DALGA GEÇERLER SÖYLETMEZLER SUSTURMAYA ÇALIŞIRLAR.... KISACASI YAN HİSSELER YA PATRONLARDA YA DA YANDAŞLARDA !!! KÜÇÜK YATIRIMCI ORANI ÇOK DÜŞTÜ.. KÜÇÜK YATIRIMCI BURADAN GİRMEZ ZATEN HİSSELER 5 E KATLASIN O ZAMAN GİRECEKLER ONLAR..

ŞU ANKİ DURUMA BAKIP DA GARANTİ ALSAM KÖŞEYDİM NE İŞİM VARDI BU SIG HİSSELERDE DİYENLERE DE BİŞEY DİYEYİM... BEN 6 AY ÖNCE ENDEKS 70 BİNE GİDECEK DEDİM SONUÇTA ENDEKS GİDERSE GARANTİ BANKASI YÜZDE 100 GİDECEKTİ !! ALSAYDINIZ ALMAYIN GARANTİ GİTMEZ Mİ DEDİM !! HA KAPLAMIN GİTMEDİ DÜŞTÜ.. AMA GİTSEYDİ GARANTİYİ 5 KERE SOLLARDI.. SOLLAMADI ŞU ANDA AMA ONUDA YAPACAKTIR... BAZILARINIZ BENİ BEĞENMİYOR.. İHTİYAÇLARI OLAN PARAYLA BURAYA GİRDİKLERİ İÇİN ZARAR EDİYORLAR..BENDE DE HATA VAR TABİ KISA SÜREDE GİDECEK DİYORUM BÖYLE PİYASANIN ALIŞILMIŞIN DIŞINA ÇIKACAKLARINI BİLMEDĞİM İÇİN HATA BENDE DE VAR BORSA KISA VADELİ GİRENLERİ YAKIYOR HEP OLUMSUZLUKLAR ÜST ÜSTE GELEBİLİYOR.. BAZILARI BENİ BEĞENMİYOR SİSTEMİMİ.. AMA YİNE TÜRKİYEDE EN ÇOK ANALİZLERİ TUTTURAN BENDEN BAŞKASI DEĞİL..KISA SÜREDE OLMUYORSA DEDİKLERİM ORTA VADEDE İLLAKİ OLUR... SONUÇTA SATIN Bİ HALT OLMAZ DEDİĞİM HİSSELERİNDE HALİ ORTADA..TUTUN DEDİĞİM HİSSELERDE EN KÖTÜLERİ YÜZDE 50- 60 EKSİDE.. PİYASANIN GENELİNE BAKTIĞIMIZDADA KAGITLARIN DURUMU AYNI.. KALKIPTA 10 LİRADAN ALDIRDIĞIM HİSSE 1 LİRA DEĞİL... EN KÖTÜ ÖRNEĞİMİZ EGPRO BİLE 8.70 ÖNERİ FİYATI... 4.80 ŞİMDİ..2 YE KATLAMASINI BEKLEYECEĞİZ.. AMA 10-5-3 KAT İNEN KAGITLARIN ÇIKMA İHTİMALİ ÇOK ZOR..İHTİYAÇLARINIZI BU ARALAR ERTELEYİN BENCE KREDİ BİLE ÇEKMENİZİ ÖNERİRİM BURADAKİ DURUMLAR DÜZELECEK ÇOK KISA BİR SÜREDE.. ONUDA ANLATACAĞIM ŞİMDİ..

SÖZLERİM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,203

Esas

Alıntı Originally Posted by superhisse Yazıyı Oku
    teknik olarak 0,96-0,97 altına gelmedikçe benim için sorun yok bu hafta 1,02-1,07 bandını deneriz inşallah
    Bugünkü ve yarınki kapanış 95 üzerinden olmazsa at çöpe.

Esas

sana katılıyorum ama ben mustiyi tanıyorsam bukadar malı boşa almaz tam 2009 dan beri eurom dayız

Esas

peki bunun euromla ne alakası var onu anlamadım ben

Esas

Alıntı Originally Posted by -BULLS- Yazıyı Oku
    Bugünkü ve yarınki kapanış 95 üzerinden olmazsa at çöpe.
    Dünü kapattık bugünü kapatırsak ama musti diyince durucan ne olur ne olmaz.?..

Esas

kısa sürede %40 artış gösterdi. Bugün yukarımı aşağımı bir gidip bir geliyor herşey adamın elinde sattıysa aşağı aldıysa yukarı... zararda vazgeçmedim karda hiç geçmem Musti saygılar...

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    Kenya
    Gönderi
    3,650
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alaman Docland ecnebi vilayetinde Bankası var.......

Bankası var demek büyük bir saygınlık demektir.... Alaman Doçlandlarında banka almak işletmek kolay olmazsa gerek ....

Esas

Alıntı Originally Posted by kasirga123 Yazıyı Oku
    Alaman Docland ecnebi vilayetinde Bankası var.......

Bankası var demek büyük bir saygınlık demektir.... Alaman Doçlandlarında banka almak işletmek kolay olmazsa gerek ....
    ismini yazarsanız seviniriz geçenlerde öyle bi banka dile getirildi web sitesi dahi var yok gibi bişeymiydi neydi ...

Sayfa 2/509 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •