Sayfa 1965/1965 İlkİlk ... 9651465186519151955196319641965
Arama sonucu : 15718 madde; 15,713 - 15,718 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Özgür Özeli mi kastettiniz ?
    Emin misiniz?
    Kendimden bile emin değilim.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

3. Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. https://x.com/sabah/status/1798377992235684256

Sabah
    @sabah
    Yahudi bilim adamı Haham Menachem Simon, New York'ta 'Özgür Filistin' sloganları eşliğinde İsrail pasaportunu yaktı.
    Linkte video var...

5. Baron Sebottendorf, Eckhart ile birlikte Nazi ideolojisini yaratan kişidir. Aynı zamanda Hitler'i bulup, NSDAP'ın başına geçirenler de bu iki kişidir. Hitler'in Nazi Partisi içindeki lakabı ''büyücüdür''.
    Resmi olarak, 1945'de Üsküdar'da bir teknede çıkan yangında öldüğü kayıtlara geçmiştir.
    Ölen kişi o değildi.
    1982 yılında, Antalya Havaalanında görüldüğü istihbarat raporlarına yansımıştı. Sonrası hiç bilinmiyor.
    Yukarıdaki filmde Mardin'de yaşadığı iddia ediliyor.
    Mardin tekin bir yer değildir. Mardin, Marduk'un evidir. Marduk ise Babil'in en büyük Tanrısıydı.

6. Hakan Fidan
    @HakanFidan
    Uzun yıllardır, Türk İslam medeniyetinin kuruluşuna katkı veren pek çok tarihi şehri ziyaret etme fırsatım oldu.

Mâverâünnehir ve Fergana Vadisi’nin şehirlerini, tarihi Horasan kentlerini ve diğer coğrafyalardaki Selçuklu şehirlerini defalarca görme imkanı buldum.

Urumçi ve Kaşgar, içimde hep ukde olarak kalmıştı. Nihayet, Çin’deki temaslarım vesilesiyle bu iki kadim şehri de ziyaret ettim.

“Kitabın adını Kutadgu Bilig koydum. Okuyana kutlu olsun ve ona yol göstersin. Ben sözümü söyledim ve kitabı yazdım. Bu kitap uzanıp her iki dünyayı tutan bir eldir” diye tanımladığı ünlü eserin müellifi, büyük âlim Yusuf Has Hâcib'in aziz ruhuna Fâtiha okudum.

Allah bütün âlimlerimize rahmet eylesin.

Sayfa 1965/1965 İlkİlk ... 9651465186519151955196319641965

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •