Onemli Gunler Banner
Sayfa 924/924 İlkİlk ... 424824874914922923924
Arama sonucu : 7392 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Ben hiç al sat yapmadım, miras bırakmak üzere tutuyorum, hadsizlik etmişsiniz milletin sırtından para kazanarak vs diyerek.
    Satmayı düşünmüyorsanız haklısınız hadsizlik ettim özür

Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    İşa karda ve tasfiyede, isb karda imtiyazlı hisse ,
    Birde oranlarını yazsaydınız tam olacaktı devamında da isctr de oy hakkında imtiyazlı değil mi? Zira A ve B ye nazaran yönetimde oy hakları daha fazla. Anlatmaya çalıştığım İşatr İşbtr İşctr nin tamamının pay senedi olmasına rağmen kasıtlı olarak bazı kişiler tarafından A ya ve B ye tanınan imtiyazlar çok büyükmüşcesine "imtiyazlı hisse, borsada olmaması lazım, dünyada eşi benzeri yok şeklinde" alğı oluşturulmaya çalışılıyor. Cümle arasında imtiyazlı hisse olarak bahsedilince TTK bilgisi olamayan yatırımcı hisseleri gözünde deve yapıyor.

Birleşme Bölünme tebliği 11. madde 1. bendinin bizimle doğrudan bir ilgisi yok
    Bu kanıya nasıl vardınız açıklayınız öyle kestirip atmak yok.
    Birleşme Bölünme tebliğinin 18/3 maddesi; Bölünme işlemlerinde pay sahiplerinin korunmasında bu Tebliğin 11 inci maddesi hükümleri kıyasen uygulanır.
    Hemen 11. maddeye bakalım;
    MADDE 11 – (1) Devrolunan şirketin ortaklarının devrolunan şirkette sahip oldukları paylarını ve haklarını karşılayacak değerde, devralan şirketin payları ve hakları üzerinde istemde bulunma hakları vardır. Birleşme işlemine taraf şirketlerin karşılıklı iştirak halinde bulunması, devralan veya devrolunan şirketin kendi paylarını elinde bulundurması, (Tibaş %100 hissesi İşbank a ait) devralan şirketin devrolunan şirkette ya da devrolunan şirketin devralan şirkette pay sahibi olması ve benzeri durumlar, bu istem hakkının hesaplanmasında dikkate alınır.

Bu maddeye göre işbankası nin pay ve intifa sahipleri sahip oldukları paylarını ve haklarını karşılayacak değerde, devralan şirketin payları ve hakları üzerinde istemde bulunma hakları 0 dır. Zira bölünen şirket yeni oluşan şirketin tüm hisselerini elinde bulundurmakdır.

Bir an için TTK yi ve tüm kanunları çöpe atalım. Basit düşünelim

İşbankası bölünme raporunda geçen 10 küsür şirket değilde farazi olarak Erdal bakkal ltd. şti. de ki 10 tl lik payını 50.000TL lik sermaye ile kurduğu Faruk eczanesi ltd şti ye aynı olayımızda ki gibi kısmi bölünme yoluyla devrettiğini düşünelim. Sizin mantığınız şu şekilde İşbankası 10 tl lik Erdal Bakkal da ki hissesini şirket bünyesinden çıkardı. Bu yüzden TTK 140 çok açık 50.000TL lik sermayesi olan Faruk Eczanesi bizim İşkur, İşatr ve İşbtr hisselerinin tamamı almak zorunda
    Ama cevap hayır asıl cevap eger işbankası Faruk eczanesinde hissedar değilse pay senedi ve intifa senedi sahiplerine sadece 10TL lik bölünen kısım üzerinden hesaplanacak değerde Faruk Eczanesinden pay veya hak talep etme hakkınız oluyor. Faruk eczanesi hisselerinin tamamı işbankasının ise bu sefer pay ve intifa hakkı sahiplerine bir zaten bir ödeme yapılmasına gerek kalmıyor. Sermaye olduğu yerde duruyor.

Eski ticaret kanunu zamanındaki uygulama sanki hale geçerliymiş gibi bilinçli şekilde yönlendirme yapıyorsunuz, yapmayın.
    7350 numaralı mesajdaki mahkeme kararını diyorsunuz herhalde ama beni anlamamışsınız o kararı bu olaya emsal atmadım. Siz bana o mesajın öncesinde tazminattan kim bahsetti dediğiniz için bende İleride açacağınız davanın tazminat davası olarak açılması zorunludur diye gönderdim zaten dikkat edin kararın tamamını değil sadece davacının talep kısmını paylaştım. Karar tabiki eski TTK zamanından kafa karıştırmasın diye hüküm kısmını bilerek koymadım. O kararda sadece davacının talep kısmını örnek olarak attım.

2.  Alıntı Originally Posted by test10 Yazıyı Oku

Birde oranlarını yazsaydınız tam olacaktı devamında da isctr de oy hakkında imtiyazlı değil mi? Zira A ve B ye nazaran yönetimde oy hakları daha fazla. Anlatmaya çalıştığım İşatr İşbtr İşctr nin tamamının pay senedi olmasına rağmen kasıtlı olarak bazı kişiler tarafından A ya ve B ye tanınan imtiyazlar çok büyükmüşcesine "imtiyazlı hisse, borsada olmaması lazım, dünyada eşi benzeri yok şeklinde" alğı oluşturulmaya çalışılıyor. Cümle arasında imtiyazlı hisse olarak bahsedilince TTK bilgisi olamayan yatırımcı hisseleri gözünde deve yapıyor.

Birleşme Bölünme tebliğinin 18/3 maddesi; Bölünme işlemlerinde pay sahiplerinin korunmasında bu Tebliğin 11 inci maddesi hükümleri kıyasen uygulanır.
    MADDE 11 – (1) Devrolunan şirketin ortaklarının devrolunan şirkette sahip oldukları paylarını ve haklarını karşılayacak değerde, devralan şirketin payları ve hakları üzerinde istemde bulunma hakları vardır. Birleşme işlemine taraf şirketlerin karşılıklı iştirak halinde bulunması, devralan veya devrolunan şirketin kendi paylarını elinde bulundurması, (Tibaş %100 hissesi İşbank a ait) devralan şirketin devrolunan şirkette ya da devrolunan şirketin devralan şirkette pay sahibi olması ve benzeri durumlar, bu istem hakkının hesaplanmasında dikkate alınır.

Bu maddeye göre işbankası nin pay ve intifa sahipleri sahip oldukları paylarını ve haklarını karşılayacak değerde, devralan şirketin payları ve hakları üzerinde istemde bulunma hakları 0 dır. Zira bölünen şirket yeni oluşan şirketin tüm hisselerini elinde bulundurmakdır.

İşbankası bölünme raporunda geçen 10 küsür şirket değilde farazi olarak Erdal bakkal ltd. şti. de ki 10 tl lik payını 50.000TL lik sermaye ile kurduğu Faruk eczanesi ltd şti ye aynı olayımızda ki gibi kısmi bölünme yoluyla devrettiğini düşünelim. Sizin mantığınız şu şekilde İşbankası 10 tl lik Erdal Bakkal da ki hissesini şirket bünyesinden çıkardı. Bu yüzden TTK 140 çok açık 50.000TL lik sermayesi olan Faruk Eczanesi bizim İşkur, İşatr ve İşbtr hisselerinin tamamı almak zorunda
    Ama cevap hayır asıl cevap eger işbankası Faruk eczanesinde hissedar değilse pay senedi ve intifa senedi sahiplerine sadece 10TL lik bölünen kısım üzerinden hesaplanacak değerde Faruk Eczanesinden pay veya hak talep etme hakkınız oluyor. Faruk eczanesi hisselerinin tamamı işbankasının ise bu sefer pay ve intifa hakkı sahiplerine bir zaten bir ödeme yapılmasına gerek kalmıyor. Sermaye olduğu yerde duruyor.

7350 numaralı mesajdaki mahkeme kararını diyorsunuz herhalde ama beni anlamamışsınız o kararı bu olaya emsal atmadım. Siz bana o mesajın öncesinde tazminattan kim bahsetti dediğiniz için bende İleride açacağınız davanın tazminat davası olarak açılması zorunludur diye gönderdim zaten dikkat edin kararın tamamını değil sadece davacının talep kısmını paylaştım. Karar tabiki eski TTK zamanından kafa karıştırmasın diye hüküm kısmını bilerek koymadım. O kararda sadece davacının talep kısmını örnek olarak attım.
    Sen öyle zannet sn test.

3.  Alıntı Originally Posted by test10 Yazıyı Oku

İsc’ye imtiyazlı dediğiniz yerde kurduğunuz süslü cümlelerinizin benim nazarımda bir ehemmiyeti kalmıyor.. Tebliğin birinci maddesini koyup diğer maddelerini görmezden gelmeniz zaten iyi niyetli bir yaklaşım değil. İş Bankası hissedarları Tibaş’dan istemde bulunamaz, bu konuda hem fikirim. Ve fakat intifa ve imtiyazlı hisselere ilişkin hususlar aynı maddenin farklı bentlerinde düzenlenmiş ve herhangi bir istisna belirtilmemiştir. Ben toplamak zorundadır demedim, toplamıyorsa eş değer hak vermeli. Kaldı ki bunu ben söylemiyorum, kanun ve yönetmelik söylüyor.

Tazminat davasına gelince, oraya gelene kadar idari işlemin yürütmesinin durdurulması dahil pek çok seçenek var zaten.

Erdal Bakkal örneğiniz zaten garabet, ticaret kanunu ile kurumlar vergisi kanununu karıştırıyorsunuz. Eskiden bu hususlar ticaret kanununda düzenlenmediği için vergi kanunlarına bakılıyordu. Bankadaki arkadaşlara selamlar.

Özetle o gemi gelecek.

4. sayın yöneticiler, sizler DÜNYALI denen mahlukatın,ne kadar .....ççç. olduğunu defalarca söyledim, yatırımcıları yanlış yönlendirdi ve a. a. gitti. şimdi sizler de bu .cççççç kadar suçlusunuz, ister atın ister ceza verin, en ufak ikazımda bana ceza verdiniz ona yok.. gelelim asıl meseleye, sattırdığı insanların vebali sizlerin de üzerinizde.

5.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    İsc’ye imtiyazlı dediğiniz yerde kurduğunuz süslü cümlelerinizin benim nazarımda bir ehemmiyeti kalmıyor.. Tebliğin birinci maddesini koyup diğer maddelerini görmezden gelmeniz zaten iyi niyetli bir yaklaşım değil. İş Bankası hissedarları Tibaşâ€™dan istemde bulunamaz, bu konuda hem fikirim. Ve fakat intifa ve imtiyazlı hisselere ilişkin hususlar aynı maddenin farklı bentlerinde düzenlenmiş ve herhangi bir istisna belirtilmemiştir. Ben toplamak zorundadır demedim, toplamıyorsa eş değer hak vermeli. Kaldı ki bunu ben söylemiyorum, kanun ve yönetmelik söylüyor.
    Ben size madde madde kanun maddelerini yazarak açıklamaya çalışıyorum siz bana kendi yorumunuzla "olamaz öyley, kanun açık vs diyip geçiştiriyorsunuz. Böyle tartışma olmaz ki..

Tazminat davasına gelince, oraya gelene kadar idari işlemin yürütmesinin durdurulması dahil pek çok seçenek var zaten.
    Zaten bu yazınızdan sonra sizinle birebir daha fazla tartışmanın boşa olduğunu anladım. Özel bir şirkete karşı idari işlemin durdurulması talepli idare mahkemesinde dava mı açmayı düşünüyorsunuz Kimlerle neleri tartışıyoruz ohooo....

6.  Alıntı Originally Posted by test10 Yazıyı Oku
    Ben size madde madde kanun maddelerini yazarak açıklamaya çalışıyorum siz bana kendi yorumunuzla "olamaz öyley, kanun açık vs diyip geçiştiriyorsunuz. Böyle tartışma olmaz ki..

Zaten bu yazınızdan sonra sizinle birebir daha fazla tartışmanın boşa olduğunu anladım. Özel bir şirkete karşı idari işlemin durdurulması talepli idare mahkemesinde dava mı açmayı düşünüyorsunuz Kimlerle neleri tartışıyoruz ohooo....
    Cehalet ne güzel şey, her şeyi biliyorsunuz maşallah. İdare mahkemesinde şirkete niye dava açılsın, onay verilirse verilen idari onaya ilişkin açılır.

Siz kanundaki intifa ve imtiyazlı hisselere ilişkin kısımların etrafından dolanıyorsunuz, iyi niyetli değilsiniz.

7. Tamam siz öncelikle o zaman idare mahkemesine başvurun sonra Ticaret mahkemesine sonra Anayasa Mahkemesi ordan da AiHM e gidin. Davaları kaybedince Temettü davalarında olduğu gibi herkes sus pus görmedim duymadım moduna girecek. Lakin 4-5 yıl sonra ben o kararlara yine bir şekilde ulaşıp burada yayınlayacağım. Her şeyi zaman gösterecek hisseleri satmayacağınız için sizin uzun yıllar daha forumda olacağınızı düşünüyorum bende uzun yıllar artık burdayım. Olumlu yada olumsuz tekrar tartışmaya devam edecegiz.

8.  Alıntı Originally Posted by test10 Yazıyı Oku
    Tamam siz öncelikle o zaman idare mahkemesine başvurun sonra Ticaret mahkemesine sonra Anayasa Mahkemesi ordan da AiHM e gidin. Davaları kaybedince Temettü davalarında olduğu gibi herkes sus pus görmedim duymadım moduna girecek. Lakin 4-5 yıl sonra ben o kararlara yine bir şekilde ulaşıp burada yayınlayacağım. Her şeyi zaman gösterecek hisseleri satmayacağınız için sizin uzun yıllar daha forumda olacağınızı düşünüyorum bende uzun yıllar artık burdayım. Olumlu yada olumsuz tekrar tartışmaya devam edecegiz.
    Sizinle tartışmaya devam edecek kadar boş vaktim yok. Size yazdığım mesajlar aslında şahsınıza yönelik değil, negatif algı oluşturup kafasını karıştırmaya çalıştığınız insanlara yönelikti. Bakın kimse burayı okuyup bu fiyatlardan hisse almaz fakat düşük fiyatlardan almış kişiler sizin negatif yorumlarınızla hisse satabilir.

Sayfa 924/924 İlkİlk ... 424824874914922923924

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •