Sayfa 292/292 İlkİlk ... 192242282290291292
Arama sonucu : 2332 madde; 2,329 - 2,332 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Aldığım riske şu ana kadar değmedi. Son alım fiyatım olan 311,50'nin % 0,32 - % 0,40 aralığında aşağısında dalgalanıyor fiyat. Henüz stop loss yapmadım, ancak boş işlem olmuş oldu şu ana kadar. Fiyat böyle seyretmeye devam ederse sabah realize ettiğim günlük kârın üçte birini uçurmuş olacağız gibi görünüyor. Hayırlısı bakalım. Güne güzel başlayıp endeksten bu kadar negatif ayrışabilmek de büyük sanat THYAO.

Yaptığım işlemler bir yatırım değil, scalping'dir, bu sebeple yatırım tavsiyesi de kesinlikle değildir, olamaz.
    Evet bir atak geldi ve 312,25 TL'den çıkış yaptım. Toplamda % 1,37 civarı bir günlük kâr ile bugünkü scalping işlemlerini bitirmiş oluyorum. kapanış saatine kadar işlem yapmayacağım.

Yaptığım işlemler bir yatırım değil, scalping'dir, bu sebeple yatırım tavsiyesi de kesinlikle değildir, olamaz.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. Bu sefer THYAO bize gol attı, sattıktan sonra biraz düşer gibi yapıp yükselmeye devam etti. Kapanışta son satış yerimden daha yüksek fiyatla almak zorunda kalabilirim bu gidişle.
    Clausewitz

3. Komedi oldu resmen. 316,00'dan THYAO aldık bu sefer. Sabah 315,25'ten çıkış yapmıştık. Arada yaptığımız scalping'den de lot başı 0,75 TL kazanmıştık. Sabah satmayıp hiç hareketsiz kalsak bugünkü elde ettiğimiz bileşik kâr ile kafa kafaya bitecek, ikinci kez aldığımızı satmasak günü beklenti üstü kârla bitirecektik. Sonuçta toplamda dünkü aldığımzla kalıp hiç satmamış olma durumu ile yine aynı kapıya çıkmış olduk. Zira bizim günlük kâr ile THYAO günlük kârı neredeyse aynı miktarda oluştu. Bizimki % 1,37 civarı oluşmuş komisyonlar düştükten sonra, THYAO'nun günlük değişimi % 1,36.. Allah'tan aracı kurumumuz sağ olsun çok düşük komisyon alıyor. Böyle tuhaflıklarla ilk defa karşılaşmıyorum, o yüzden ah vah edecek durum yok. "Trading'de zaten önemli olan kaçtan geri aldığın değil, kârda süreklilik ve istikrar önemli." deyip günlük züğürt tesellisi hakkımızı kullanalım

Sabah ola hayrola.
    Clausewitz

4. Bir ara günlükte irice bir yutan ayı mumu oluşmuştu, mumun son hali pırıl pırıl "nasıl kekledim sizi?" mumu olmuş. mavi kutuyu da yardı geçti. Kapanışa doğru milletin koştura koştura THYAO'ya gelmesi biraz da bu break out sebebiyle. Ama asıl büyük break out EREGL'de oluştu. Geçmiş bazı hallerinden çekinmesem aslında EREGL almayı düşünüyordum bugün kapanışta. Ama elim gitmedi, yine bildiğimiz ata oynadık.

Bereketli olur inşallah.

Yaptıklarım deli saçması gibi görünebilir, o sebeple yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz.
    Clausewitz

Sayfa 292/292 İlkİlk ... 192242282290291292

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •