Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819
Arama sonucu : 149 madde; 145 - 149 arası.

Konu: ALTNY Altınay Savunma

1. Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

2. Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

3. Bu piyasa ne kadar mal Bi piyasa oldu ya blombergde bile borsada kardan vergi yok tüm işlemlerden vergi alınacak diye iyi bişey iş gibi lanse ediliyor yani hem kar satışına hem zararına satışa vergi alacak onun yerine sadece karlı satışa verği getirse hem endeksin hacmi etkilenmez hem endeksi pozitif yönde etkiler
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

4.  Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Bu öyle basit Bi iş değil kaç saat mühendislik var onu bilmem ama basit Bi iş olmadığı kesin belki 10 yıl bu projenin üstünde çalışan Bi mühendis gurubu vardır veya sürekli bu iş üzerinde çalışıyorlardı diğer işleri de bir yandan yürütüyorlar böyle işler yapan bir çok firma var zaten öyle bugünden yarına hiç bir şey olmuyor Bi ucundan başlanmış mesafe katedilmiş sonra sonuç alınmış testleri yapılmış başarı kaydedilmiş ardından savunma bakanlığına sunulmuş onlarında Bi testi olmuştur ve anlaşma imzalanmıştır bu aşamalar zaten 1 er yıldan az değildir ayrıca bu şirketin hem tusaş ile hemde aselsan ile ortak iştirakleri var birlikte de yapılmıştı olabilir o iştirak firmalar aracılığıyla ekstra Bi mühendis desteği alınmış olabilir diğer ortaklardan
    Bir ürünün üretilmesinde mühendislik hizmetinin kaç saat olduğu hesaplanırken sırf o ürünle ile uğraştığı saat dikkate alınır.

Yoksa işe gelen mühendisin fabrikada geçirdiği saat dikkate alınmaz.

5. Ne fark eder isterse 1 saatlik mühendislik olsun bu şirkette çalışan mühendisin zekiliğini gösterir 10 milyon saat olmasada 1 saat olsa daha iyi olur sonuç ney dersen firma kaana f16 ya kritik bir ürün takacak bunun için MSB ile masaya oturmuş anlaşmış
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •