Sayfa 139/139 İlkİlk ... 3989129137138139
Arama sonucu : 1109 madde; 1,105 - 1,109 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

1. Memişler mi yemişler mi. Daha dün şirket alındı bugun yuzde 80 bedelli.

--bilanço-gelir tablosu ve faaliyet raporunda ilk başta dikkati çekenler...

--stok eritmek için üçe beşe bakmadan karsız satmışlar.; brüt kar marjı çok düşük...
    --nakit akış tablosu fena değil
    --genel yönetim giderlerinde belirgin, pazarlama ve satış giderlerinde orta derecede düşme var (koç holdingin danışmanlık/haracı ve düzey etkisinin gitmesi ile)...
    --gurup içi alım ve satımlar düşük derecede...ama artabilir...
    üst düzey yeni yöneticilere ödenen toplam ücret, önceki döneme göre 3 kat artmış (23 den 74 e)...
    --türkiyede üretim fazlalığı var sanırım, kar marjı düşük, dünyada domates-salça arzı azalırsa, ihracat ve katma değeri ürünlerin payı artar ise, sembolik bedelli yerine okkalı bir bedelliye gidilir ise (çağrı için vermeniz gereken ama vermediğiniz para ile bedelli yapın), belki bir şeyler olur...
    --yine de bir umut var idi, üst yönetimin aldığı ücretin artışı soru işaretlerine yol açtı...
    Türkiye'de her şey olabilirsin ama rezil olamazsın. M.Mungan

Grafikten de anlaşılacağı gibi bir yıldır düşüyor hatta bir yılı bile geçti parası pul oldu insanların bir hisse hiç mi tepki vermez

4.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Özellikle pazarlama giderleri konusunda bu çeyrek olmasa da bir sonraki çeyrek önemli azalma bekliyorum.
    Yetmez ama evet diyelim bu kısma.

Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    bedelli konusuna gelirsek. aynı şekil düşünüyorum, yetersiz. 108milyon TL neye yetecek tam olarak?
    6 aylık üst yönetim gideri 74 milyon TL.
    Bedelliden gelecek para 108 milyon TL.

Hahahah.

--yağmurdan kaçarken doluya yakalanma ihtimali var mı?
    Türkiye'de her şey olabilirsin ama rezil olamazsın. M.Mungan

Sayfa 139/139 İlkİlk ... 3989129137138139

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •