Sayfa 937/937 İlkİlk ... 437837887927935936937
Arama sonucu : 7492 madde; 7,489 - 7,492 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Osman mizah için kullandığın zeka ve enerjinin %10 unu şirket ve sektör analizlerine odaklanıp kullansan,onun bunun piyasanın ne yaptığına değilde kapasiteni doğru yerlere angaje edip sonuca kendin ulaşsan senden olacakta işte sen gelip sosyal hayatta dışlanıp ezilmiş forumlara gelip ezikliğini gidermeye gayret eden boş adamların palavralarını analiz etmekle ömür tüketiyorsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

2. Sektör vektör ne kadar araştırırsan araştır iş sonunda hep üç beş belli başlı hisseye gelip çatıyor. Froto'ya , sektörüne inananlar bu 7-8 aylık yatış dinlenme döneminde olabildiğince toplamalı. Seneye eğer işler düzelmeye başlarsa arkasından bakıp vay çok gitti, aman efendim bedelsiz yapsın da biz de alabilelim, vah zamanında almadık diye ağlamasınlar.

Aslında hisse yatırımcılığı gördüğüm kadarıyla 3 yıllık döngüler halinde ilerliyor. 3 yıl yatıp sonraki 1 yılda o 3 yılın acısını da çıkartan pek çok hisse var.

İkinci ve riskli yol ise gözü karartıp küçük ve spekülatif kağıtlara girip sermayeyi kısa zamanda büyütmek. O da çok çok riskli bi iş.

Yalnız bu gidişle Peynirci Baba Dudu'nun 2025 de 4 euro temettü hesabı tutmayacak gibi sanki.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,528
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sektör vektör ne kadar araştırırsan araştır iş sonunda hep üç beş belli başlı hisseye gelip çatıyor. Froto'ya , sektörüne inananlar bu 7-8 aylık yatış dinlenme döneminde olabildiğince toplamalı. Seneye eğer işler düzelmeye başlarsa arkasından bakıp vay çok gitti, aman efendim bedelsiz yapsın da biz de alabilelim, vah zamanında almadık diye ağlamasınlar.

Aslında hisse yatırımcılığı gördüğüm kadarıyla 3 yıllık döngüler halinde ilerliyor. 3 yıl yatıp sonraki 1 yılda o 3 yılın acısını da çıkartan pek çok hisse var.

İkinci ve riskli yol ise gözü karartıp küçük ve spekülatif kağıtlara girip sermayeyi kısa zamanda büyütmek. O da çok çok riskli bi iş.

Yalnız bu gidişle Peynirci Baba Dudu'nun 2025 de 4 euro temettü hesabı tutmayacak gibi sanki.
    Ben onu soyle ifade etmistim yav..

2026-2030 arasi 5 yilda toplam 15-25 evro arasinda bir temettu, yani ortalma 20 desek 4 evro gibi
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,528
    Diger dediklerin dogru ama..

Ya Froto gibi bir hissede hayati 4x4 yasarsin ya da Hekts gibi bir hissede .otun 4.5 atar
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 937/937 İlkİlk ... 437837887927935936937

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •