Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
Sayın heval Allah şifa versin.

Bizim sülalemizde şeker hastalığı yoktu. Şekerden çeken hiç olmamıştı.(Bu konular ilgi alanıma girdiği için büyüklerimden bolca bilgi aldım.) Ancak annem de babam da şu an şeker hastası. Besinlerimizdeki katkı maddelerinde buluyorum nedeni.

Çevremdeki şeker hastası sayısı da gün geçtikçe artıyor. Genç yaşlı demeden. Nüfusa oranla hasta sayısı hızla artıyor. Genetiğin dışında beslenme ve kortizon gibi ilaç kullanımları sebebiyle bunu yaşadığımıza inanıyorum.

Bizde genetik olarak gelen temel hastalık ta "romatizma/romatoid artrit" maalesef. Yavaş yavaş çürütüyor insanı. Ben sülük ile çare bulabildim. Şimdilik stabil bir hayat yaşıyorum. Umarım siz de kendiniz için en iyisini bulursunuz. Hayat zaten zor, hastalıkla mücadele iyice zorluyor.

Saygılar...
Size de geçmiş olsun...

Yaşlılıkta ortaya çıkan bir şeker hastalığı var....

Genetik hastalık insanlarda genelde 40 yaş döneminde ortaya çıkıyor...Fark edilmediğinde sonuçları maalesef ağır oluyor....

Katkı maddelerinin mutlaka bir tetikleyici özelliği var ve de yadsımamak gerek... Ayrıca metropollerde ki kirli hava , Vucudu temizleyen en önemli madde olan temiz sağlıklı suya erişememek (ambalajlı ürünlerin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum) ...vb...

Bizler 40 yaş sonrası Sağlık sektörünün en iyi müşterileri oluyoruz...Bir poşet ilaçla yaşamaya devam a.q...Adamlar bizi iyileştirmiyor ama öldürmüyorda ...En iyi müşterisini öldüren esnaf gördünüz mü