Sayfa 44/44 İlkİlk ... 34424344
Arama sonucu : 352 madde; 345 - 352 arası.

Konu: TAVHL - Tav Hava Limanları

Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    bayramdan sonra ben de geleyim spenc hc burada istikbal parlak şişe bizi bitirdi
    Hocam yanlış mı hatırlıyorum en son 30 liralarda bir gelip gitmiştin. Ama şişeden ziyade bu o süreçlerde beni bitirmişti. Küçük Emrah gibi dolanıyordum bir dönem bunda. 😊 Neyseki portföyü bu dönemde bu sırtladı şükür diyeyim.
    Pandemi öncesi 4 pd lerde dolandık hep, çok kez yazdim geçmiş kirli sayfalara ilerde yine o pd lerde dolanmak umuduyla.. Hakkında hayırlısı olsun be moza hc. Ytd

Alıntı Originally Posted by marenostrum9 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Tiflis ve Batum sözleşmeleri 2027 de bitiyor, bunların uzatılması için girişim var mı acaba bilginiz var mı?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     Alıntı Originally Posted by zihnipara Yazıyı Oku
    Ben başkanla görüştüğümde ordaki seçimi bekliyoruz dedi. Sonrasında çalışmalara başlayacaklarmış yeni hükümetle.
    Tabi geçmişten bu zamana kadar yatırım yapıldı. 2037 ye kadar verilirse su kadar daha yatırım yapılır vs gibi haberler oldu ama bir sonuca varilamadi diye biliyorum.

2023 Aralık ayında şöyle de bir haber vardı.
    https://www.bagimsizhavacilar.com/ti...-ne-biliniyor/
    Gürcistan’ın başkentindeki Tiflis havalimanına büyük ölçekli genişletme çalışmaları için 7 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

Havalimanını işleten TAV Tiflis şirketi Batum’daki havalimanına da 2 milyon dolar yatırım yapılacağını duyurdu.

Şirket, Pasaport kontrol noktalarını ve pistteki onarım çalışmalarının tamamlanmasını ve yolcu kalkış alanının genişletilmesini planlıyor.

Gürcistan Hükümeti, ayrıca Tiflis’e yaklaşık 7,5 kilometre uzaklıktaki Vaziani’deki askeri havaalanını sivil havalimanına dönüştürmeyi planlıyor.

Gürcü yetkililer, ülkenin bölgede bir “havacılık merkezi” haline gelmesi yönündeki uzun vadeli beklentileri öne sürerek başkentin yakınında yeni bir havaalanı inşa etmeyi düşünüyor.

Hükümet sözcüsü bu duyuruyu Haziran ayı yaptı ve Tiflis yakınındaki Vaziani askeri havaalanının yerine yeni bir havaalanı inşa edeceklerini ya da başkentin mevcut uluslararası havalimanını genişleteceklerini belirtmişti.

Bu Gürcistan’ın dünyanın çeşitli bölgeleri arasındaki ulaşım ve kargo trafiğindeki rolünü artırmayı amaçlayan bir dizi hamlenin sonuncusu.

Yetkililer, Tiflis’te yeni bir havaalanı inşa etmek veya halihazırda faaliyette olan uluslararası havaalanını genişletmek arasındaki en iyi seçeneği belirlemek için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Mevcut havalimanının mevcut talepleri karşılamasına rağmen büyüme kapasitesinin sınırlı olduğunu ve “20-30-50, hatta 100 yıllık beklentiler” açısından başka bir yerde yeni bir havalimanının gerekli olacağını savunuyorlar.

Gürcistan şu anda üç uluslararası havaalanına ev sahipliği yapıyor; şehir merkezinden arabayla 20-30 dakika uzaklıktaki Tiflis havalimanı en büyüğü. Batı Gürcistan’daki Kutaisi yakınındaki daha küçük bir havalimanı, Wizzair gibi uygun fiyatlı havayollarına ev sahipliği yapması ve Avrupa’ya ucuz uçuşlar sunması nedeniyle son yıllarda popülerlik kazanıyor. Batum yakınındaki üçüncü uluslararası havalimanı da diğer ikisine göre daha az trafiğe sahip.

Tiflis Havalimanı, 2005 yılından bu yana en büyük hissesi (yüzde 46) Fransız Groupe ADP’ye ait olan Türk şirketi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor .

TAV ile yapılan sözleşme, şirketin izni olmadan ülkenin mevcut havalimanının 150 km yarıçapında bir havalimanı inşa etmesini yasaklıyor. Sözleşmenin süresi 2027’de doluyor ve yetkililer anlaşmaya sadık kaldıklarını iddia ediyor. Hükümetin öngörülerine göre yeni havalimanı yapılması kararı alınırsa inşaat önümüzdeki yıl başlayacak ve 3-4 yıl içinde tamamlanacak.

Mevcut sözleşmenin değiştirilip değiştirilmeyeceği veya yetkililerin sözleşmenin süresi dolana kadar bekleyip beklemeyeceği konusu netlik kazanmadı.

Mayıs ayının başından bu yana, Gürcü yetkililer daha büyük bir havalimanı inşa etmek içinn çeşitli argümanlar sunuyor; bazıları sürekli artan yolcu akışına atıfta bulunurken, diğerleri ülkenin hava kargo elleçleme kapasitesinin artırılması gerektiğine işaret ediyor.

Ekonomi Bakanı Levan Davitashvili, 5 Haziran’daki hükümet toplantısı sonrasında gazetecilere verdiği demeçte, “Gürcistan’ın lojistik açıdan bölgesel bir merkez olması gerektiğini söylüyorsak ve kargo operasyonları da dahil olmak üzere transit uçuşlardan bahsediyorsak, bunun için genişleme alanına ve büyük bir ekonomiye ihtiyacımız var.” demişti.
    Ytd

Tabi bu geçen seneki bir haber ne olur nasıl gelişir bilmek zor. Tav yönetiminin karar vereceği veya alabileceği bir durum değil. Gürcistan yönetimi kararı ile alakalı. Ytd

Tav yönetimi, tahtacısi ve topikdeki tüm arkadaşlara iyi bayramlar diliyorum. tavsaninda gözlerinden öpüyorum..

5. Eyvallah abi tüm ortakların bayramı mübarek olsun bayram sonrası geri dönüşümüz muhteşem olsun 🤣

6. DFG tarafından yorumlanan Tav Havalimanları ( Tavhl ) Bilanço Analizi 2024-3 :

https://www.youtube.com/watch?v=YmSv-1kphWA

7.  Alıntı Originally Posted by Bombalar Yazıyı Oku
    DFG tarafından yorumlanan Tav Havalimanları ( Tavhl ) Bilanço Analizi 2024-3 :

https://www.youtube.com/watch?v=YmSv-1kphWA
    Teşekkürler paylaşım için..ytd

8. Kapanışa bir nazarlık olsun yine. 🧿 Ytd

Sayfa 44/44 İlkİlk ... 34424344

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •