Onemli Gunler Banner
Sayfa 583/583 İlkİlk ... 83483533573581582583
Arama sonucu : 4664 madde; 4,657 - 4,664 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    GPH İngiliz borsasından çıkacakmış. Hisse başı 3 dolar teklif diyor şuan hisse 242 sterlin. IPB %7,78 oranında bu hisseyi taşıyor Bu olay fona nasıl yansır tecrübeli arkadaşlar değerlendirebilir mi rica etsem

https://www.bloomberght.com/global-y...or-2354938-amp
    Bu Hisseyi taşıyan fon ve yatırımcısı parayı Kutmana kaptıracak a.q....

2. Tüm forum üyelerinin kurban bayramı kutlu olsun.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3. Bayramınız kutlu günleriniz mutlu olsun.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

4. Hisse fonlarda NNF tutuyorum ama performansı son aylarda çok düştü. Yerine hisse fonu olarak ne tutabilirim?
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bu Hisseyi taşıyan fon ve yatırımcısı parayı Kutmana kaptıracak a.q....
    Öncelikle herkese mutlu ve sağlıklı bayramlar.
    Hissenin fiyatı Google da 242 gbx yazıyor.
    1 sterlin 100 gbx e esitmis. Yani hisse fiyatı 2,42 sterlin.
    ipb nin fon dağılımına baktım bu hisseden 2 milyon lot almışlar.
    242 sterlin olsa bu kadar alamazlardi.

Global Ports Holding PLC https://search.app.goo.gl/zFkeMXv

6. Kurban bayramınız mübarek olsun, sağlık ve huzur dilerim.

7.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Hisse fonlarda NNF tutuyorum ama performansı son aylarda çok düştü. Yerine hisse fonu olarak ne tutabilirim?
    Hisse fon seçiminde bir sürü kriter rol oynayabilir(aktif-pasif yönetim, Bist 30, Bist 100 dışı, teknoloji, enerji sektörü vs gibi tematik fonlar, değer - büyüme yatırımı vs vs)

Nnf alternatifi dediğiniz için, borsa İstanbul geneline yatırım yapan, tematik olmayan hisse fonlar arasından bir fikir vermesi açısından ve son aylar dediğiniz için(NNF 3 aylık getiri 10.78) 3 aylık performans olarak tefastan bakarsak,

En çok para yöneten sırasıyla 5 büyük portföy yönetim şirketinin Hisse Senedi yoğun fonları ve 3 aylık getirileri % ;

1 - Ziraat Portföy - TZD : 10.07
    2 - Ak Portföy - AK3: 30.81
    3- iş portföy - TI2: 39.46
    4- Garanti portföy - GHS: 28.43
    5- Yapı Kredi portföy: YHS: 23.96

5 büyük şirket teoride iyi fon yönetici ekipleri ile çalışmaları beklenir.

Banka dışı portföy şirketlerinden de 3 aylık getirisi ile dikkat çeken 5 hisse fon;

1 - phillip portföy PPB 36.07
    2 - İstanbul portföy IIH 35.98
    3 - Azimut portföy GSP 35.39
    4 - kare portföy KYA 32.12
    5 - Ata portföy AAV 28.97

3 ay hisse fonlar için kısa bir süre, geçmiş 3 ay en geride kalan fonlar önümüzdeki ay zirvede de olabilir.

Ayrıca fon yöneticisi, fon büyüklüğü, yatırımcı sayısı, 3 yıl - 5 yıl performanslarda seçimde göz önünde bulundurulması gerekir. Hisse fonlar uzun vade yatırım enstrümanları, kısa vade için yüksek riskli.

Ayrıca tek hisse fon seçmek yerine, 2-3 adet seçmek, içlerinden birinin iyi performansı göstermesi, diğerleri iyi performans göstermese de, toplamda yeterli olabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Saygılar

8. Teşekkür ediyorum @tradestop.

Sayfa 583/583 İlkİlk ... 83483533573581582583

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •