Sayfa 626/626 İlkİlk ... 126526576616624625626
Arama sonucu : 5007 madde; 5,001 - 5,007 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Borsada çok fazla şey bilmeye gerek yok, ama en azından aylık yada haftalık grafikleri açıp bakmayı bilmek lazım, bu grafikleri hem TL hem dolar yada avro olarak göz ucuyla kontrol etmek lazım, bir yılda TL bazlı 30 katına giden bir hisseyi fonuna ekleyen sözde profesyonelin iyi niyetinden şüphe etmeye gerek yok çünkü onda iyi niyet aranmaz...

bu örnekler hangi hisseyi almamızı değil, hangisini almaktan kaçmamız gerektiğini söylüyor.
    Birçok kişi zaten bu grafiğe bakıp uzaya çıkan hisseyi almayacaktır.
    Ayrıca grafiklere bakıp her şey çözülse forum ve sosyal medyada bu kadar şikayet eden olmazdı.
    Son düzenleme : bozdogan82; Bugün saat: 00:49.

2.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    bu örnekler hangi hisseyi almamızı değil, hangisini almaktan kaçmamız gerektiğini söylüyor.
    Birçok kişi zaten bu grafiğe bakıp uzaya çıkan hisseyi almayacaktır.
    Ayrıca grafiklere bakıp her şey çözülse forum ve sosyal medyada bu kadar şikayet eden olmazdı.
    Kesinlikle haklısınız, bende zaten sadece grafiğe bakıp parayı komple yatırmak lazım demedim, ama en azından bu grafiklere bakılmalı, heleki koskoca fon yönetimi yapan firma bunun için profesyonel, diplomalı, eğitimli, tecrübeli insanlar çalıştırıyor bunun karşılığında hiçte az olmayan Yönetim ücreti alıyor, üstüne gidip böyle uzaya çıkmış hisseleri alıyorsa, yada diğer yatırım kurumları gibi saçma sapan hisseleri millete öneriyorsa (malum bir çok kurum sözde araştırma raporu yada model portföyü gibi) işte bu tip profesyonellerde iyi niyet arayıp bel bağlalamamak lazım, mümkünse kendi göbeğimizi kesmek değilse kesen adamın elinde steril makas mı yoksa balta mı var diye bakmak lazım....
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

3. Bu arada malum fonda yakalanan tüm yatırımcılara ciddi geçmiş olsun, sanki iş işten geçince akıl vermeye çalışıyorum gibi oluyor ama işin aslı öyle değil, bende zamanında aracı kurumlarda hiçte güvenilmez kişiler tarafından yanlış yönlendirilmeye çalışıldım, hatta birebir telefon görüşmeleriyle, neyseki beni bu konularda daha öncesinde ve hatta olay yaşanırken uyaracak tecrübeli tanıdıklarım vardı, yoksa zaten pekte az olmayan yediğim kazıklar hanesine onları da yazmış olurdum...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Bsoke ve btcim bu kadar fazla hisse almaları eleştiriye açık ama sizin yorum fazla ağır olmuş.

Daha önce de ipb fonu için başka bir üye zar atıyorlar diye yorum yapmışti.
    Forumda İstanbul portföye karşı ön yargı var sanki.
    Ön yargı yok gerçekler var. Yapılanlar ortada. Görmek isteyen görür.
    Geçen yıl IRF fonunda üçkağıda geldik.
    Burada yazıldı çizildi. Fon içeriğindeki tüm varlıklar artı kapatmasına rağmen 3 gün boyunca fon getirisini eksi yaptılar.
    Maillere dönüş yapmadılar, telefonlara çıkmadılar.
    Buradan bir arkadaş telefonda nihayet birini yakaladı aldığı cevap 'fon bu düşerde çıkarda' oldu.
    3.gün sonunda kap açıklaması geldi hatalı hesap yapıldığına dair.
    Ama getiriler düzeltilmedi. Kısaca yatırımcılarını tokatladılar.
    O gün sildim zaten 2 sandalye 1 masa fon şirketlerini.

Hedef portföyün yaptıkları ise sayfalarca yazsak bitmez.
    HDA fonu en bariz bilineni zaten.
    NNF ye Alarko hisselerini yıllarca taşıttılar, patron satışları vs. yedirdiler, yetmedi FNT serbest fon kuruldu oradan Alarko alımına taşımına devam edildi.

Şimdi baktığımızda NNF ve FNT Alarko hisselerini kısmi taşıyor. Ancak yatırımcılara taşıtmış oldular bu hisseleri.
    Son dönem getirileri yerlerde.

Şimdi ise IPB fonu almış Alarko hisselerini. Geçen ay yüklü şekilde portföye giriş yapmış ??? Buna yorum yapmayacağım.
    2 çimento şirketi değil sadece sorun.

Para zor kazanılıyor. Çoluk çocuğunuzun geleceğini kaptırmayın 2 sandalye 1 masa şirketlere.

5.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Borsada çok fazla şey bilmeye gerek yok, ama en azından aylık yada haftalık grafikleri açıp bakmayı bilmek lazım, bu grafikleri hem TL hem dolar yada avro olarak göz ucuyla kontrol etmek lazım, bir yılda TL bazlı 30 katına giden bir hisseyi fonuna ekleyen sözde profesyonelin iyi niyetinden şüphe etmeye gerek yok çünkü onda iyi niyet aranmaz...

Şu grafik tırmanıştayken bile 48e geldiğinde tutmaya devam eden yürek yemiştir bence..

6.  Alıntı Originally Posted by squidward Yazıyı Oku
    insanlar kediye ciğeri emanet edip üstüne bide yönetim ücreti ödemekten çekinmiyor. inanılmaz.
    Dogru tesbit , 4 ay önce yazdim buraya eğer hisse ile ilgili yatırım düşünüyorsanız Fon işinin bittigini ve direkt hisse alıp satarak yapılması gerektiğini ,malum şirketin sadece ppf dışında yanından geçmedim ,

7. Bu da şişmeye başlamış, bakalım patlayacak mı

https://fintables.com/fonlar/HEH

Sayfa 626/626 İlkİlk ... 126526576616624625626

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •