Sayfa 578/578 İlkİlk ... 78478528568576577578
Arama sonucu : 4623 madde; 4,617 - 4,623 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. iqvia verisine göre kutu bazında binde 2 küçülürken TL bazında %61 artış var diye belirtilmesine rağmen faal raporunda, herhalde enf dolayısıyla gelir tablosundaki meblağ önceki hasılatla başabaş.
    Faal raporundaki yaklaşık iqvia 2200 mln + DMO 102 mln+ Hastaneler 70 mln+ İhracat 549 mln TL satış tutarları gelir tablosundaki meblağla da uyuşmuyor. Ben mi yanlış hesaplıyorum, raporu yazanlar mı hata yaptı?

2.  Alıntı Originally Posted by OOS Yazıyı Oku
    iqvia verisine göre kutu bazında binde 2 küçülürken TL bazında %61 artış var diye belirtilmesine rağmen faal raporunda, herhalde enf dolayısıyla gelir tablosundaki meblağ önceki hasılatla başabaş.
    Faal raporundaki yaklaşık iqvia 2200 mln + DMO 102 mln+ Hastaneler 70 mln+ İhracat 549 mln TL satış tutarları gelir tablosundaki meblağla da uyuşmuyor. Ben mi yanlış hesaplıyorum, raporu yazanlar mı hata yaptı?
    iqvia verisine , iqvia firması enflasyon muhasebesi uygulamıyor.. verdiği tl rakamlar nominaldir (olduğu gibidir).. özetle: farkın sebebi belirttiğiniz konudur: firma, EM uyguluyor ama iqvia uygulamıyor.

bir de şu fark var (görece minimal): iqvia rakamı, depocudan eczaney olan satışlara göre oluşan rakamlardır. ilaç firmaları ise, satışlarını depoculara yapar.. eğer ki depocu stok azalt/artır hareketi yaptı ise, firma satışı ile iqvia satışı arasıdna ayrıca bir fark olur.

3. Yatirim tutarları çok yuksekken bunlar hakkında ketum olmaları çok sinir bozucu, tutar taraf dediğiniz gibi artan ihracat. bu bizi her koşulda tatmin edecek gibi duruyor: kurun enf altında kaldığı senaryoda ciro artışı olarak yurt içindeki neredeyse sbt olan hacme eklenecek ya da kur tutulamiyorken ilaca zam gelmeyecek ancak ihracat geliri katkısı çok olacak.

4. Zam geçmiş 2 yılda temmuza girmeden duyurulmuştu sanırım. Bu haftasonu zam olacaksa açıklaması gelir büyük ihtimal.

Eğer zam gelmezse %25 artış yıllık artış olmuş olur. Bence çok düşük ihtimal. Bu durumda çok ilaç firması zora girer. Üretip satmak saçmalık olur. Kar marjı düşük ilaçları kimse üretmez. Büyük bir ilaç krizi yaşanır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Zam geçmiş 2 yılda temmuza girmeden duyurulmuştu sanırım. Bu haftasonu zam olacaksa açıklaması gelir büyük ihtimal.

Eğer zam gelmezse %25 artış yıllık artış olmuş olur. Bence çok düşük ihtimal. Bu durumda çok ilaç firması zora girer. Üretip satmak saçmalık olur. Kar marjı düşük ilaçları kimse üretmez. Büyük bir ilaç krizi yaşanır.
    https://eczacininsesi.com/gundemden-...elecek-mi.html
    4 martta yayınlanmış
    ytd deli saçmasıdır

6.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Bunu okuduk o zaman�� Biraz da buradan oluştu, bir şekilde ara zam gelmeli fikri. İşin tuhafı gazete haberi vs de çıkmıyor, normalde ilaç kıtlığı, halk sağlığı vs bir sürü haber çıkmalıydı. FOX bile haber yapmadı daha��

Biraz tuhaf gelmiyor, zam gelmezse ilaç piyasası ne olur merak ediyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by anlshn70 Yazıyı Oku
    Değerli paydaslarim. İkinci çeyrek ile ilgili beklentiniz nedir. Özellikle Maslak ve country den öngörülerini duymak isterim.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İkinci çeyrek üçüncü çeyrek bilançolar iyi gelsin gelmesi biraz aşağı bira daha yukarıdan başka bir şey olmaz, yüklü miktar mal tutanların hisseleri piyasanın başrol oyuncuları veya patronlar toplamadan .

Adamlar imtiyazlı hisselerle her yıl yüzlerce milyon kar payını cuka ediyor ve yatırımcıyada göstermelik bir kaç kuruş bahşiş sallıyor. Adamlar imtiyazlı hisse sihriyle ihtiyacından fazla fayda sağlıyor, gerisi umurlarında değil gibi.

Yurdum borsasında bir başka marifetten de ; hisselerin en ucuzdan toplamaya işleri için herseye ayar vermek. Ve toplanmış radyoları en berbat olan şirketleri hisseleri alıp başını gidiyor, hissesi toplanmamış en iyi şirket yalpalayıp durur.

Sayfa 578/578 İlkİlk ... 78478528568576577578

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •