Sayfa 219/219 İlkİlk ... 119169209217218219
Arama sonucu : 1750 madde; 1,745 - 1,750 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

Alıntı Originally Posted by gundem Yazıyı Oku
    Selam.. Nasılsınız? Dün açıklanan bilanço sonrası sabah ki hareketler benim açımdan sürpriz olmadı. Ne yalan söyleyeyim ki sayın MK ve tahta yapıcı gibi bende hisselerimin büyük bir bölümünü başka yatırım aracına kaydırdığım için ve yeniden sattığım hisseleri toplamak adına hisse fiyatının düşmesi benim açımdan güzel. İmkanlarım ölçüsünde tasarruflarımı gelecek yıllardaki beklentilere binayen biriktiriyorum. Aslında gelecek yıllardaki beklentilere göre bu hissede gardını alan yatırımcıların bu süreç içerisinde hem ülkemiz hem dünya konjüktüründe yaşanabilecek gelişmelerin sayın KM ve tahta yapıcı tarafından hisse fiyatı üzerinde baskı oluşturacağını unutmamak gerektiğini belirtmek isterim.(Normal şartlar ve geçmişte yaşanan tecrübelere binayen) Kendi adıma buna hazırlıklıyım.
    Yıllar önce yanılmıyorsam söylemiştim. Sayın patron, tahta yapıcı ve ekibi bütün basın yayın organlarında yatırımcılar tarafından şirketin dikkatinin çekilmesini istemiyor. Bunu bu forum sitesi dahil tüm basın yayın organlarında görebiliyoruz. Burada düşünülmesi gereken patronun şirketiyle ilgili neden? böyle bir tasarrufu olur; değil mi? hem de basın yayın organlarında açıklanmış gelecek yıllardaki favök değerleri ve beklentiler var. ve daha da önemlisi sayın patronun bu beklentileri kendi menfaatine kullanma imkanı da var.
    Sadece Düşünüyorum... İnsan böyle bir tutum ve davranışı neden? gösterir, ya da yıllarca büyük bir titizlilikle bu davranışı neden?devam ettirir.
    Bu konuda benim aklıma gelen tek şey, Sayın Kutman GPH'ta olduğu gibi glyho borsa kodundan çıkarma düşüncesidir. ve Eğer hakim güç tarafından Glyho borsadan çıkmak için gerekli çoğunluğa ulaşılırsa çağrı fiyatı belirlenecektir diye düşünüyorum.
    Son olarak; Bu şirket özelinde; yaşanılan gelişmeler, hatta büyük bir olumsuzluğun yaşanmayacak beklentisiyle açıklanan beklentiler bile hisse fiyatı üzerinde bu zaman kadar çok olumlu bir etki göstermemiştir. Hatta yatırımcılar gözünde işte bu şirket şirket değil, zaten patron hakkında hemene hemen bütün yatırımcıların gözüne sokularak olumsuz bir düşünce oluşturulmuş ve bu düşünce sayın KM tarafından da benimsenmiş. Bu konuyu çok uzatmadan; kısaca, Bu güç her kimse şirket hakkında özellikle küçük yatırımcıların olumlu bir algısı olmaması için elinden geleni yapmaktadır.
    Gelinen noktada, Artık şirketle ilgili olumlu paylaşımların yapılmasının benim açımdan fazla bir önemi yoktur. Saygılarımla...

GLYHO'yu borsadan çekmek için kurallar belli. Bu halka açıklık ve fiili dolaşım oranı ile büyük bir sermaye gerekir GLYHO'yu delist etmek. Ne zaman kendi verdiği sözü tutar ve %34,76'lık payını %50 üzerine çıkartır belki o zaman gündeme gelir. Tahtada değişen bir şey yok. FAVÖK ve net kar marjımızı bu çeyrekte global krize rağmen bir kez daha artırdık. Bu trend devam ederse yıl sonu hisse başı 3 lira kar hayal değil. Borç hala çok yüksek ancak en azından borcun artış oranı sıfıra yakınsandı. Artık, nakit yaratıyor holding. Yeni yatırımlar ve limanlar, stabil borç ile FAVÖK ve net karın yükseldiği çeyrekler bizi bekliyor. Borcumuz düşmese de net borç/FAVÖK oranı düşmeye devam edecektir. 2025'te en az 50 kuruş temettü beklentim mevcut. Artık sermayesi kadar karı tek çeyrekte elde eden bir holdinge dönüşmemize çok az kaldı.

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku

Tahtayı bilen abiler ne derler?

Tahtayı bilemeyiz de..
    21.22 yıllık yatay hareket var burada.
    İlanihaye yatay gidecek değil herhalde.
    Bu yatayın kırılımı aşırı sert olur.
    Kimse tutamaz.
    Yapılacak şey. İçinde kalmak ve sıkı tutunmak olur.
    Üstad da öngörüsü olan 80 cent için ilk ana durak demiş. Demek ki yukarı doğru daha fazla durak var. Neden durup dururken ilk desin ki bi insan.
    Hele ki. Kelimelerini seçerek kullanan biriyse.

Tşkler 0101.
    Tşkler üstad..

3. Global Ports Holding Plc (GPH), Akdeniz, Karayipler-Amerika, Asya-Pasifik, Afrika ve Kuzey Avrupa bölgelerinde önemli bir faaliyet alanına sahip dünyanın en büyük bağımsız kruvaziyer limanı işletmecisidir. Stratejik limanlardan oluşan portföyüyle GPH, uluslararası kruvaziyer gemilere, feribotlara ve mega yatlara hizmet etmektedir. GPH, dört kıtada 19 ülkede bulunan 32 limanı ile istikrarlı büyümesini sürdürmektedir. GPH, normal koşullarda yaklaşık 20 milyon yolcuya hizmet sunmaktadır. Grup ayrıca konteyner ve genel yük elleçleme alanındaki uzmanlığı ile ticaret limanı operasyonu da yönetmektedir. Dünya genelindeki müşterilerin ve yolcularının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üstün kaliteli hizmetler, yüksek güvenlik, emniyet ve performans standartları ışığında sunulmaktadır.

Dünyanın en büyük kruvaziyer limanı işletmecisinin kapanış fiyatı 347 milyon dolar

4. Bu grafik doğruysa dolar bazlı zirvesinden 20 de 1 değerden işlem görüyor anlık

https://x.com/knorth0550/status/1786...f6mGFGF8Cmn8XA

Sayfa 219/219 İlkİlk ... 119169209217218219

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •