Sayfa 424/424 İlkİlk ... 324374414422423424
Arama sonucu : 3392 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Stock trader Yazıyı Oku
    Elimde 1 lot dahi bu hissseden yok. İyiki yok.
    Çok şükür elimde 210,000 tane Cante var.
    Borsa da PARA KAYBETMEK istemeyenlere bir tavsiyem olsun.
    sermayenizin yarısı hissede yarısı da nakit fonda olsun.
    Hiç bir şekilde bu oranı bozmayın.
    nakit %40 a düşerse
    hemen hisse satın.
    Borsadan en çok kazanç son 1/4 nakittedir.
    Bunu yapmadığınız müddetçe borsa size para vermez.
    Burada koyun gördüğünüz zaman,
    kafanızı çevirip tekrar baktığınızda,
    koyunu göremiyorsanız,
    onu 4 ayağının üzerinde giden koyun olarak aramayın,
    mangalların üzerinde arayın.

2.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Çok şükür elimde 210,000 tane Cante var.
    Borsa da PARA KAYBETMEK istemeyenlere bir tavsiyem olsun.
    sermayenizin yarısı hissede yarısı da nakit fonda olsun.
    Hiç bir şekilde bu oranı bozmayın.
    nakit %40 a düşerse
    hemen hisse satın.
    Borsadan en çok kazanç son 1/4 nakittedir.
    Bunu yapmadığınız müddetçe borsa size para vermez.
    Burada koyun gördüğünüz zaman,
    kafanızı çevirip tekrar baktığınızda,
    koyunu göremiyorsanız,
    onu 4 ayağının üzerinde giden koyun olarak aramayın,
    mangalların üzerinde arayın.
    bu çözümlemenizi canteye bağlarmısınız?.yerde ciddi operasyon yemiş ve belirsizliklerle dolu bir cenaze var,usd bazında 2 yıllık dibinde ..son olanlara dair neden fikrinizi söylemekten kaçınıyorsunuz? polemige girmeden sizce olup biten nedir ? aksi halde elinizde hisse olduğu için pskolojik olarak hisseyi savunuyor/pazarlıyor konumuna düşüyorsunuz..yaptığınız al satı, sat alı herkes yapıyor bu fikir vermiyor ,öngörünüzü paylaşın kurtulun,yoksa verdiginiz görüntü hiç hoş degil..

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Tahsislinin SPK onayı gelmeden yukarı yönlü radikal bir hareket beklemek yanlış olabilir. Tahta yapıcılar sayın patronu madara etmek istemezler. Çünkü fiyatı biraz yükseltseler patron daha yukarıdan tahsisli yapmak durumunda kalacak. Gelinen noktada adamlar 3.5 milyar TL den fazla para yatırdı buraya ve tezgahları faizlerin %40 ları bulduğu bir konjonktürde her gün maliyetleri artıyor. Senin benim 3-5 bin lotum Galata Köprüsünde rakı balık parası bunun yanında.

Enerji kağıtlarındaki inanılmaz ralli bazı şirketlerin değerlemelerini absürt boyutlara taşımış vaziyette, dur durak bilmeksizin yükseliyorlar ve bu süreçte ne CANTE yatırımcıları ne de tahta yapıcı abiler para kazanamadı. İşlemlerin büyük kısmı algoritmik emirler, çok net.
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --sizin gördüğünüz fiyattan aldıkları ne malum; ya da alanların emanteçi olmadıkları...

--bu alanlar şirket borsaya açık olmasa 1 lotuna kaç lira verirlerdi?, ya da alırlar mıydı?...

--gerçek halka arz...daha sonra gelecek.....bu arz için uygun bir ortam bulabilecekler mi?, asıl sorun bu??...
    --Uygun ortam gelmedi ve sittin senede gelme ihtimali için ufukta küçük bir emare de yok

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu iki şirketi 2014 yılından beri takip ediyorum...2015 yılından beri de topiklerinde önemli yerlerde yazıyorum...

--bugüne kadar tüm bilançolarını dip noktlarının diplerine kadar okudum...faaliyet raporları dahil....özel durum açıklamarını da...

--patronlar ceplerinden neredeyse 5 kuruş para harcamadan bu hale getirdiler...yani maliyetleri sıfır....bunlar için öenmli olan şirketleri yüzdürmek...fiyatın bir anlamı yok şimdilik...

--bilançolarını ciddiye almamak lazım...VUK beyannameleri daha önemli...
    --‐---------------

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu iki şirketi 2014 yılından beri takip ediyorum...2015 yılından beri de topiklerinde önemli yerlerde yazıyorum...

--bugüne kadar tüm bilançolarını dip noktlarının diplerine kadar okudum...faaliyet raporları dahil....özel durum açıklamarını da...

--patronlar ceplerinden neredeyse 5 kuruş para harcamadan bu hale getirdiler...yani maliyetleri sıfır....bunlar için öenmli olan şirketleri yüzdürmek...fiyatın bir anlamı yok şimdilik...

--bilançolarını ciddiye almamak lazım...VUK beyannameleri daha önemli...
     Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Soru aynı: fol yok yumurta yokken patron neden, güncel fiyatı ile, 4 Milyar Lira yatırdı? Ben bu kadar para yatıracak olsam en az 5 yıllık bir planım olurdu. Bu parayı hiç gerek yokken buraya bu fiyattan bağlayan, ne olacağını da planlamıştır...

Ben sadece meraktan aldım, tutuyorum...
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --patronda para olduğunu nereden biliyorsunuz ki?... odaşın 4-5 günde sattığı 3 milyarlık hisse satışının karşılıklı işlem olduğu su götürmez...

--hiç bir tanıdık, eş dost-arkadaş ben borçları kapatmak için size bu hisseyi bu fiyatlardan alın., ileride daha yüksekten veririsiniz diye almaz... alsalardı, daha düşük fiyatlarda da almaya devam ederlerdi...

--CANTE nin bedelliye gitmesi kaçınılmazdı...şirketin yüzde 75 i ni elinde bulunduran ODAS patronlarında para olmadığı için bedelli imkansızdı....

---yapılan işlem ile emanete alınan hisseler ile borsada gerçek 2. halka arz yapılacak....emanetteki hissenin bir taşıma maliyeti var...patronların odaş ve cante nin kuruluşlarında ve sonraki süreçlerde derenin parasıyla derenin kuşunu vurdukları için bir maliyetleri yok...bu kadar para yatırdıklarına göre yukarı çekmek zorundalar, buraların altına düşmez diye düşünmek ne kadar sağlıklı???
    --------------

Alıntı Originally Posted by derinlik Yazıyı Oku
    bu çözümlemenizi canteye bağlarmısınız?.yerde ciddi operasyon yemiş ve belirsizliklerle dolu bir cenaze var,usd bazında 2 yıllık dibinde ..son olanlara dair neden fikrinizi söylemekten kaçınıyorsunuz? polemige girmeden sizce olup biten nedir ? aksi halde elinizde hisse olduğu için pskolojik olarak hisseyi savunuyor/pazarlıyor konumuna düşüyorsunuz..yaptığınız al satı, sat alı herkes yapıyor bu fikir vermiyor ,öngörünüzü paylaşın kurtulun,yoksa verdiginiz görüntü hiç hoş degil..
    Cante ye mart 2023 te 20 tl den girdim o günden beri al sat tayım. duruma göre her 30 kuruşta, genel olarak her %2,5 da al sat yapıyorum. son örnek mayıs ayından bu perşembeye kadar 30 kuruş.ile al sattaydım. cumadan itibaren %2,5 al sata geçtim. tahtayı her 2,5 aşağı yukarı aldığında hisse alıp sattım.2023 yılında taşıma maliyetini çıkaramadım. fakat elimde hisse 80 bin civarında olduğu için. parasal fonlarda idi param.o takviye etti. bu cuma günü paramın yarısı ile canteye geçtim. faizlerin yükselmesi taşıma maliyetimi hafifletti. hisse savunan veya uzak duranlar para kazanamaz. bist 100 deki her hisse para kazanır. şimdide bedelsizi bekliyorum. bu tahta odas ve bu her zaman para kazandırır. canteye girmeden garan da idim. hisse nette bütün orada yaptığım işlemleri. kademe sistemi olarak. nasıl alıp sattığımı anlattım. TSKB de çok açıklayıcı bir anlatım yaptım. ismimden gidip yazılarıma ulaşabilirsiniz. burada bir daha altını çizeyim. paranızın yarısından çok hisseniz olursa borsa sizden yer. elde tutulan çok hisse hırs tır.

konuya gelirsek. ne olup bittiği hakkında bildiğim özel insider bilgi yok. odas ve cantede iyi para kazanmış biriyim. bu güne kadar. bilinmedik beklenmedik bir hareket yapmadı (bana göre) agresif bir yapısı var aynı gün +10-10 yapabilen bir hisse. odasta iken brüt takas tan çok para kazandırdı. sanırım bedelsiszden sonra o serileri buradada yapacaktır. ortada fabrika var mı var. borcu yokmu yok. gerçek olur yada olmaz. satacak hayalleri hikayeleri var mı var.zaten hisseden başka bir isteğim yok. gerisini ben hallederim. konu bu arkadaşım
    hoş olmayanın ne olduğunu söylerseniz. bana katkınız olur. sanırım bana yardımcı olursunuz.
    kimsenin benim gibi sistematik al sat yaptığını sanmıyorum. bunu öğrenmesi gerekir. ben sattım aldım değil konu. elinizdeki bütün hisselerin siteme girdiği al sat fiyatları belli standart say ile yapılması gerekir.
    Son düzenleme : regal1; Dün saat: 14:53.

7. Epey adım geçmiş, haliyle cevap hakkı doğduğu için yazıyorum...Yoksa borsa ile işim (az biraz PRKME haricinde) tamamen bitti ve piyasayı eskisi kadar yakından takip etmiyorum...Başlıkları da iş güç yokluğundan öylesine okuyorum...Bu bakımdan yazdıklarımın herhangi bir görüş, öneri ya da tavsiye niteliğinde olmadığını özellikle vurgularım...

Benim CANTE pozisyonumu kapatmam tamamen stratejik bir zorlama ile oldu...Yani bıkma, küsme vb duygusallıktan değil...O dönem fiyatlar hemen hemen aynıydı ve BRKSN'da bir miktar pozisyon açmıştım...Adamların hunharca satışlarının hepsini tek başıma karşıladım ve en sonunda (Keko ve bir kısım arkadaşının tahtaya gelmesi de etkili oldu) tahtayı yukarı sürmek zorunda kaldılar...Sonrasında gayet güzel bir kar ile tüm pozisyonlarımı kapatıp BES'e geçiş yapmaya başladım...Halen de peyderpey fon alış satışları ile o mecraya yatırım yapmaya devam ediyorum arkadaşlar...Çünkü bu yapay zeka ve algoritmik emir tabanlı borsa beni haddinden fazla yormaya ve sağlığımı olumsuz etkilemeye başlamıştı...Şimdi kafam gayet rahat, iyi yapmışım...Geç kaldım ama olsun...

Hisse senedi piyasası (hesap açılırken bir sürü anket ve sözleşme doldurulmasından da belli) yüksek riskli bir piyasadır ve riskin en büyüğü kötü niyetli patronların varlığıdır...Bu, küçük yatırımcının temel handikabıdır çünkü hiç bir yeri doğru olmayan, tamamen çeteler tarafından yönetilen bir devletsel yapıda Allah'tan başka hiç kimsemiz yoktur...Çok yorucu bir durum ve vücudum artık bu yorgunluğu taşıyacak dinçlikte değil...

Buradaki herkese bol kazançlar diliyorum...

Saygı ve hürmetlerimle
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Epey adım geçmiş, haliyle cevap hakkı doğduğu için yazıyorum...Yoksa borsa ile işim (az biraz PRKME haricinde) tamamen bitti ve piyasayı eskisi kadar yakından takip etmiyorum...Başlıkları da iş güç yokluğundan öylesine okuyorum...Bu bakımdan yazdıklarımın herhangi bir görüş, öneri ya da tavsiye niteliğinde olmadığını özellikle vurgularım...

Benim CANTE pozisyonumu kapatmam tamamen stratejik bir zorlama ile oldu...Yani bıkma, küsme vb duygusallıktan değil...O dönem fiyatlar hemen hemen aynıydı ve BRKSN'da bir miktar pozisyon açmıştım...Adamların hunharca satışlarının hepsini tek başıma karşıladım ve en sonunda (Keko ve bir kısım arkadaşının tahtaya gelmesi de etkili oldu) tahtayı yukarı sürmek zorunda kaldılar...Sonrasında gayet güzel bir kar ile tüm pozisyonlarımı kapatıp BES'e geçiş yapmaya başladım...Halen de peyderpey fon alış satışları ile o mecraya yatırım yapmaya devam ediyorum arkadaşlar...Çünkü bu yapay zeka ve algoritmik emir tabanlı borsa beni haddinden fazla yormaya ve sağlığımı olumsuz etkilemeye başlamıştı...Şimdi kafam gayet rahat, iyi yapmışım...Geç kaldım ama olsun...

Hisse senedi piyasası (hesap açılırken bir sürü anket ve sözleşme doldurulmasından da belli) yüksek riskli bir piyasadır ve riskin en büyüğü kötü niyetli patronların varlığıdır...Bu, küçük yatırımcının temel handikabıdır çünkü hiç bir yeri doğru olmayan, tamamen çeteler tarafından yönetilen bir devletsel yapıda Allah'tan başka hiç kimsemiz yoktur...Çok yorucu bir durum ve vücudum artık bu yorgunluğu taşıyacak dinçlikte değil...

Buradaki herkese bol kazançlar diliyorum...

Saygı ve hürmetlerimle
    Hoş geldiniz.
    Bilgilerinizden istifade etmek isterim.
    En azından CANTE hakkında sayenizde doyurucu bilgi sahibi oldum.
    Çok teşekkür ederim.

Sayfa 424/424 İlkİlk ... 324374414422423424

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •