Sayfa 331/331 İlkİlk ... 231281321329330331
Arama sonucu : 2645 madde; 2,641 - 2,645 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Beşinci elektrikli araç markası da iflas etti!

https://www.cnnturk.com/ekonomi/besi...s-etti-2124698
    Son dönemde "özellikle" Habertürk kanallarında Hidrojen Teknolojisi ile ilgili haberlere sıkça rastlar oldum, hayırlısı olsun... İleri dönemde başka çare yok zaten çünkü mevcut pil teknolojisi sürdürülebilir bir elektrikli araç sanayisi oluşturmaktan uzak...Ayrıca o pilleri imal ederken yaratılan çevre kirliliği artık gözle görülür etkiler göstermeye başladı...Toyota CEO'su "Yeni Motorumuz Elektrikli Araçları Tarihe Gömecek!" diyor ve geleceğin hidrojen teknolojisinde olduğunu söyleyip duruyor:

https://www.youtube.com/watch?v=Ar-fjnC7N7A

Var bir hayalimiz, umarım gerçekleşir...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Son dönemde "özellikle" Habertürk kanallarında Hidrojen Teknolojisi ile ilgili haberlere sıkça rastlar oldum, hayırlısı olsun... İleri dönemde başka çare yok zaten çünkü mevcut pil teknolojisi sürdürülebilir bir elektrikli araç sanayisi oluşturmaktan uzak...Ayrıca o pilleri imal ederken yaratılan çevre kirliliği artık gözle görülür etkiler göstermeye başladı...Toyota CEO'su "Yeni Motorumuz Elektrikli Araçları Tarihe Gömecek!" diyor ve geleceğin hidrojen teknolojisinde olduğunu söyleyip duruyor:

https://www.youtube.com/watch?v=Ar-fjnC7N7A

Var bir hayalimiz, umarım gerçekleşir...

Habertürk ciner grubunun bi şeyler yaklaşıyor mu acaba

3. Yarın genel kurul var ve ben İstanbul'da değilim arkadaşlar...Hoş, olsam da gitmeyecektim zaten...Fazla bir sürpriz gelişme beklememek lazım toplantı sonucundan...Temettümüzü alır keyfimize bakarız bir süreliğine...Şu rapor ve sonrası açıklamalar bu şirketin temel beklentisi bunu unutmayalım...Daha önce de yazmıştım, olası bir stratejik vizyon değişikliği iz veyahut emaresinin fiyatlanacağı seviyeler kesinlikle buralar değil...

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Yarın genel kurul var ve ben İstanbul'da değilim arkadaşlar...Hoş, olsam da gitmeyecektim zaten...Fazla bir sürpriz gelişme beklememek lazım toplantı sonucundan...Temettümüzü alır keyfimize bakarız bir süreliğine...Şu rapor ve sonrası açıklamalar bu şirketin temel beklentisi bunu unutmayalım...Daha önce de yazmıştım, olası bir stratejik vizyon değişikliği iz veyahut emaresinin fiyatlanacağı seviyeler kesinlikle buralar değil...
    Sayın hissedarxd Bu emareleri anlayabileceğimiz bir yöntem var mı ?

5.  Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    Sayın hissedarxd Bu emareleri anlayabileceğimiz bir yöntem var mı ?
    Üstadım, piyasa oyuncuları henüz fiyatlamıyor ancak esasen bu yönde gayet belirgin emareler var...Mesela durup dururken KST'nin 6 milyar TL seviyesine çıkarılması, neredeyse mağmaya değecek boyutta karot çalışması ki termik santral işletilmesi ile hiç bir ilgisi yok, EPDK kararı ve sayın bakanın karbon ayak izi ile ilgili son açıklamalarını ve mevcut konjonktürü birlikte değerlendirdiğimde termik santral işinden vazgeçmemiş olmaları garip olur...Garipten öte saçma ! Zaten var olan santrallerin bir kısmı mevcut ekonomik kriz nedeniyle üretime ara verdiler, gelen bilançoların hemen hepsi zarar, berbat durumdalar...Bile bile lades yapmazlar bence...

Son tahlilde 188 milyon ton kömürün bir şekilde değerlendirilmesi de lazım çünkü büyük ortak onlar ve kazanılacak paradan en fazla onların cebine girecek biz garibanların değil...Ayrıca, sayın Turgay beyin burada yıllarca sabırla beklemiş yatırımcılara bir vefa borcu olduğunu da söylemem lazım...İnanın bunu bizzat kendilerine de söyledim...

Ama bazen piyasa oyuncuları ve yatırımcılar bu türden stratejik vizyon değişiklikleri ile ilgili olarak çok daha somut şeyler duymak istiyorlar...Mesela şeş kaza hidrojen yatırımı ile ilgili bir haber düşse zaten kimsenin fırsatı da olmayacak...Bu nedenle rapor ve sonrasında gelecek açıklamaları önemsiyorum, çünkü kanaatimce tedirgin yatırımcıların kararlarını etkileyecek en önemli gelişme kesinlikle bu olacaktır...

Sayfa 331/331 İlkİlk ... 231281321329330331

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •