Sayfa 855/855 İlkİlk ... 355755805845853854855
Arama sonucu : 6838 madde; 6,833 - 6,838 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by aras67 Yazıyı Oku
    Artık olmasıda lazım,bu kadar yatırım yapan kaç şirket var,yatırımların üretime dönüşmesi, tabiki beklentilerin gerçekleşmesi şirketin blançolarına yansıdıkça sasanın bu fiatlarda kalacağını sanmıyorum.
    Gerçi borsa beklentileri satınalır, bu beklentilere rağmen hissenin sürekli eksi seyretmesi de manidar. Şirket beklentilerini sanırım yeterince anlatamıyor ya da anlatmak istemiyor. Bu kadar büyüyecek bir şirketin kendini anlatamaması, hatta geçmişte kendilerinin zikrettikleri yabancı ortak alma konusunu bile gündeme bir daha getirmemeleri biz yatırımcılar için büyük kayıp yarattı.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2.  Alıntı Originally Posted by aras67 Yazıyı Oku
    Artık olmasıda lazım,bu kadar yatırım yapan kaç şirket var,yatırımların üretime dönüşmesi, tabiki beklentilerin gerçekleşmesi şirketin blançolarına yansıdıkça sasanın bu fiatlarda kalacağını sanmıyorum.

aras , kap paylasimin icin tesekkurler ,

pta ve diger 2 fabrikanin acilim tarihleri bu sene sonuna kadar olan surecte yetistirilmeye calisiliyordu , diger 2 fabrika nin isi bitmis gibi bi sikinti yok ,bunlar kasim ayinda 1. faz calismalarina baslarlar uretime gecerler ,

pta ise ekim sonunda hava kompresor ve elektrik uretimi tamamlanacaksa kasimda pta 1. faz uretime baslar , en kotu sartlarda test lerin gecikmesi olursa aralik ayi pta icin acilis tarihi olur ,

benim beklentim 11 veya 12 . aylarda pta nin acilmasiydi , bu sene sonuna kadar acilmasi cok iyi , en azindan ocak ayinda full calismaya baslarsa ilk bilancoya etkisi olur , bilanco beklentisi ilede en kotu mart ayinda hisse hareketlenir diye dusunuyorum , mayis 20 de bilanco aciklanana kadar az biraz etkisini goruruz diye dusunuyorum ,

en kotu marta kadar surundurur hisse ondan sonra eli mahkum bi sekilde hareketlenmek zorunda ciddi bi baski gelmezse eger ,her sey nasip kismet..

bugun devre kesmeseydi 4.02 de 3.92-94 gibi kapatmasi muhtemeldi , yani 4 lira alti kapanis olurdu , devre kesmesi 4 liranin kirilmasini engelledi , 4.20 de zaten destek vardi , bakalim destek altinda bu gelen kapin hisse ye etkisi nasil olacak , simdiye kadar gelen her kapta mal yedirdiler , kaptan sonra daha fazla dusus yasandi ama , hem 4.02 de devre kesip daha fazla dususun engellenmesi arkasindan pta ile ilgili kapin atilmasi sanki sirketin hisse fiyatina bilincli bi sekilde mudahalesi gibi gozuktu bana , bakalim tahtaci yarin ne gosterecek bize , yarin ola hayrola..

3. bu sabah viop arti 1 yuksek acti , endeks yesillenerek acti , sasa 4 kademe yuksek acti , bunu goren bi cok shortcu bugun short yerine long acti sabahtan ama sasa yuzde 4 eksi yapipta endeks de eksiye donunce , muhtemelen dun aksam ve sabahtan pozisyon alan tum long culari terste birakip hepsini patlatti diye dusunuyorum

4.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Gerçi borsa beklentileri satınalır, bu beklentilere rağmen hissenin sürekli eksi seyretmesi de manidar. Şirket beklentilerini sanırım yeterince anlatamıyor ya da anlatmak istemiyor. Bu kadar büyüyecek bir şirketin kendini anlatamaması, hatta geçmişte kendilerinin zikrettikleri yabancı ortak alma konusunu bile gündeme bir daha getirmemeleri biz yatırımcılar için büyük kayıp yarattı.

Şirket bence yatırımlarını anlattı analatbildiği kadar,aldığı teşvikler,kurulan tesisler hepsini açıkladı,2 yıl öncesine kadar,her yerde sasa konuşuluyor,tavsiye ediliyordu,berberinden,taksicisine kadar,çok yatırımcıda sasa vardı,o zamanlar fk,sıda çok yüksekti,tabi bunları geri toplamak kolay olmayacaktı,bıktırma,usandırma,en önemliside yatırımlardan dolayı,bilançolarda beklenen kar gözükmedi buda normaldı,ama artık zamanı geliyor bence,eğerki borsada beklenti satın alnıyosa ,PTA nın açılış gününü beklememsi lazım,hele ülkenin hatrı sayılır miktarda cari açığını kapatacak bir tesisin açılışına hükümet yetkilililerin,bakanlığın katılması ve basında,televizyonlarda haber olduğu zamanlar fiatlar çoktan tahtacının istediği yere gelmiş olacak diye düşünüyorum.belkide yanılıyorum,sizler yine kendi düşüncelerinzle haraket edin.

Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Ohaa emmoglu tipitipi kıpkırmızı yapcam diyor
    4.12 sasa ufak bir long alalım
    Çökecek dedik çöktü
    Long dedik çıktı

6. Polyester Elyaf İthalatına Açılan Korunma Önlemleri Soruşturması Tamamlandı

19 Nisan 2024 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Tebliğle polyester elyaf ithalatına yönelik olarak açılan korunma önlemleri soruşturması tamamlandı. 20 Eylül 2024 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Tebliğde Soruşturma sonuçlarına yer verilerek 2027 yılı sonuna kadar uygulanması önerilen korunma önlemleri açıklandı.

5503.20.00.00.00 Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonunda (GTİP) "Poliesterlerde" eşya tanımıyla sınıflandırılan ürünlerin ithalatında korunma önleminin 3 yıl süreyle uygulanmasına, bu kapsamda tahsil edilecek ek mali yükümlülüğün 23/09/2024-22/09/2025 tarihleri arasında kilogram başına 0.048 dolar olarak belirlenmesine, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Korunma Önlemleri Anlaşması (Anlaşma)’nın 12.3 maddesi gereğince soruşturma konusu eşyanın ihracatçıları olarak önemli bir menfaati olan DTÖ üyeleri ile talep olması halinde istişarelerde bulunulmasına, Anlaşmanın 9.1 maddesi gereğince gelişmekte olan ülkelere muafiyet tanınmasına ve önlemin istihsali hususunda Cumhurbaşkanlığına öneride bulunulmasına toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile karar verildi.

Önerilen önlem 23/09/2025-22/09/2026 dönemi için kilogram başına 0.044 dolar; 23/09/2026-22/09/2027 dönemi içinse kilogram başına 0.040 dolar olarak belirlendi. İlgili öneriler aynı günkü Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile kabul edilerek uygulamaya girdi. Soruşturma SASA Polyester A.Ş. tarafından yapılan ve Koza Polyester San. Tic. A.Ş. tarafından desteklenen başvuruya istinaden açılmıştı.

Sayfa 855/855 İlkİlk ... 355755805845853854855

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •