Onemli Gunler Banner
Sayfa 862/862 İlkİlk ... 362762812852860861862
Arama sonucu : 6894 madde; 6,889 - 6,894 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. 2.ceyrek te daha iyi bilanço bekliyorum
    Siz ne diyorsunuz bu konuda
    Evet sadece bir zaman sonra yeniden gider mi acaba

2.  Alıntı Originally Posted by aliergur Yazıyı Oku
    ikinci çeyrek bilanço karı 500 milyon üzeri gelecektir ilk çeyrekten düşük olur ama 500 milyon altı pek olmaz hele zarar asla olmaz herkes rahat olsun
    ilk çeyrekten neden düşük olur sizce ? benim beklentim daha farklı

3. ihracat kotalarından dolayı tavuk firmaları yurt içi satışlarında bir miktar indirime gitmek zorunda kaldılar bu banvit içinde geçerli birazda stokları arttı ama mısır ve soya fiyatlarında da ciddi düşüşler var bu düşüşler maliyetleri olumlu etkiler.
    fakat bu etki üç ay sonraya yansır çünkü tavuk eti üreten firmalar minimum 3 aylık yem stoğu ile çalışırlar o nedenle benim beklentim ikinci çeyrek bilanço karının ilk çeyrekten biraz az olması yönünde olur

4. Tavuk sezonu açılmıştır
    Evet sadece bir şey var mı Yardımcı olur mu

5.  Alıntı Originally Posted by aliergur Yazıyı Oku
    ihracat kotalarından dolayı tavuk firmaları yurt içi satışlarında bir miktar indirime gitmek zorunda kaldılar bu banvit içinde geçerli birazda stokları arttı ama mısır ve soya fiyatlarında da ciddi düşüşler var bu düşüşler maliyetleri olumlu etkiler.
    fakat bu etki üç ay sonraya yansır çünkü tavuk eti üreten firmalar minimum 3 aylık yem stoğu ile çalışırlar o nedenle benim beklentim ikinci çeyrek bilanço karının ilk çeyrekten biraz az olması yönünde olur
    Benim duyumum Nisan ayında ciddi zamlar yapıldıgı yönünde bunu mahalle kasabı da teyit ediyor belki mayıs ortası ve haziranda kurban sebebiyle kısmı indirim olsada ciro ve net karı ilk çeyrekden daha kuvvetli bekliyorum hayırlısı bakalım

6. Gıda sektörünün ihracat şampiyonu Banvit oldu
    15 Haziran 2024 14:50

https://www.dunya.com/sektorler/gida...-haberi-732425
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 862/862 İlkİlk ... 362762812852860861862

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz