Sayfa 832/832 İlkİlk ... 332732782822830831832
Arama sonucu : 6655 madde; 6,649 - 6,655 arası.

Konu: Viop LVII

1.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Pirinç yetiştirmenin, besiciliğin hiç masrafı yok he mi bozkurt?!
    2009 yılında süt işletmesi kurduk 10 yıl 5 kuruş para kazanamadık...

Devlet bir taban fiyatı açıklıyor 6 ay o fiyattan süt işletmelerine pınar ülker sütaş gibi firmalara amelelik yapıyorsun...

girdi fiyatının her gün arttıgı ama satış fiyatının 6 ay değişmediği bir sektör...

ondan sonra anladımki bu ülkede reel iş yapılmaz...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Parayı neye koysanız eriyor. Şu an en iyi yatırım parayı yemek
    iyi de parayı yersen tüketirsen bu sefer talep hala canlı diye zam yapmaya devam edecek fiyat koyanlar.. devletin izlemesi denetlemesi gereken şey, fiyat koyanların kar marjı olmalı, bi maliyet baskısı olmadığı halde keyfi yapılan fiyat artışlarına müdahale etmeli, sokmuşum serbest piyasasına, devlet herşeyi anlık görme kapasitesine sahip, durduk yerde zam yapana müdahale etmeli- hoppp berber kardeş sen saç-sakal yüzde 30 zam koydun bi anda, haıyrdır ?? diyebilmeli.. bunu yapmayacaksa devlet niye var ??

mesela bu kent lokantaları çok başarılı bi modele dönüşebilir, daha yaygınlaşır ve kaliteyi korursa terbiye edici bi unsur olabilir yeme-içe sektörü düzleminde.. tarım-kredi marketleri daha competitive yönetilebilir, et-süt piyasalarına müdahil olabilecek kadar bi üretim kapasitesini elinde tutmalı devlet, gerektiği zaman ithalat silahını iyi kullanmalı vs.. herşeyin başı merkezi planlama ve merkezi müdahale, işi serbest piyasaya bırakalım falan çalışmadı o işler, türkiyede her sektör oligopol olmuş, sektöre yeni girişleri engelliyici bi kartel olarak hareket ediyorlar genelde, nihai olarak fiyatlama mekanizmasını elinde tutanalr bu kartel yapılar, bunların karşısına düzenleyici olarak devlet çıkmalı..

dünyada son 30 yılda kim başarılı oldu diye bakacak olursak- cevap, çin.. 90'larda batılı şirketlere sudan ucuza iş gücü olarak çıktıkları yolda, bugün abd karşısında global hegemonya iddiasını zorlayan bi teknoloji ve ekonomi ve askeri güç olarak addedilebilme noktasına yükselebildiler, bunu şimşekvari politikalar mı yaptılar ? hayır.. uzun erimli planlama yaptılar bir, yekvücut kaldılar ve batılı müdahalesine kapalı tuttular hem ekonomiyi hem toplumu, iki.. facebook sokmadılar mesela, wechat koydular yerli milli, big datasını bedavadan teslm etmediler amerikalı şirketlere.. bütün bu 30 yılda herşeyi devlet yönlendirmiş uzun vadeli ve doğru bi bakış açısıyla, ve başarılı olmuş.. bugün bütün güney sıraya girmiş brics dahil olmak için, kurtar bizi bu amerikan/batı mezaliminden diye çin kapısına yazılıyorlar

3.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku

dünyada son 30 yılda kim başarılı oldu diye bakacak olursak- cevap, çin.. 90'larda batılı şirketlere sudan ucuza iş gücü olarak çıktıkları yolda, bugün abd karşısında global hegemonya iddiasını zorlayan bi teknoloji ve ekonomi ve askeri güç olarak addedilebilme noktasına yükselebildiler, bunu şimşekvari politikalar mı yaptılar ? hayır.. uzun erimli planlama yaptılar bir, yekvücut kaldılar ve batılı müdahalesine kapalı tuttular hem ekonomiyi hem toplumu, iki.. facebook sokmadılar mesela, wechat koydular yerli milli, big datasını bedavadan teslm etmediler amerikalı şirketlere.. bütün bu 30 yılda herşeyi devlet yönlendirmiş uzun vadeli ve doğru bi bakış açısıyla, ve başarılı olmuş.. bugün bütün güney sıraya girmiş brics dahil olmak için, kurtar bizi bu amerikan/batı mezaliminden diye çin kapısına yazılıyorlar
    Çin halkını eğite eğite çip yapacak hale getirdi
    Biz integral falan kaldırıyoz eğitimli adam kaptırıyoz sağa sola bilmem ne

Huawei Erdal arıkan yaz yutuba izle

Erdal hocayı kaç siyasimiz biliyor valla merak ediyom bazen

4. Şu gençlere öneriler de alınma Bozkurt ama hep dağa çık çoban ol, ne bileyim tahıl yetiştir falan. Küçümsemiyorum am önerilerimiz bile tırt… birisi de git ölüm ekran kartı üret ne biletim çip diye birşey varmış ona bir eğil falan değil. 😢
    Bir de devlet her işe burnunu soktuğu için serbest piyasa işlemediği için zaten memlekette fiyatlar saçma sapan gidiyor. Enflasyonun nedeni ne üretimdir ne başka birşeydir… para basmayacaksın arkadaş… adını bilmediğimiz Afrika ülkelerinde bile enflasyon yok biz hala kent lokantası açalım da yok beltur lar da portakal suyu satalımda falan da filan.. nebati ti getiren kimse Şimşek i de getirdi. Para basma durmazsa yok bunların bir faydası.. bist e bile iki kelam ettiler hemen işlem hacmi kurudu.. adam smith okuyan birileri, Kopenhag kriterlerini bilen birileri gelmedikçe tırıvırı geyik malzemesi..

5. Bir sene birlerin kıtluğından birleri çok para kazanabilir bu gelecek sene çok girişimcinin o işe eğileceğinden tekrar fiyatların oturmasına neden olur. Ama sen o sene hemen ithalattır tok vergidir cart curt devlet olarak girersen işe piyasayı gebertir anomalilerin feriştahını getirirsin. Devlet özel sektörün altına giremeyeceği ama elzem olan şeylerde bulunmalıdır. Aslında adalet, iç güvenlik, dış güvenlik… eğitim ise devlete bırakılmayacak kadar önemli birşeydir… tabii ki bunlar için vatandaşın cebinde para bırakacaksın kardeşim… benim paramı en iyi ben değerlendiririm sen değil. Sigorta gibi şeyleri belki bir süre zorunlu tutarsın ama devlete yatırtmayacaksın seç şirketlerden birini ona yatır ben sadece denetleyeceğim dersin… diyecek çok şey var da diyanetin makam arabasını konuşmak daha hoşuna gidiyor memleketin.. demiyor ki bu ne gereksiz bir adam niye buna maaş veriyorum ben…

6. Mandradasutvar dayu kesinlikle haklısın çip üretelim ekran kartı üretelim ama onun sonuda geldi, artık yapay zeka ile çipleri ekran kartlarını robotlar üretebiliyor. Yakın gelecekte insanların çoğu işsiz kalacak, arabaları uçakları yapay zekalı robotlar yapacak. Matriks filminde ki gibi bir avuç insan ziyonda hayatta kalma mücadelesi verecek,
    Yapay zekaya söylüyorsun sana mutluluğun resmini çiziyor
    Mesela benim profil resmim yapay zeka ürünü
    Emlak dayuya dedim sigara içen bi kedi çiz diye, o da robota söyledi resmi hemen çizdi.
    Demem o ki,
    Sen yapay zeka robotuna çip nasıl yaparım ekran kartı nasıl yaparım diye sor, o sana formülünü verir çipini ekran kartını yaparsın

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

7. https://www.bloomberght.com/resmi-ga...062024-2355129

Resmi gazetede piyangodan bir şey çıkmadı.
    Bu kadar banka hareketine istinaden, pazartesi sabahtan BANKOF bir tane daha bankacılık raporu yayınlasa, tadından yenmez.

Sayfa 832/832 İlkİlk ... 332732782822830831832

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •