Sayfa 2/70 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 557 madde; 9 - 16 arası.

Konu: COSMO - Cosmos Yatırım Holding A.Ş.

Esas

Yarın spk bültenine odaklanalım bakalım hayırlısı olsun inş.beklemeye devam.y.t.d.

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    12,620
    Blog Yazıları
    1

Esas

Performans raporuna bakıyorum ve yorumumu yapıyorum.
    Arkadaşlar moral bozmak istemem ama bu şirket arpalık olmuş, eğer arpayı siz yemiyorsanız bu şirketi yönetenler yiyor demektir.

Rapora göre normalde karşılaştırma ölçütü %21 getirirken ve enflasyonun %2.5 !!!! olduğu bir ortamda sadece ve sadece %1,53 gelir elde edebilmiş.

Protföyün %1,53 getiri elde ederken toplam gider ise tam olarak %18,03

SPK nın cezasından kurtulmak için de portfoy yönetim ücreti nerdeyse almamışlar. Bu konuda %2 lik sınır var. Ama %18 lik giderin ayrıntısını yayınlamayarak gizlenebileceklerini sanıyorlar. SPK nın arayıp sorması lazım.

Teorik olark bu şirketin 5 sene sonra kapanması gerekiyor. Her sene %18 lik gider 5 yılda nereyse %100 eder. SPK 5 yıl zarar eden şirkete zaten el koyacakmış

SPK bu şirketlere nasıl izin veriyor anlamıyorum. Bunlar Kurumsal Yatırm Şirketi olduğu için BDDK veya SPK yakından denetlemeli. Bankalar nasıl denetleniyor ise bunlar da denetlenmeli.

Toplam portföy 5,5 milyon. Yatırımcı sayısı 2500 kişi. Kişi başına 2000 lira eder.

Bu şirket yakında Yatırım Ortaklığı faaliyetini bırakıp başka bir sektöre geçebilir. Yeni yasaya göre Yatırım Ortaklıklarından 20 milyon sermaye isteniyor. Bunu bir kalemde yapmalarına SPK izin vermez.

Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Spekülatörler bu tip şirketlerde kolay hareket yapabilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Performans raporuna bakıyorum ve yorumumu yapıyorum.
    Arkadaşlar moral bozmak istemem ama bu şirket arpalık olmuş, eğer arpayı siz yemiyorsanız bu şirketi yönetenler yiyor demektir.

Rapora göre normalde karşılaştırma ölçütü %21 getirirken ve enflasyonun %2.5 !!!! olduğu bir ortamda sadece ve sadece %1,53 gelir elde edebilmiş.

Protföyün %1,53 getiri elde ederken toplam gider ise tam olarak %18,03

SPK nın cezasından kurtulmak için de portfoy yönetim ücreti nerdeyse almamışlar. Bu konuda %2 lik sınır var. Ama %18 lik giderin ayrıntısını yayınlamayarak gizlenebileceklerini sanıyorlar. SPK nın arayıp sorması lazım.

Teorik olark bu şirketin 5 sene sonra kapanması gerekiyor. Her sene %18 lik gider 5 yılda nereyse %100 eder. SPK 5 yıl zarar eden şirkete zaten el koyacakmış

SPK bu şirketlere nasıl izin veriyor anlamıyorum. Bunlar Kurumsal Yatırm Şirketi olduğu için BDDK veya SPK yakından denetlemeli. Bankalar nasıl denetleniyor ise bunlar da denetlenmeli.

Toplam portföy 5,5 milyon. Yatırımcı sayısı 2500 kişi. Kişi başına 2000 lira eder.

Bu şirket yakında Yatırım Ortaklığı faaliyetini bırakıp başka bir sektöre geçebilir. Yeni yasaya göre Yatırım Ortaklıklarından 20 milyon sermaye isteniyor. Bunu bir kalemde yapmalarına SPK izin vermez.

Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Spekülatörler bu tip şirketlerde kolay hareket yapabilir.
    zaten tahsisli sermaye artırım kararı aldı ve yatırım holdinge dönüşecek eğer spkdan onay çıkarsa nerdeyse 4 ay geçti hala spkdan haber yok neyi bekliyorsa...ytdeğildir.

4. Esas

Bugün tekrar bülten çıkacak. Bakalım bu bültende varmı. Bülten çıktıktan sonra alım fırsatı verirler mi acaba..

5. Esas

Her an Tavana Çakabilirler

6. Esas

Maalesef yine yok...

Esas

spek abi mamma var yermisin.....ytdeğildir.

Esas

akıllının biri eşleşmede mal satamayacağını hala öğrenememiş..kademeleri silince 850 lotla 81 kapattılar.yarında en çok kazananlar arasına girerse şaşırmam nede olsa % 2 bugünden alacaklı.....ytdeğildir.

Sayfa 2/70 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •