Sayfa 492/492 İlkİlk ... 392442482490491492
Arama sonucu : 3934 madde; 3,929 - 3,934 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Şu anda YBTAS borsada sermaye artışı garantisi olan yani kesinlikle yapacak tek şirket.
    Süresi de belli, bazısına uzun gelebilir ancak bence makul bir süre.
    Mantıklı olan bu yıl yapılıp halledilmesi.

Şahsi beklentim sermayenin en az 10 milyon liraya çıkartılması, bu da 1 hissenin 100 hisse olması demektir.
    Özsermayeye bakarsak çok daha fazlası mümkün.
    Şu ana denk borsada yapılmış en büyük bedelsiz 1'e 79 oranla yonga tarafından yapıldı.
    Bu bedelsiz açıklanınca hisse 1 ayda 10 katlık bir hareket yapmış eski %20 tavan zamanında.

Şu anda yibitaş tahtası çok daha büyük bir tahtadır.
    Ancak dolaşım adedinin 6906 adet olduğunu da düşünürseniz, yine de akıl almaz hareketler beklemek mümkün bence.

Bizim millet bu hikayeye çok sonra uyanır ve giriş yapmaya çalışır.
    Şimdi biletler uygun fiyatta alan yok.

Syg.
    Sn. Börsianer, yibitaş'ın çarpanlarının uygun olduğuna emin misiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Sn. Börsianer, yibitaş'ın çarpanlarının uygun olduğuna emin misiniz?
    Selam,

Çarpanların uygun olduğunu yazmadım.
    Bu hisseyi şirketin değerlemesini piyasa fiyatından yüksek bulduğum için almadım.
    Herhangi bir yöntemle de çarpan / İNA yöntemine göre hisse ucuz çıkmayacaktır.

Hissenin geçmiş hareketlerini incelediğimizde 12 yıllık geçmişinde dibi yaklaşık 400 USD civarındadır.
    Şu anda 5200 USD civarında bir fiyat var.
    Borsanın en yüksek bedelsiz potansiyeline sahip hissesinde dibine göre 13 katında olması bana göre makuldür.
    Bu size pahalı gelebilir buna saygı duyarım.
    Benim şahsi görüşüm, haber geldiğinde alacağı yolu var. Bu yüzden uygun dedim.
    Bir operasyon sonucu şişirilmemiş, kendi doğal talebi ile yavaş yavaş bu fiyata gelmiş.

Şahsi görüşlerim.
    Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Selam,

Çarpanların uygun olduğunu yazmadım.
    Bu hisseyi şirketin değerlemesini piyasa fiyatından yüksek bulduğum için almadım.
    Herhangi bir yöntemle de çarpan / İNA yöntemine göre hisse ucuz çıkmayacaktır.

Hissenin geçmiş hareketlerini incelediğimizde 12 yıllık geçmişinde dibi yaklaşık 400 USD civarındadır.
    Şu anda 5200 USD civarında bir fiyat var.
    Borsanın en yüksek bedelsiz potansiyeline sahip hissesinde dibine göre 13 katında olması bana göre makuldür.
    Bu size pahalı gelebilir buna saygı duyarım.
    Benim şahsi görüşüm, haber geldiğinde alacağı yolu var. Bu yüzden uygun dedim.
    Bir operasyon sonucu şişirilmemiş, kendi doğal talebi ile yavaş yavaş bu fiyata gelmiş.

Şahsi görüşlerim.
    Syg.
    Tabii, düşüncenize saygım var ve haklı da olabilirsiniz.Ama böyle sığ bir hisse de operasyon yapılmadan bu değerlere gelemeyeceğini düşünüyorum. Çünkü işlem gördüğü ilk yıllarda, karlı yapısına ve uygun çarpanlara rağmen takası çok toplu olmadığı için yıllarca 2000-3000 arası süründürdüler. Bir ara ben bile 20 lota kadar biriktirmiştim, prim yaptıkça yavaş yavaş vermeye başladım. Baktım yönetim küçük hissedarları hiç kale almıyor tamamen çıkmıştım.
    Saygılar.

4. Ybtas'ta yıllardır bedelsizi bekleyen bir yatırımcı kitlesi var,ben de bunlardan biriyim. Zamanında (2020 yılı) bedelsiz beklentisi ve kısa vadede yüksek kâr için girmiştim ama şirketi inceledikçe beklentim büyüdü. Şu anda sadece enflasyon sermaye farkı 528.929.000 TL. Bunu katsa %529.000 oran yapıyor. 1'e 5290 adet yavrusu var. Genel kurula az kaldı. Bir şeyin çıkacağını sanmıyorum gn kuruldan. Beklentim "sermaye artışı için çalışmalarımız sürüyor" denilmesi...

5. Son yorumumun üstünden bir ay geçmiş.. Bu ay enflasyonlu bilançolar verilecek. Bedelsiz potansiyelimiz geçen sene bu zamanda %147.000 idi. Şimdi %1.250.000 ve üstü olacağını düşünüyorum. Verir mi o oranda bedelsiz? Hiç sanmıyorum. Ama rakam dudak uçuklatıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    Ana ortağı olan Votorantim Çimento'nun bu ay tamamladığı sermaye artışı sonrası, sıra artık Yibitaş'ta olmalı diye düşündürüyor.

Kaynak: Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 492/492 İlkİlk ... 392442482490491492

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •