Sayfa 478/478 İlkİlk ... 378428468476477478
Arama sonucu : 3820 madde; 3,817 - 3,820 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,751
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    kast ettiğim şey BYD Manisa yatırımı değil zaten, BYD Macaristan ve İspanya ya fabrika açıp pazar payı için acımsızca fiyat kıracak ve bizim ihraç pazarlarına saldıracak. derseniz Çin e Rusya tarzı ambargo gelecek eyvallah ama standart gidişatta BYD tüm Avrupa otomotiv üreticilerinin içinden geçecek.
    Çin daha çok binek aracında rekabetçi.. Ticari araçlarda şu ana kadar bir ağırlığı yok... Yurt içinde binek araç sektörünü zorlayabilir... Ama Ford otosan gibi firmaları çok zorlamaz..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Peki sendeki yükselmeyecek algısı neye dayanıyor.

Finansçıların en iyi yaptığı iş bahane uydurmaktır. Bana muhtemel yükseliş için bahane uydur dersen, hemen 10 tane uydururum. Sonuçta bu iş yüksek gördüğümüz ihtimale oynamak, tutar tutmaz onu zaman gösterir.
    madem sordunuz cevap vereyim.

TEFAS a giriyorum ALI fonu için son 5 yıl ve dolara bakıyorum.

ALI: %1562
    USD: %483

bileşik getiriyi hesaplamadım ama hadi yıllık 40% USD cinsi olsun.

kendimce düşünüyorum bu şirketler ne yaptı neler yapabilir, rekabette yeni firmalar var mı trendler nedir.

karnı doyan sofradan kalksın benim kumarım biter diyorum ve kalkıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    madem sordunuz cevap vereyim.

TEFAS a giriyorum ALI fonu için son 5 yıl ve dolara bakıyorum.

ALI: %1562
    USD: %483

bileşik getiriyi hesaplamadım ama hadi yıllık 40% USD cinsi olsun.

kendimce düşünüyorum bu şirketler ne yaptı neler yapabilir, rekabette yeni firmalar var mı trendler nedir.

karnı doyan sofradan kalksın benim kumarım biter diyorum ve kalkıyorum
    Ha, çok arttı, daha artmaz diyorsun.

Birileri de öldük bittik diyor, bir yıldır sürünüyor borsa diyor. Hatta çok artmış dediğin ALI fonu bu balıkta da gündem oldu...YTD %25 artmış, berbat bir performans diyenler çoğunlukta.

Neyse, bence borsa adil değerinde sayılır. Ama, borsanın özelliği zaten bazen aşırı pahalı, bazen de aşırı ucuz olmasıdır. Yani beklediğim ortam oluşursa, aşırı pahalı hale gelecek bir yükseliş daha görebiliriz.

Pahalı, ucuzluk konusu nereden baktığına, nasıl baktığına göre değişir onu da söylemiş olayım..sen 5 yıla bakarsın, ben 2013 e bak derim...11 yıl olmuş, dolar enflasyonu en az %50...ama bizim borsamız hala oradaki değerin %40 altında nominal olarak..Reel olarak %60 filan.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Güncel Fon dağılımım:

90% AMZ: Allianz Altın
    10% AEN: Allianz İkinci Değişken

faizler 36% altına glenene kadar değişiklik düşünmüyorum.

Sayfa 478/478 İlkİlk ... 378428468476477478

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •